Clicks785

Hlina v prípade Kuffu súhlasil s tým, aby sa kňazi politicky neangažovali. Na poslednej Rade KDH však kňaz vystúpiť mohol

Bratislava 19. novembra 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Administrátor facebookovej stránky, ktorá je inšpirovaná kázňami otca Mariana Kuffu, ale on na nej príspevok nezdieľal, dnes uverejnil fotografiu z Rady KDH, na ktorej vystupuje kňaz. Predseda strany Alojz Hlina pri tom pred pár dňami napísal na sociálnej sieti, že rešpektuje cirkev a je vďačný za stanovisko otcov biskupov v prípade otca Mariána Kuffu, ktorého kritizovali pre jeho údajné politické angažovanie

Snímka z Rady KDH

„Otec Marián Kuffa nikdy nevystúpil na mítingu žiadnej politickej strany, ani na predsedníctve, ani na sneme, ani na inej akcii. Dňa 16.11. na Rade KDH vystúpil katolícky kňaz a liberáli ho nelynčujú. Dokonca ani novinár Daniška to nepovažuje „za čiarou.“ Kňazi majú poslanie hovoriť do morálky. Lekárom, športovcom aj politikom. Lekárom majú hovoriť, aby nezabíjali nevinné deti. Športovcom, aby nebrali dopping. Politikom, aby nebrali úplatky a chránili cez zákony rodinu a život, pretože len to, čo zákony dovoľujú je v štáte dovolené robiť. Ak dovolia zabíjať, tak sa zabíja,“ píše sa v príspevku, ktorý bol zverejnený k fotografii.

Príspevok poukazuje hlavne na správanie predstaviteľov KDH a novinárov, ktorí po zverejnení vyjadrenia predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislava Zvolenského a spišského biskupa Štefana Sečku, odsúdili angažovanie otca Mariána Kuffu. (viac v článku)

Na stanovisko biskupov, že angažovanie sa klerikov v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu, s radosťou zareagoval aj predseda KDH Alojz Hlina.

„Mám dar viery a teším sa mu. Már rád svoju vieru. Naše náboženstvo je náboženstvom lásky, pochopenia, milosrdenstva. Ku krížu som sa hlásil aj v čase, keď sa niektorí zaň hanbili. Rešpektujem našu cirkev a som vďačný za stanovisko otcov biskupov“, uviedol na sociálnej sieti predseda KDH, ktorý na Rade svojej strany nechal vystúpiť kňaza.

Kuffa: Nezaložil som žiadnu politickú stranu a som tu pre všetkých ľudí

Na kritiku zo strany biskupov reagoval aj kňaz Marián Kuffa.

„Nezaložil som žiadnu politickú stranu. Nie som lídrom žiadnej politickej strany. Nie som ani členom žiadnej politickej strany.
Stále som a chcem aj v budúcnosti ostať kňazom pre všetkých ľudí. Liberálov ale voliť nebudem. Nie sú moji nepriatelia. Nepriateľná je ich liberálna filozofia, ktorá nezriadene podporuje kultúru smrti, ktorá spôsobuje morálnu aj fyzickú genocídu nášho národa a likviduje naše rodiny,“ uviedol vo svojom oficiálnom stanovisku kňaz Marián Kuffa.

Tatiana Stará
Sv.Prokop
Pokrytci, dobře prorokoval o vás Izaiáš, když řekl: ‚Lid tento ctí mě rty, ale srdce jejich je daleko ode mne; marně mě uctívají, neboť učí naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.‘“ (Mt 15,7-9)
Caesar likes this.
Varovanie
Caesar
Peter(skala)
Hlina odisiel z matovicovho Ó-LajNO je to imbecil, ako Matovic.