05:32
Relikwie dla Haiti! 2011 Film Relikwie dla Haiti! 2011’’ jest świadectwem jaką moc ma modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. To dzięki tej modlitwie poznaliśmy grupę z Haiti która kilka miesięcy …More
Relikwie dla Haiti! 2011

Film Relikwie dla Haiti! 2011’’ jest świadectwem jaką moc ma modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
To dzięki tej modlitwie poznaliśmy grupę z Haiti która kilka miesięcy przed tragedią 28 IX 2009r modliła się z nami Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.
www.iskra.info.pl/page7.html
Arcybiskup Port-au-Prince Joseph Serge Miot ( zginął pod gruzami kościoła) przed tragiczną śmiercią zapragnął sprowadzić z Polski relikwie św. Faustyny do Haiti.
Ten swoisty testament podjęła grupa Haitanek - czcicielek Bożego Miłosierdzia.
Relikwie Świętej Faustyny zostały przekazane Haitańczykom 5 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Uroczyste przekazanie relikwii Błogosławionego Michała Sopoćki odbyło 3 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku.
1 maja 2011 na Haiti – w Święto Miłosierdzia Bożego i beatyfikacji Jana Pawła II - relikwie św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćko zostały uroczyście wprowadzone do Kościoła Miłosierdzia Bożego na Haiti.
Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Arcybiskup
Port-au-Prince Mgr Guyre Pulard

Proboszcz parafii Ojciec Calixte przypomniał, że już od rozpoczęcia budowy tego kościoła Arcybiskup Miot planował utworzenie wewnątrz świątyni sanktuarium św. Faustyny, aby do tego miejsca „przybywali ze wszech stron pielgrzymi wypraszający Boże Miłosierdzie”. Ojciec Calixte wyznał, że nawet o tym nie marzył, iż pewnego dnia w tej świątyni znajdą się relikwie św. Faustyny i ks. Sopoćko.
W ten oto sposób dwoje wielkich głosicieli Bożego Miłosierdzia
przenosi swą misję na biedną, zniszczoną i zapomnianą przez ludzi wyspę.
Więcej na stronie
:www.iskra.info.pl
www.youtube.com/user/swiat2002

W filmie wykorzystano utwór zespołu TRIM
kinia 23
Chwała Ci Panie za dar Twojego Miłosierdzia, za Twoje współczucie nad niedolą tych ludzi