Clicks12
NewsLetters

Слово Патріарха Іллі на свято Успіння Пресвятої Богородиці

Пресвята Богородиця була охоронена від смерті і була взята на небо разом з душею та переміненим тілом. Боже слово каже: «Заплата за гріх ‒ смерть» (Рим. 6,23) Ми всі засуджені на смерть ‒ всі, бо народилися у гріху і несемо в собі темну спадщину наших прабатьків Адама та Єви ‒ первородний гріх, який спонукає нас грішити. Тому кожна людина повинна боротися з цим коренем гріха, повинна зрікатися себе. Пресвята Богородиця була збережена від первородного гріха задля заслуг Ісуса Христа. Вона також була охоронена від кари смерті за гріх. Отож Її не стосувався цей закон смерті: відплата за гріх ‒ смерть. Східна традиція каже, що Пресвята Богородиця не померла, але уснула, і була взята на небо. Боже слово каже, що святий пророк Ілля був піднесений на небо у вогненній колісниці. Також апостол Павло у посланнях до Коринтян та Солунян пише, що ті, які доживуть до Другого приходу Ісуса і залишаться Йому вірними, будуть взяті на небо, не зазнають смерті, але будуть перемінені: «Ось я кажу вам тайну: не всі ми помремо, але всі перемінимося, раптом, в одну мить, при сурмі останній; засурмить бо, і мертві нетлінними воскреснуть, і ми перемінимося» (1 Кор. 15,51-52). Якщо цей привілей стосується людей, які доживуть до Другого приходу, то тим більше він стосується Пресвятої Богородиці, яка є Пречиста, Непорочна, яка не вчинила у своєму житті жодного гріха. Тому Вона була взята у Божу славу разом з душею і своїм прославленим тілом. А сьогодні ми переживаємо радість через те, що Вона є біля свого Сина, бачить Його славу і заступається за нас, допомагаючи і нам туди потрапити.

Пресвята Богородиця є не тільки матір’ю Ісуса Христа, але в останню годину Свого життя Він дав Її за матір кожному з нас. Ісус каже кожному, хто прийняв Його як свого Спасителя і Господа: «Ось мати твоя!».

З дитячою внутрішньою радістю усвідоммо, що кожне свято Пресвятої Богородиці ‒ це свято нашої Матері. Вона святкує його в небі з ангелами та усіма святими. На свята Пресвятої Богородиці Бог дарує нам особливі ласки. Це така амністія, яку дає Ісус через Свою та нашу Матір, Пресвяту Богородицю, і треба це використати. Тому хай кожен з нас на сьогоднішнє свято Успіння Пресвятої Богородиці випросить те, що лежить йому на серці: оздоровлення, навернення когось або щоби Бог прославився через Свою перемогу в якійсь іншій проблемі, яка нас турбує. Усвідоммо, що сьогодні день Божої благодаті, і тому зі щирою вірою просімо Пресвяту Богородицю, щоб випросила нам ласки, які кожен з нас потребує у своєму житті.

Теологи дискутують, чи Пречиста Діва Марія померла, а потім воскресла, чи просто уснула. Нехай теологи собі сперечаються хоч до судного дня, а ми знаємо, що Вона є в небі, що з тілом і душею Вона була взята на небо. І ми звертаємося до Неї у молитві як до своєї Матері, щоб Вона допомогла нам у боротьбі проти гріха, проти системи зла і брехні, проти диявола, а також проти гріха, який є в нас і хоче затягти нас під свою владу, а тим самим у рабство. Марія є непорочно зачата. Вона ‒ Цариця неба і землі. Вона ‒ переможниця єресей. Вона наступає дияволу на голову. Ми повинні бути її синами та дочками. Як Іван під хрестом, ми повинні приймати Її до свого найглибшого єства і усвідомлювати, що ми не самі. Вона завжди з нами. А де Марія, там є Ісус. А де є Ісус, там є і Його Мати. Вона є Та, яка веде нас до Ісуса. Якщо ми постійно падаємо, грішимо і не маємо відваги знову каятися, треба приходити до Неї ‒ до Матері. Вона допоможе нам знову повернутися до Ісуса, щоб ми віддали Йому свій гріх і щоб Він міг знову в повноті жити в нас і царювати.

Марія чекає на нас у небі. Коли перейдемо через міст смерті, зустрінемося з нашою небесною Матір’ю, яка приведе нас до свого Сина, Ісуса Христа, якщо будемо витривало триматися Ісуса та істинної віри, яка з’єднує нас із Ним.

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП
mailerlite.com/webforms/landing/b9p8t8