pl.news
21.9K

Klasztor karmelitański starego rytu powstaje w Pensylwanii

Karmel Jezusa, Maryi i Józefa został założony w lipcu 2019 roku w Fairfield, w Pensylwanii, w diecezji Harrisburg. W październiku ubiegłego roku wprowadzono ścisłą klauzurę, aby utrzymać zepsuty świat z dala od kontemplacyjnego życia mniszek.

Msza św. odprawiana jest w rycie trydenckim, a mniszki śpiewają Brewiarz po łacinie. Klasztor został założony, ponieważ pierwotna wspólnota w Elysburgu, w diecezji Harrisburg, rozrosła się do dużych rozmiarów.

Biskup Harrisburga, Ronald Gainer, jest zachwycony, że ma teraz dwa tradycyjne Karmele w swojej diecezji, powiedziała Matka Stella-Marie portalowi CrisisMagazine.com (15 stycznia). Trzy młode kobiety mają wstąpić do Fairfield w najbliższych miesiącach.

Do budowy swojego klasztoru (zdjęcia), zakonnice nauczyły się pracować jako rzemieślnicy, kłaść cegły i kamienie, malować i bielić. Kościół powinien być ukończony do 2022 roku, klasztor za piętnaście lat.

#newsOltplvfuak


wlowoj
"...wprowadzono ścisłą klauzurę, aby utrzymać zepsuty świat z dala od kontemplacyjnego życia mniszek". To wbrew konstytucji o zakonach kontemplacyjnych z 2015 roku wraz z późniejszą instrukcją wykonawczą - klasztory kontemplacyjne są teraz zobowiązane do otwarcia mszy świętych i adoracji dla wiernych. "Watykan" uznał że izolacja nie jest dobra.
trio plus
Zaraz zaangażuje się w to dobre przedsięwzięcie "🗻"