Clicks556
Stylita
153

Veverčák byl černoch?

„Dnes je všeobecný konsenzus, že všichni lidé na planetě pocházejí z poměrně malé populace, která z Afriky vycestovala asi před 150 tisíci lety a osídlila celý svět. Takže všech sedm miliard lidí jsme vlastně bratranci a sestřenice,“ říká Vácha.

„Ukazuje se, že barva kůže je poměrně nedávná mutace a Veverčák s Kopčemem byli pravděpodobně černoši. A naše pramáti Eva byla černoška se vším všudy. Takže pod naší kůží, ať je jakékoliv barvy, jsme v podstatě všichni Afričani, a také těla vypadají úplně stejně. Rasismus je tak biologicky neobhajitelný,“ podotýká.
...
Vácha míní, že člověk má na světě jedinečné místo. „Německý filozof Herder říká, že člověk je propuštěnec přírody, Max Scheller zase, že člověk je vyvázán ze svého okolí. Kant zase říká, že příroda je naše macecha. Všichni tito pánové tím myslí, že sice pocházíme ze zvířecích předků, ale najednou jsme o sobě začali na rozdíl od zvířat přemýšlet.“
www.irozhlas.cz/…/biologie-teolog…
....
Svaté Písmo učí, že Adam byl stvořen Bohem před cca 6 tisíci lety.
Dogmatika hovoří:
První člověk byl stvořen od Boha.
Člověk se sestává ze dvou bytostných součástí, a to z hmotného těla a duchové duše.
Rozumová duše je bezprostředně formou těla
Každý člověk má individuální a nesmrtelnou duši.
Bůh určil člověku nadpřirozený cíl.
První lidé před svým pádem žili v milosti posvěcující.
K posvěcující milosti měli první lidé tělesnou nesmrtelnost.
Prarodiče v ráji těžce zhřešili překročením zkušebního zákazu Božího.
Prarodiče ztratili hříchem posvěcující milost a uvrhli na sebe Boží hněv.
Prarodiče propadli smrti a panství ďáblovu.
Hřích Adamův přešel plozením, nikoliv napodobením, na všechny jeho potomky.
Dědičný hřích se přenáší přirozeným plozením.
Ve stavu dědičného hříchu je člověk zbaven posvěcující milosti a následkem toho i mimopřirozených darů neporušenosti.
Duše, které odcházejí ze života ve stavu dědičného hříchu, jsou vyloučeny z blaženého patření na Boha.
www.euportal.cz/Articles/7590-souhrn-dog…

Evolucionismus byl označen jako falešný názor papežem Piem XII v encyklice Humani generis .a papež v ní vyloučil, že by na Zemi existoval člověk, který nepochází z Adama.

někde soudruzi z ndr udělali chybu
apredsasatoci
Kallistratos si ty fakt taký idiot, alebo to len hras?!
Kallistratos
Slušnost mi zabraňuje zeptat se Tebe na totéž :)
Segal likes this.
apredsasatoci
Stala som sa tvojím nepriateľom, že ti Pravdu hovorím?!
Kallistratos
Neznám tě, takže jaképak přítel/nepřítel. Jsi jen poťouchlý nick, který provokuje. Tvá osobnost se mi doposud nepředstavila :)
apredsasatoci
Som si dovolila parafrázovať apost. Pavla, vie?! Ale ty nevieš, pretože Božie Slovo necitas a tak ho ani NEPOZNAS!!!
Strážce likes this.
Kallistratos
Do sv.Pavla máš daleko. Vem si k sobě Strážce a Segala a na cestu ti klidně může svítit Barbarin a Joske a kam dojdete? Do domova důchodců nebo psychiatrické léčebny? :) Takže pěkně prosím, neprskat na monitor tak často. Děkuji.
apredsasatoci
Ale musíš uznať, že som ťa ukážkovo nachystala, ty obieleny hrob! Mudrujes a Božie Slovo nepoznáš. Na čo sa tu hras? Farizej, pokrytec...!
Strážce likes this.
Kallistratos
Nech se vyšetřit, může to pomoci.
apredsasatoci
To ma byt akože argument z Božieho Slova?
Strážce likes this.
Strážce likes this.
Kallistratos
To je jen má dobrá rada 👈
--------------------------------

