Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks1.8K

"Wierzę". Paweł Lisicki i Marek Miśko: demontaż Kościoła odsunięty w czasie

Quas Primas
3
Resztkowy Kościół

Czytając proroctwo Pisma Świętego: "Cała ziemia podążyła za bestią", – rodzi się nieuniknione pytanie:

– Gdzie będzie prawdziwy Kościół w czasie panowania Antychrysta? Czyż Chrystus nie obiecał, że Jego Kościół nie może zostać zniszczony?

– Jest to prawdą. On to obiecał. Jego Kościół nie może być zniszczony, ale jego zasięg może ulec redukcji, jak to już miało miejsce w …More
Resztkowy Kościół

Czytając proroctwo Pisma Świętego: "Cała ziemia podążyła za bestią", – rodzi się nieuniknione pytanie:

– Gdzie będzie prawdziwy Kościół w czasie panowania Antychrysta? Czyż Chrystus nie obiecał, że Jego Kościół nie może zostać zniszczony?

– Jest to prawdą. On to obiecał. Jego Kościół nie może być zniszczony, ale jego zasięg może ulec redukcji, jak to już miało miejsce w naszych czasach. Dzisiaj jest tylko garstka ludzi wiernych Chrystusowi; tych niewielu, którzy nie czczą bestii, a "których imiona są zapisane w Księdze Żywota" (por. Apok. 13, 8).

Są to członkowie Resztkowego Kościoła, o których św. Paweł powiedział: "...w tym czasie ostatki zostały zbawione według wybrania łaski... (in hoc tempore reliquiae secundum electionem gratiae salvae factae sunt)" (Rzym. 11, 5).

Św. Atanazy opisał to w ten sposób: "Nawet jeżeli liczba katolików wiernych Tradycji skurczy się do niewielkiej garstki, to oni będą tymi którzy są prawdziwym Kościołem Jezusa Chrystusa".

Błąd wielu zdezorientowanych katolików polega na poczuciu, że przynależność do ogromnej większości daje pewność zbawienia, ponieważ Chrystus jak oni myślą, nie mógłby potępić większości. Jednak słowa Naszego Pana zdają się wskazywać na coś przeciwnego. Czyż nie powiedział On: "Wielu jest wezwanych, ale mało wybranych (multi enim sunt vocati, pauci vero electi)" (Mt. 20, 16)?

Jesteś w bezpieczniejszej sytuacji jeżeli należysz do tej niewielkiej garstki należącej do Resztkowego Kościoła, której członkowie są "wybrańcami dzięki łasce".

W Resztkowym Kościele możesz cieszyć się ochroną trzech niezwyciężonych tarcz danych nam przez Boga. Są nimi:

Słowo Chrystusa (niezafałszowane),

Ofiara Chrystusa (niezmieniona, starożytna Msza) oraz

Matka Chrystusa (która pokona wszystkie herezje).
Mark0S
Co się odwlecze to nie uciecze. Specjaliści od socjotechniki widocznie uznali, że jeszcze za wcześnie.
Quas Primas
A to ciekawe....
Dlaczego adhortacja po Synodzie amazońskim dopiero teraz ujrzała światło dzienne?
Początkowo, w niektórych aspektach jej treść była inna, ale do zmiany (na trochę lepszą) przyczyniła się książka Kard. Saraha i Benedykta XVI.
Dlaczego Franciszek zwolnił arcybiskupa Gänsweina?
Ha, bo ten nie upilnował Benedykta XVI i pozwolił by ta książka ujrzała światło dzienne.
Warto posłuchać.