Clicks616
Anton Čulen
2

Slovensko zakazuje sväté omše pár týždňov po návšteve pápeža Františka Biskupi sú veľmi roztrpčení, že katolícki politici nariadili zatvorenie kostolov

Slovensko zakazuje sväté omše pár týždňov po návšteve pápeža Františka Biskupi sú veľmi roztrpčení, že katolícki politici nariadili zatvorenie kostolov.

„Mnohí katolíci v slovenskej politike sú pohoršením pre celý národ a vydávajú to najhoršie možné svedectvo o viere, keď prakticky popierajú dôležitosť večného života“. (Kňaz . Ľ. Urbančok)

Vodkabaron a premier Eduard Heger na stretnutí s pápežom Františkom
BRATISLAVA, Slovensko (ChurchMilitant.com). Predseda slovenskej vlády, veriaci katolík, nariadil zákaz verejného slávenia svätých omší a ďalších cirkevných obradov, čo zdôvodnil nárastom infekcií čínskym vírusom.
Slovenskí biskupi povedali, že sú „veľmi roztrpčení“, že zákaz, ktorý sa začína vo štvrtok (25. novembra), „sa má zopakovať v situácii, v ktorej mnohé iné oblasti života zostávajú otvorené“.

Slovensko sa stalo prvým európskym štátom, ktorý opäť zaviedol zákaz verejných bohoslužieb.
„Opätovný zákaz je veľkým sklamaním,“ sťažujú sa biskupi. „Konferencia biskupov Slovenska od začiatku pandémie podporuje dodržiavanie opatrení a očkovanie všetkých, ktorí sa chcú dať zaočkovať.“

Antikristova vláda Slovenskej republiky znovu pozatvárala kostoly, hoci všade v okolitých štátoch sú kostoly otvorené
alianciazanedelu.sk/archiv/10311

Preláti obvinili vládu, že porušila svoj sľub, že „verejné bohoslužby už nebudú zakázané a že plošný zákaz verejných bohoslužieb už nebude“ a požadovali zrušenie lockdownu „čo najskôr“.

Katolíci spustili petíciu, v ktorej argumentujú, že „úplný zákaz bohoslužieb bol súdmi v mnohých krajinách sveta odsúdený ako nezákonný“, lebo „predstavuje neprimerané obmedzovanie náboženskej slobody a porušenie princípu proporcionality“.

List hovorcovi KBS: Nevďačnosť, matka mnohých hriechov!

„Pri dodržiavaní patričných hygienických opatrení kostoly nie sú miestom šírenia koronavírusu. Aj preto úplný zákaz bohoslužieb nie je v inej krajine. Prečo je na Slovensku?“ uviedli organizátori petície.

Drakonický zákaz od bývalého ateistu
O. Ľubomír Urbančok, tradicionalistický slovenský kňaz, pre Church Militant povedal, že zákaz šokoval katolíkov, aj preto, lebo ho nariadil premiér Eduard Heger, ktorý o sebe tvrdí, že je charizmatický katolík, ktorý po smrti svojho otca v roku 1999 konvertoval z ateizmu na katolicizmus.

„Na Slovensku je mnoho tzv. katolíckych politikov, ktorí v skutočnosti už nie sú katolícki; hlasujú za liberálne zákony [a] neberú do úvahy, čo sú skutočné katolícke morálne hodnoty,“ povedal otec Urbančok s odvolaním sa na zákon o potratoch, zavedený počas komunizmu, ktorý je stále v platnosti. Dodal tiež, že „títo takzvaní katolícki politici hľadajú svoje vlastné politické a osobné záujmy bez akéhokoľvek spojenia s realitou,“ čím spochybňuje Hegerovu angažovanosť v prospech Cirkvi.

„Heger je známy skôr ako obchodník s luxusnou vodkou Double Cross, (ktorá je filtrovaná cez diamantový prach a získala si americký trh), než svojou vernosťou katolíckemu učeniu,“ poznamenal kňaz.