Kallistratos

včera

Nech se vyšetřit, může to pomoci.
apredsasatoci likes this.
Kallistratos
Nekontrolovatelné pomluvy a osočení jsou obvyklým palivem skutečných blouznivců. Oni už nemívají tu zpětnou vazbu a mají pocit, že mají právo jiné soudit a slovně prznit. O kolik mílí dále je například pan Strach, který nemá strach :) a umí vznosně, osobitě a věcně formulovat názory bez takové uštěpačné patologie, jak vidím níže. Tomáše Halíka si tam vzal také na paškál.... www.konzervativninov…More
Nekontrolovatelné pomluvy a osočení jsou obvyklým palivem skutečných blouznivců. Oni už nemívají tu zpětnou vazbu a mají pocit, že mají právo jiné soudit a slovně prznit. O kolik mílí dále je například pan Strach, který nemá strach :) a umí vznosně, osobitě a věcně formulovat názory bez takové uštěpačné patologie, jak vidím níže. Tomáše Halíka si tam vzal také na paškál.... www.konzervativninoviny.cz/socialismus-se-… Ale mnohem hodnotněji a ne takové smyšlenky co vidím níže.... Libore safra už se polepši a neblbni z toho internetu, nemáš toho zapotřebí!
-----------------------------------------------------------------------------
Libor Halik
před 2 hodinami
Líbí se mi církevní dogmata, ne dogmata bezbožníků. Vácha zešílel - chce se líbit Tomáši Halíkovi, miláčkovi bankéřů, kteří si Tomáše H. platí k vnitřní likvidaci církve.
Kallistratos
Já si myslím, že ta psychosomatika u některých dělá v hlavě značný kravál. 5 G za to jistě nemůže :) Nepřebírejme prosím podobné pitomosti od kohokoli. Bláznili s tím léčitelé ve své době s různých alobalem, odstíněním a nebo blázni co si na střechách měnili krytinu a spol. Je to podivínské.... Nikoho NIC nezabije, zabíjí většinou hloupost a lidská zloba.
-----------------------------------------…More
Já si myslím, že ta psychosomatika u některých dělá v hlavě značný kravál. 5 G za to jistě nemůže :) Nepřebírejme prosím podobné pitomosti od kohokoli. Bláznili s tím léčitelé ve své době s různých alobalem, odstíněním a nebo blázni co si na střechách měnili krytinu a spol. Je to podivínské.... Nikoho NIC nezabije, zabíjí většinou hloupost a lidská zloba.
------------------------------------------
Libor Halik
před 5 hodinami
Pozor. Někdo je citlivý už i na dnešní wi-fi normy. Toho 5G zabije za velmi krátký čas.
apredsasatoci likes this.
Libor Halik
Líbí se mi církevní dogmata, ne dogmata bezbožníků. Vácha zešílel - chce se líbit Tomáši Halíkovi, miláčkovi bankéřů, kteří si Tomáše H. platí k vnitřní likvidaci církve.
Barbarin likes this.
Libor Halik likes this.
Stylita
P. Vácha hovoří o svých předcích a společných genech, které jdou někam do dob, kdy se stavěly pyramidy a potom je šero někam k homo erectus, australopithecus a tam společný předek šimpanzů až k plazům. Člověk se prý stává člověkem, když si uvědomil sama sebe a tím se odlišil od zvířat. mohl to prý být moment, kdy udělal první dobrý nezištný skutek. Nebo třeba když se podíval na hvězdy a zeptal …More
P. Vácha hovoří o svých předcích a společných genech, které jdou někam do dob, kdy se stavěly pyramidy a potom je šero někam k homo erectus, australopithecus a tam společný předek šimpanzů až k plazům. Člověk se prý stává člověkem, když si uvědomil sama sebe a tím se odlišil od zvířat. mohl to prý být moment, kdy udělal první dobrý nezištný skutek. Nebo třeba když se podíval na hvězdy a zeptal se: Proč tu jsem? Nebo prý ten moment trval desetitisíce či statitisíce let.
Kallistratos
Je to velice zajímavé a monumentální pochopit určité věci a neudělat ze sebe blba na jednu i druhou stranu. Pro mne je to docela živé téma a protože koníček je i toto sledovat a vím jak natvrdo a odborně jede evolucionismus bez příkras, tak je třeba si Váchy vážit. On je kněz. Mne osobně dost naštval, když si podal Zemana, tam jeho nos nevidím rád, ale v dnešním světě prošpikovaném hedonismem, …More
Je to velice zajímavé a monumentální pochopit určité věci a neudělat ze sebe blba na jednu i druhou stranu. Pro mne je to docela živé téma a protože koníček je i toto sledovat a vím jak natvrdo a odborně jede evolucionismus bez příkras, tak je třeba si Váchy vážit. On je kněz. Mne osobně dost naštval, když si podal Zemana, tam jeho nos nevidím rád, ale v dnešním světě prošpikovaném hedonismem, neoateismem a vším možným je určitý racionální hlas potřeba. Svět by měl vědět, že my věřící nejsme vykopávky co věří na placatou zem, stvoření před 8000 lety a na to, že dětičky nosí čáp a sex je fuj.... Je plno lidských předsudků a obskurních představ o věřících a Váchu klidně snesu a v roli akademika mít někoho takového, proč ne?

Z režisérů zase pan Strach, dobrý človíček, naladěný propozitivisticky, hovořil jsem s ním před lety tehdy soukromě a oslovil ho ohledně utrpení a bolesti, která je na světě přítomna a jak to vnímá, jakou má odpověď.... Bylo vidět, že je přece jen pozitivní člověk co vyzobává to krásné a chce to rozvíjet a přinášet lidem... Ohledně mé otázky sděloval, že by to bylo na hodiny a posezení, ale že nemá jednoduchou odpověď... Takže toho zase respektuji za jeho názory, přístup k víře jako člověka, který ví a zná.... Stejně tak z jiné branže zase nedávno lékaře Pafka a u všech si vážím autenticity a jedinečnosti a nemají potřebu kývat s mainstreamem a dokáží vybočit... Za takové - DÍKY!
Theodorá-Máriá likes this.