Clicks1.5K
Radek33
2
Okrutne tortury,bestialskie zabójstwo,seryjny samobójca i 20 lat śledztwa W tle prominentny polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz zakorzenieni w PRL funkcjonariusze. Idziemy tropem jednej z …More
Okrutne tortury,bestialskie zabójstwo,seryjny samobójca i 20 lat śledztwa
W tle prominentny polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz zakorzenieni w PRL funkcjonariusze. Idziemy tropem jednej z najgłośniejszych zbrodni III RP - zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Jak to możliwe, że do tej pory nie udało się ustalić zleceniodawców porwania i morderstwa? Dlaczego policja i prokuratura badające sprawę wykazały się nieprawdopodobną wręcz nieudolnością? Dlaczego żaden ze śledczych, którzy mogli przyczynić się do śmierci Krzysztofa Olewnika, nie poniósł odpowiedzialności? Kim była ważna osoba, która przyjeżdżała do Krzysztofa Olewnika, gdy był wieziony w domu jednego z zabójców? Jakie były okoliczności śmierci morderców oraz wielu innych osób, które mogłyby rzucić światło na tożsamość zleceniodawców porwania i zabójstwa? Czy po 20 latach można jeszcze dojść do prawdy o śmierci Krzysztofa

tvp.pl/…deo/magazyn-sledczy-anity-gargas,03062021,54216819
Radek33
Opis potwornie zamęczonego Krzysztofa ,przetrzymywanego 2 lata w ciasnej studzience przez zabójców jest wstrząsający;

Najbardziej dramatyczny, ostatni etap uwięzienia Olewnika, zaczął się wtedy, gdy młody biznesmen spróbował ucieczki. Sławomir Kościuk - skazany za zabójstwo Krzysztofa (popełnił później w więzieniu tajemnicze samobójstwo) zeznał, że kilka miesięcy przed śmiercią Olewnik zdołał …More
Opis potwornie zamęczonego Krzysztofa ,przetrzymywanego 2 lata w ciasnej studzience przez zabójców jest wstrząsający;

Najbardziej dramatyczny, ostatni etap uwięzienia Olewnika, zaczął się wtedy, gdy młody biznesmen spróbował ucieczki. Sławomir Kościuk - skazany za zabójstwo Krzysztofa (popełnił później w więzieniu tajemnicze samobójstwo) zeznał, że kilka miesięcy przed śmiercią Olewnik zdołał się oswobodzić. Spostrzegli to jednak porywacze. Do pomieszczenia, w którym był przetrzymywany, wstawili kamerę, dzięki której obserwowali każdy jego ruch.

Szef bandy - Wojciech Franiewski i porywacz Ireneusz Piotrowski dotkliwie pobili później Krzysztofa. Miała to być kara za to, że próbował ucieczki. Złamany przegub nadgarstka uniemożliwił jakiekolwiek ruchy, ponadto powodował bardzo silny, narastający ból - czytamy w protokole. Biegły anatomopatolog stwierdził, że sadystyczne złamanie kości nadgarstka nastąpiło 6-12 miesiecy przed śmiercią Krzysztofa. Potwierdzają to zeznania jego oprawców. Wszystko to wskazuje, że więziony i pobity Krzysztof przez przynajmniej pół roku przed śmiercią cierpiał przez złamany nadgarstek.

Aby udaremnić kolejne próby ucieczki, porywacze założyli na szyję młodego biznesmena obrożę, którą łańcuchem przykuli do ściany domku w Kałuszynie. Skuli go również kajdankami. Młody biznesmen bardzo energicznie próbował się oswobodzić. Szarpał krępujące go metalowe łańcuchy z taką desperacją, że rozerwał odzież, w którą był ubrany. Rozcięcie biegnie do samego końca, gdzie jeszcze w dwóch miejscach koszulka jest dwukrotnie związana - czytamy w protokole.

Szef porywaczy - Wojciech Franiewski - kazał do pomieszczenia wstawić wiadro, które Olewnikowi służyło za toaletę. Aby Krzysztof mógł się wypróżniać, jeden z oprawców wyciął nożyczkami dziurę w jego spodniach. Na tylnej powierzchni, nieco powyżej odbytu, majtki posiadają owalny otwór średnicy około 1,6 cm, wokół którego występuje na tkaninie brunatno - rdzawe przebarwienie średnicy do 3 centymetrów - czytamy w protokole. Powodowało to "rdzawo - brunatne przebarwienia skóry" i ból naskórka wywołany regularnymi kontaktami z moczem i kałem.

Z protokołu wynika, że w ostatnich miesiącach życia Krzysztofa, rozpoczął się proces gnilny jego zębów. W ostatnich tygodniach, zaczęły również gnić dziąsła. Narastajacy ból mógł wywoływać regularne przypadki utraty przytomności.
Radek33
Włodzimierz Olewnik,ojciec zamordowanego Krzysztofa:"Stawiam znak równości miedzy organami ścigania a mordercami(...)W sercu czuję kto wydał zlecenie zabójstwa..."
BeatkaS
Państwo prawa... To nie jedyne takie niewyjaśnione morderstwo... Ks. Popiełuszko... i wielu innych....Lata mijają a sprawy sie tylko gmatwa zamiast wyjaśniać... Ale Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i nie ma wzglądu na czas... u Pana Boga nic się nie przedawni i nic nie będzie zapomniane, On jeden zna całą prawdę i odda każdemu co mu się należy.