Vzbúrenci proti Bohu pozatvárali kostoly a izolovali zvlášť brutálnym spôsobom veriacich od svojich kňazov a od sviatostí a hovorca KBS sa tvári, že to nevidí

MALI BY SME DISKUTOVAŤ NA TÉMU, AKO TAKZVANÍ KATOLÍCI V POLITIKE PORUŠUJÚ NÁBOŽENSKÚ SLOBODU.

V oficiálnom vyhlásení o. Urbančok označil vládny zákaz svätých omší za „neprijateľný zásah do slobody Cirkvi, typicky žiaľ pripomínajúci niekdajšie zásahy komunistov do jej fungovania“. „Slovensko je momentálne snáď jedinou krajinou v Európe, kde sa zatvárajú kostoly,“ povedal kňaz. „V Rakúsku bol tiež vyhlásený lockdown, ale kostolov sa netýka.“

Umlčaná cirkev sa zobúdza: Arcibiskup Ján Orosch a arcibiskup Ján Sokol žiadajú otvorenie kostolov. Podporu im už vyjadrilo viacero kňazov

O. Urbančok dáva tiež, že „v USA momentálne prebieha živá diskusia o odopieraní svätého prijímania politikom, ktorí konajú v rozpore s ich vierou. Mali by sme debatovať aj na túto tému, ako tzv. katolíci v politike porušujú náboženskú slobodu alebo sa nezastávajú práv tých najmenších, ako to urobili pri poslednom hlasovaní o zákone o potratoch.

Mnohí katolíci v slovenskej politike sú pohoršením pre celý národ a vydávajú to najhoršie možné svedectvo o viere, keď prakticky popierajú dôležitosť večného života.
O. Ľubomír tiež zdôraznil, že slovenský národ „si nemôže dovoliť zabudnúť na tento útok proti náboženskej slobode, ktorý presahuje komunistické represálie“.

Návšteva pápeža na Slovensku mala zlý vplyv?

Zákaz omší spochybňuje aj efekt nedávnej pápežovej návštevy Slovenska a blízky vzťah Františka s ľavicovou propotratovou prezidentkou Zuzanou Čaputovou i s jej predchodcom Andrejom Kiskom, ktorí obaja lobovali u pápeža za rehabilitáciu do nemilosti padnutého „homo mafiána“ preláta Róberta Bezáka.

List hovorcovi KBS: Na bránach niektorých kostolov v Bratislave možno nájsť oznam, podľa ktorého arcibiskup oznámil, že sv. omše budú od 15. 10. 2020 bez účasti veriacich. Ako tomu máme rozumieť?

Pápež František navštívil Slovensko v septembri na tri a pol dňa po len sedemhodinovom medzipristátí v Maďarsku, kde celebroval záverečnú svätú omšu na 52. medzinárodnom eucharistickom kongrese, ktorý sa konal v Budapešti.

„Nie je žiadnym tajomstvom, že až ako dospelý som uveril v Boha a odvtedy som popri svojej práci pomáhal v Cirkvi rôznymi spôsobmi,“ povedal pre médiá premiér Heger po stretnutí s pápežom.

Otvorený list hlavnému hygienikovi SR: Prečo nesmú ísť v mnohých častiach Slovenska do kostola zdraví občania SR s rúškou na tvári, ale na zasadanie NR SR môžu ísť aj poslanci, pozitívne testovaní na Covid 19

Vatikánski komentátori interpretovali pápežovu cestu ako „veľkú facku“ politike populistického konzervatívneho maďarského premiéra Maďarska Viktora Orbána a podporu ľavicovej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej.
Istý prelát z Budapešti pápežovu urážku ako keby „František „strávil pol dňa v Izraeli a potom tri a pol dňa v Iráne alebo pol dňa v Poľsku a potom by išiel na niekoľko dní do Ruska“.

Jules Gomes
alianciazanedelu.sk/archiv/10334
Metod
Mnohí ešte nepochopili, kto je kardinál v bielom....
U.S.C.A.E.
aké nariadili politici jeden pastiersky list a je po "nariadení"