Peter(skala)
1.2K

Prečo pápež František prijal Banafiniovú

Papež František dále reagoval na kritiky, které vyvolala vatikánská audience pro Hebe de Bonafiniovou, aktivistku sdružení Matek z Májového náměstí. Tato žena v minulosti užila velmi tvrdých slov proti kardinálu Bergogliovi, jehož obvinila z domnělé spolupráce s argentinským vojenským režimem. „Dokonce jeden přítel mi poslal dopis, ve kterém mi tuto návštěvu vytýká“, vysvětluje papež.

„Byl to však skutek odpuštění. Hebe de Bonafiniová o ně požádala a já jsem je nemohl odepřít, protože jej nikomu neodpírám…Je to žena, které zavraždili dvě děti. Skláním se a poklekám před takovýmto utrpením. Není důležité, co o mně řekla. A přitom vím, že to, co o mně v minulosti řekla, bylo dost hrozné.“

radiovaticana.cz/clanek_print.php4


U zrodu MADRES DE PLAZA DE MAYO (Matky z Květnového náměstí) stály argentinské matky hledající své děti, které „zmizely" během Špinavé války v letech 1976-1983. Za vojenské diktatury byly tehdy uneseny, mučeny a zavražděny tisíce politických oponentů, vězněným ženám byly odebírány děti narozené ve vazbě a byly zahlazovány veškeré stopy po obětech.

www.europarl.europa.eu/…/1988-1998.html