Clicks217
csk.news

Kolínska Arcidiecéza: „NIČ Sa Nemení v Chlebe“ - pri Eucharistii Novus Ordo

Diakon Tobias Wiegelmann - koniec koncov vedúci oddelenia pre „Katechézu“ na Ordinariáte Kolínskej Arcidiecézy v Nemecku - popiera v diecéznych novinách, že v Eucharistii Novus Ordo nastáva transsubstanciácia, a navyše obhajuje panteizmus.

Panteizmus verí, že tvorca a tvor sú rovnakí. Wiegelmann na otázku detského reportéra, ako „môže byť Ježiš v chlebe“, odpovedá, že to znie ako „kúzlo“. Vysvetľuje toto „kúzlo“ takto: „Takže máme taký chlieb, potom povieme čarovné slová a niečo vykúzlime a potom do toho vstúpi Ježiš.“ Víťazne dodáva: „Samozrejme, takto to nie je mienené“. Táto správa však odhaľuje liturgický redukcionizmus ideológie Novus Ordo.

Wiegelmannovo panteistické riešenie je, že Boh je „už aj tak vo všetkom, v prírode, v našom stvorení, vo všetkom, čo vidíme.“ Ak by to bola pravda, Nemecká cirkevná daň by sa mala platiť zoologickej záhrade alebo Alpskému Klubu.

Pre Wiegelmanna je zasvätená hostia iba jednou z mnohých možností, ako vystopovať jeho „Boha“. Vysvetľuje: „V skutočnosti môžem Boha objaviť všade a v tomto chlebe, si obzvlášť uvedomujem túto skutočnosť. Preto hovoríme: „Toto je telo Kristovo. V zásade sa niečo mení v nás, a nie v chlebe.“

Inými slovami: Eucharistia Novus Ordo je pre Wiegelmanna domýšľavosťou. V súkromnom živote sa Wiegelmann venuje lukostreľbe. Mal by sa na to sústrediť a teológiu prenechať iným.

#newsSotwlgaaje