Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal

Sprawa Saifuddin Ibrahim: Gra w kotka i myszkę trwa!

Sprawa Saifuddin Ibrahim: Gra w kotka i myszkę trwa!

W marcu 2022 roku Saifuddin Ibrahim, były muzułmański kleryk zamieniony na chrześcijańskiego kaznodzieję, zamieścił na Youtube filmik, w którym zaproponował indonezyjskiemu Ministerstwu Spraw Religijnych usunięcie 300 wersetów z Koranu. Według Saifuddina wersety te powodują, że niektórzy muzułmanie stają się nietolerancyjni wobec swoich niemuzułmańskich rodaków.

Jego wideo stało się wirusem. Wkrótce potem Saifuddin był poszukiwany przez indonezyjską policję. Jednak do tej pory nie udało im się go aresztować. Saifuddin przebywa obecnie na emigracji w Stanach Zjednoczonych. W nagraniu wideo zamieszczonym w Internecie 21 stycznia 2023 roku Saifuddin stwierdził, że jest gotów wydać się władzom indonezyjskim pod dwoma warunkami:

1. Że rząd Indonezji gwarantuje mu bezpieczeństwo: Saifuddin jest świadomy złego traktowania chrześcijańskiego bluźniercy. Sam tego doświadczył, gdy w 2017 roku został zatrzymany, a następnie wtrącony do więzienia pod zarzutem znieważenia islamu i proroka Mahometa.

2. Że indonezyjski sąd pozwala mediom, zwłaszcza telewizji, relacjonować na żywo jego proces. W istocie żądanie usunięcia 300 wersetów koranicznych nie jest prowokacją, lecz wezwaniem do rządu indonezyjskiego, aby poważnie zajął się podstawowymi przyczynami nietolerancji i deprawacji, które nękają Indonezję od dziesięcioleci.

Wcześniej Sajfuddin powiedział, że jest gotowy na śmierć, jeśli jego argumentacja zostanie udowodniona jako błędna. Według niego naukowe opracowanie brutalnych wersetów Koranu jest skrajną koniecznością. Przez ostatnie 1400 lat napędzały one dżihadystów do walki przeciwko wszystkim: przeciwko Żydom, chrześcijanom, politeistom i samym muzułmanom.

Od czasu powstania państwa indonezyjskiego w 1945 roku wiele organizacji islamskich zostało uznanych za nielegalne. Ale to nie rozwiązuje problemu: te islamskie grupy zawsze w końcu pojawiają się ponownie pod nowymi nazwami. Choć wszyscy członkowie tych grup giną, pojawia się nowe pokolenie, które powtarza ten sam horror.

Czy rząd Indonezji przyjmie propozycję Saifuddina? Można się założyć, że nie. W 2017 roku z podobną propozycją wystąpił niejaki Apollinaris Darmawan. Ten zarobił dwa wyroki skazujące. Do dziś 73-letni uczony tkwi w więzieniu.

Saifuddin Ibrahim: The cat and mouse game continues! - † Chrétiens en Indonésie † (over-blog.com)