Coburg
1.1K

Situácia v boji o Lisičansk - Ukrajinci utekajú

RUSKÁ ŠPECIÁLNA OPERÁCIA

1. JÚLA 2022, 20:58
ALEXEJ GOLOVKO

Časti ozbrojených síl Ukrajiny utiekli a nemali čas vyhodiť do vzduchu vyťaženú ropnú rafinériu Lisičansk


Ozbrojené sily RF v priebehu dňa zničili veľmi presnými zbraňami veliteľské stanovištia, muničné sklady a živú silu Ozbrojených síl Ukrajiny naraz v niekoľkých desiatkach okresov. Letectvo, raketomety a delostrelectvo zasiahli stovky cieľov a dve ukrajinské útočné lietadlá Su-25 zostrelili systémy protivzdušnej obrany.

Toto je prípad, keď názov bojového vozidla presne sedí: inštalácia viacnásobného raketového systému Uragan vyšle k nepriateľovi za pár sekúnd 16 rakiet s hmotnosťou 280 kilogramov . Hĺbka porážky - až 40 kilometrov. A po niekoľkých minútach auto zmení svoju polohu. Malá úprava – a nový volej.

„Po splnení bojovej misie nemá nepriateľská posádka jedinú šancu zachrániť personál opevnenia a vojenskú techniku,“ hovorí šéf posádky Konstantin.

Hlavné boje teraz prebiehajú v oblasti Lisičanska. Počas posledných troch dní na jeho predmestí dostali pod kontrolu ropnú rafinériu Lisičansk, baňu Matrosskaja, závod na výrobu želatíny a osadu Topolevka. Lisičansk je skutočne v ringu a spojenecké jednotky už dorazili priamo do mesta. Tu sa nachádza areál Lisičanskej ropnej rafinérie, z ktorej ukrajinské jednotky utiekli tak rýchlo, že nestihli ani vyhodiť do vzduchu budovy, ktoré sami podmínovali.

Deň predtým bol nad správou malej, ale dôležitej dediny Volcheyarovka vztýčený zástav víťazstva na dobytie Lisičanska. Podľa ministerstva obrany majú jednotky ozbrojených síl Ukrajiny v tejto oblasti veľké straty a počet dezertérov rastie.

"Velenie všemožne tají fakty o poddimenzovaní jednotiek. Takže v jednom z práporov 17. tankovej brigády, operujúcej v oblasti osady Novaja Poltavka Doneckej ľudovej republiky, nie viac ako V radoch zostalo 20 percent personálu bežnej sily,“ povedal oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov: - Kyjevský režim zároveň považoval vojenské zlyhania Ozbrojených síl Ukrajiny za „extrémne“. v inom kotli na Donbase napríklad druhým oddelením Štátneho úradu vyšetrovania Ukrajiny v meste Kramatorsk vo vzťahu k veleniu a 171 vojakom 42. práporu 57. motorizovanej pešej brigády, ktorí sa bránili v r. "Horský kotol" bolo začaté trestné stíhanie.

A takto sa ukrajinská armáda 8 rokov hrabala pri Donecku. Toto je bašta tej istej 17. tankovej brigády. Výkonné opevnenia boli narýchlo opustené. Ale aj takéto opevnenia sú proti projektilu riadenej strely neúčinné.

Tieto inžinierske závody v Severodonecku vlastne spájali zákopy ozbrojených síl Ukrajiny s obytnými budovami. Obľúbenou taktikou nacionalistov je boj pod krytom civilistov. Národné kontrolné centrum obrany už zhromaždilo celý súbor dokumentov, v ktorých mestách ukrajinská armáda ukrýva vojakov a zbrane v školách a nemocniciach.

„V Kramatorsku, v škole číslo 35 na Jubilejnej ulici, príslušníci ozbrojených síl Ukrajiny, zahraniční žoldnieri a militanti nacionalistickej formácie Azov vybavili pevnosti, umiestnili ostreľovacie body, obrnené vozidlá a mínometné palebné pozície, zatiaľ čo civilisti sú násilne držaní v pivnice domov, ktoré sa za nimi schovávajú ako ľudský štít,“ povedal Michail Mizincev, šéf ruského Národného kontrolného centra obrany.

Oblohu nad zónou špeciálnej operácie naďalej kontroluje ruské letectvo. Piloti leteckých a kozmických síl vykonávajú každodenné výpady: len za posledných 24 hodín zničili dve veliteľské stanovištia, päť muničných skladov, ako aj živú silu a vojenskú techniku Ozbrojených síl Ukrajiny v 26 okresoch. Nepriateľské lietadlá sú pravidelne zostreľované ruskými systémami protivzdušnej obrany.

"Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili dve lietadlá ukrajinského letectva Su-25 v oblastiach osád Barvenkovo a Kurulka v Charkovskej oblasti. Zostrelených bolo aj 11 ukrajinských bezpilotných lietadiel," uviedol Konašenkov.

Počas bojov takejto intenzity je dôležitá najmä práca poľných lekárov. Ministerstvo obrany ukázalo, ako funguje sanitárne obrnené auto „Linza“ na fronte. Úlohou jeho posádky je vyviesť ranených vojakov z ostreľovania do najbližšej vojenskej poľnej nemocnice.

Ruskí umelci pomáhajú rozjasniť dni tým, ktorí sa práve liečia . Herec Sergej Bezrukov prišiel k pacientom nemocnice Centrálneho vojenského okruhu v Novosibirsku . Spieval, recitoval poéziu, rozprával o svojich vystúpeniach.

„Skutočne sa mi to páčilo, všetko sprostredkoval natoľko, že som v určitom okamihu chcel vstať a zatlieskať,“ podelil sa o svoje dojmy zo stretnutia s umelcom servisný technik Nikita Salomonov.

Spevák Sergej Galanin hovoril s pacientmi Ústrednej vojenskej klinickej nemocnice pomenovanej po Višnevskom. Rockový hudobník predviedol všetky svoje hity v tej najintímnejšej atmosfére a pred najvďačnejším publikom.
Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram
Vesti.Ru - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram .

Части ВСУ сбежали, не успев взорвать заминированный Лисичанский НПЗ