Clicks52
lt.news

Naujoji interviu knyga: Pranciškus įtikinėja sąmoningai klaidinančiais teiginiais

Naujoje interviu knygoje „Be jo mes negalime nieko“ (angl. „Without Him We Can Do Nothing“) lapkričio 5 d. Pranciškus sukritikavo grupes, kurios „diskriminuoja“ kitas kultūras ir mano, kad jos „nevertos“ priimti Evangeliją.

Pranciškaus teigimu, yra Evangelijos skelbėjų, kurie save pristato kaip apsišvietusius ir dalijančius pasaulį tarp „civilizuotųjų“ ir „barbariškųjų“.

Romos vyskupas nurodė: „Jie didelę žmonijos šeimos dalį laiko žemesnės klasės būtybėmis, nesugebančiomis pasiekti tinkamo lygio tiek dvasiniame, tiek intelektualiniame gyvenime.“

Taigi, „panieka gali išsivystyti žmonėms, kurie laikomi antrarūšiais“, jis perspėjo: „Visa tai taip pat iškilo ir per Amazonės vyskupų sinodą“.

Pokalbyje su portalo ReligionNews.com (lapkričio 5 d.) Gianiu Valenčiu (Gianni Valente), Pranciškaus teismo žurnalistu, kuris sukūrė šį interviu, jis knygą polemiškai pavadino „atsakymu į visus uždarus ir siaurus požiūrius, kurių liudininkai buvome“ sinodo metu.

Vis dėlto, loginiu požiūriu Pranciškaus tvirtinimai sudaro klaidinančią argumentaciją, vadinamą „šiaudiniu žmogumi“.

Sudaromas įspūdis, jog bandoma paneigti oponento argumentą, tuo pačiu paneigiant teiginį, kuris niekada nebuvo pateiktas. Toks triukas yra naudojamas, kai „priešo“ nugalėjimas vertinamas aukščiau už argumento supratimą.

Paveiksliukas: © Mazur, CC BY-SA, #newsPczrnjsgzo