Clicks9
lv.news

Priesteris spieda seminārus peldēties kailiem

Trīs bijušie semināristi apgalvo, ka Klīvlendas diecēze nav reaģējusi pēc tam, kad draudzes priesteris tēvs Džeimss Kosgrovs, iespējams, spiedis viņus peldēties kailiem, ziņo PillarCatholic.com (22. oktobrī).

Trīs 2019. gada decembrī ziņoja diecēzei, taču Kosgrovai līdz nesenam laikam bija pieejami semināristi, tostarp semināra atslēga. Pagājušā gada novembrī Kosgrova saņēma apmaksātu medicīnisko atvaļinājumu depresijas un trauksmes dēļ. Šā gada oktobrī viņš atkāpās no amata.

Viens seminārists Niks Grismers apgalvo, ka 2019. gada jūnijā/jūlijā piespiedis viņu nirt pie semināra peldbaseina un ezera mājā, kas pieder diecēzes priesterim, fotografējot un video pat pēc tam, kad Grismers lūdza viņu apstāties.

Priesteris bija Grismera draugs un padomdevējs, kas viņam teica, ka viņam ir jāpakļaujas “brīvam” vai “kailam Dieva priekšā”. Kosgrovs arī mudināja viņu dzert, lai gan Grismers cīnījās ar alkohola problēmām un mēģināja pārliecināt Grismeru gulēt viņam blakus mājas viesistabā, taču viņš atteicās.

Divi citi bijušie semināristi apstiprināja, ka arī 2019. gada vasarā viņiem tika izdarīts spiediens peldēties kailiem ar Kosgrovu.

Attēls: Cathedral of St. John the Evangelist, Cleveland © wikipedia, #newsRdvtbadhfd