Clicks1.1K

32. Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci

aobubo
13
Duchovní svědectví „východního člověka“ je pro své moudré doprovázení na cestě duchovního života také zrcadlem tolika našich vlastních problémů.
aobubo
Na otázku, zda lze najít svaté i mezi lajky, nejen v klášeře, odpovídám: Ano! Je mnoho svatých mezi lajky, ale jsou skrytí a neznámí. Člověk nesmí být podceňován jen proto, že se věnuje normálnímu zaměstnání, že navštěvuje trh, že zaujímá úřední postavení. I to je vůle Boží. Neboť je mnoho cest k dokonalosti, tak jako je velký rozdíl mezi perlami, i když je všechny označujeme stejným jménem. Tak …More
Na otázku, zda lze najít svaté i mezi lajky, nejen v klášeře, odpovídám: Ano! Je mnoho svatých mezi lajky, ale jsou skrytí a neznámí. Člověk nesmí být podceňován jen proto, že se věnuje normálnímu zaměstnání, že navštěvuje trh, že zaujímá úřední postavení. I to je vůle Boží. Neboť je mnoho cest k dokonalosti, tak jako je velký rozdíl mezi perlami, i když je všechny označujeme stejným jménem. Tak je to i se svatými. (Někteří pracují jen na vlastním zdokonalení, jiní i na zdokonalení obce.)
(Podle sv. Jana Zlatoústého)
aobubo
Dnešní večer ukázal jak se staví zdejší falešný kazatel prorok Ostrik ve věcech nauky církve .Vše co vyvracelo jeho blud z katechismu Kardinála Tomáška raději vymazal, bojí se pravdy,která ho usvědčuje z hříchu pýchy.
Byl upozorněn a to z vícero stran,jak zcestné a smrtelné je jeho počínání a přesto si svéřepě stojí za svým bludem. Od této chvíle odmítám komunikovat s takovým člověkem,který …More
Dnešní večer ukázal jak se staví zdejší falešný kazatel prorok Ostrik ve věcech nauky církve .Vše co vyvracelo jeho blud z katechismu Kardinála Tomáška raději vymazal, bojí se pravdy,která ho usvědčuje z hříchu pýchy.
Byl upozorněn a to z vícero stran,jak zcestné a smrtelné je jeho počínání a přesto si svéřepě stojí za svým bludem. Od této chvíle odmítám komunikovat s takovým člověkem,který pokrytecky překopává veškerá slova Písma i lidí dobré vůle až do doby,kdy bude ochoten opravdu jevit známky pokory.
One more comment from aobubo
aobubo
Jsem rád, že tato kniha vás oslovuje.Je jednou z mých nejoblíbenějších.Zanechala ve mne mnoho inspirace a znovu si ji pročtu či poslechnu, protože je opravdu úpřimným vyprávěním.Tolik moudra, tolik opravdové touhy hledat, tolik zpětných vazeb, které budeme-li všímaví sami uvidíme ve svém životě a napový jako rádce.Východní křesťanství není až tak odlišné západnímu a bude-li dobrá vůle představený…More
Jsem rád, že tato kniha vás oslovuje.Je jednou z mých nejoblíbenějších.Zanechala ve mne mnoho inspirace a znovu si ji pročtu či poslechnu, protože je opravdu úpřimným vyprávěním.Tolik moudra, tolik opravdové touhy hledat, tolik zpětných vazeb, které budeme-li všímaví sami uvidíme ve svém životě a napový jako rádce.Východní křesťanství není až tak odlišné západnímu a bude-li dobrá vůle představených, tak jednou dojdeme k navrácení, tedy spojení východu a západu a řekl bych, že pro nás všechny to bude velikým požehnáním.
Samson1
Spoustu myšlenek, které potěší. Co mi utkvělo je, že velkou moc má modlitba sparvedlivého. Že je důležitá i vzájemná modlitba. Člověk se rodí a žije v přítomnosti lidí a k tomu bylo vnuknuto, že sme stále jen společenství, pokud patříme ke Kristu a nikdy ruka nemůže říct noze, že ji nepotřebuje. Je to též trochu narážka, na mnhohé komentáře nicků, kde se nevede zdílení, ale nějaký boj.
bratr
Pozorně mlčící....
Inspirující poslech. Není to platné bezvýhradně, ale jako zkušenost a moudré slovo velmi obohacující. Děkuji aobubo.
Jovana
Děkuji
TULÁK
Také jsem slyšela na Proglase.Moc pěkné.Taky děkuju!
lizi
Také děkuji. Tato vyprávění opravdu vzbudí touhu po zlepšení vztahu s Bohem a touhu po opravdové modlitbě. Začínám poslechem každé ráno a stojí to za to.
apredsasatoci
kraaaaaaaaaaaasne!
Jovana
Hezké
Jovana
Také jsem něco slyšela, ale ne všechno. Je to cesta nám blízká.
aobubo
Děkuji za reakci,sám jsem dlouho váhal s vkladem, byl jsem natolik nadšen a dojat,že jsem čekal co to ve mě bude dělat.Asi po dvou týdnech jsem usoudil,že něco tak nádherného,povzbudivého a moudrého ke zlepšení vlastního vztahu k Bohu nemohu jen tak nechat ležet ladem.Sám dnes,když cestuji si přehrávám kapitoly v mp3 a jsem rád.Zároveň mám rozečtenou knihu a na popud této knihy jsem přišel ke …More
Děkuji za reakci,sám jsem dlouho váhal s vkladem, byl jsem natolik nadšen a dojat,že jsem čekal co to ve mě bude dělat.Asi po dvou týdnech jsem usoudil,že něco tak nádherného,povzbudivého a moudrého ke zlepšení vlastního vztahu k Bohu nemohu jen tak nechat ležet ladem.Sám dnes,když cestuji si přehrávám kapitoly v mp3 a jsem rád.Zároveň mám rozečtenou knihu a na popud této knihy jsem přišel ke knize Dobrotoljubije neboli Filokalia.
Co kapitola to pecka,a myslím,že zrovna kapitoly 22 a 23 pojednávají o zpovědi,moc zajímavé a pro ty co váhají a nebo se tvrdohlavě bouří,vřele doporučuji.Jinak si asi každý najde to co potřebuje a nebo samotný Bůh ukáže co je třeba.
✍️
SalveRegina75
Taky si chci poslechnout,jak budu mít čas
alespoň některá vyprávění.Kousek jsem už slyšela
i dříve myslím na rádiu Proglas a moc mi to dávalo.
Je to velice poutavé a opravdu to stojí za to.
Těším se... 👌