pl.news
2.2K

Dekadencja rodzi dekadencję: Sprawozdania synodalne ze Szwajcarii oraz Irlandii

Opublikowane 15 sierpnia sprawozdanie szwajcarskich biskupów na temat Synodu nad Synodalnością zarzuca [szwajcarskiemu] Kościołowi "duchowną mentalność", "nadużycia władzy" oraz "ignorowanie rzeczywistości życia i kultury w Szwajcarii".

Należy podkreślić, że "rzeczywistość życia i kultury" w Szwajcarii jest przesiąknięta pieniędzmi, dekadencją, gwałtownie spadającym przyrostem naturalnym oraz masową imigracją. Sprawozdanie powiela kłamstwo, jakoby Kościół "zaprzeczał równości płci" i "wykluczał" homoseksualistów. Z podsumowania wynika, że znikoma liczba ekstremistów wzięła udział w ankiecie, ponieważ raport nie podaje żadnych liczb.

Opublikowane 12 sierpnia sprawozdanie irlandzkich biskupów nawołuje do [niepoprawnego] wyświęcania kobiet, jednocześnie oskarżając samego Chrystusa o działanie na ich szkodę, ponieważ do kapłaństwa powoływał wyłącznie mężczyzn.

Ponoć autorzy raportu poczuli "wszechogarniające natchnienie [od samego diabła]" do promowania homoseksualizmu w Kościele. Przede wszystkim pragną, aby język kościoła w sprawie homoseksualizmu przybrał formę narracji nakłaniającej do grzechu.

Ciężko dziwić się temu, że sprawozdania z krajów, gdzie dogorywa Kościół, odzwierciedlają przyczyny tego stanu rzeczy.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsAawwpktxce