Clicks1K
pl.news
6

Viganò: Sobór Watykański II zastąpił Chrystusa "tyranią nienawiści"

Watykan II osłabił władzę papieską z powodu "domyślnego zaprzeczenia" Królobójstwa Chrystusa, wprowadzając tym samym do Kościoła "demokrację" i "parlamentaryzm", arcybiskup Viganò powiedział LifeSiteNews.com (12 sierpnia).

Powiedział również, że Paweł VI "zdjął Koronę z naszego Pana", gdy w 1964 roku odrzucił papieską tiarę.

Viganò wykrywa ten sam wzór w liturgii Chrystusa Króla, która została przeniesiona na koniec roku liturgicznego, co wymazało prawdziwy społeczny wymiar królowania Chrystusa i zepchnęło go w wymiar czysto duchowy i eschatologiczny.

Według Viganò biskupi Soboru Watykańskiego II zdetronizowali Chrystusa, gdy głosili wolność religijną i stali się "rzecznikami narodów apostolskich".

Viganò nazywa "największym przestępstwem" to, że Chrystus został zdetronizowany nie tylko przez społeczeństwo, "ale i przez Kościół", który zawiódł w roli kustosza nauk Chrystusa.

Zauważa, że nie tylko w sferze cywilnej, ale i w Kościele słodkie jarzmo Chrystusa zostało zastąpione "przez nienawistną tyranię innowatorów, którzy autorytaryzmem nieróżniącym się od ich świeckich odpowiedników narzucają nową doktrynę, nową moralność i nową liturgię".

#newsMvsfezdgwo

Brygada Świętokrzyska NSZ
Kolejna prawda z ust prawdziwego Pasterza Chrystusowego .
Weronika-S.
SWII autentycznie zdetronizował dotychczasową naukę Kościoła Katolickiego poprzez głoszenie nachalnego ekumenizmu i tzw. ,,nowej ewangelizacji,,.
Brygada Świętokrzyska NSZ
Poza tym trzeba pamiętać , ze masoni najwyższe stanowiska kościelne obsadzili swoimi pseudo duchownymi ,aby systematycznie burzyli Struktury Kościoła od wewnątrz . Skutki widzimy dzisiaj jak na dłoni .
maly_kwiatek
Abp Vigano oszalał. Być może działa u niego syndrom odsunięcia od władzy.
Brygada Świętokrzyska NSZ
.....od razu widać ,ze współpracujesz z piekłem !