Clicks115
olek19801
4

W Irladnii pozostało tylko jedno seminarium

We wrześniu kończy działalność katolickie seminarium duchowne św. Malachiasza w Belfaście, działające od 1833 r.

Jest to ósme seminarium zamknięte w Irlandii od 1993 r. Od jesieni irlandzcy kandydaci do kapłaństwa będą mogli kształcić się tylko w diecezjalnym seminarium na terenie kraju lub w Kolegium Irlandzkim w Rzymie.
Seminarium św. Malachiasza zostanie zamknięte po 185 latach działalności. W tym czasie kształciło księży dla diecezji Down i Connor, a także dla Kościoła lokalnego w innych częściach Irlandii. Jako powód zamknięcia podano m.in. zamknięcie wydziału filozoficznego na Queens University w Belfaście, gdzie w ramach formacji seminaryjnej studiowali klerycy. Trzej seminarzyści, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w zamykanym seminarium św. Malachiasza, zostaną przeniesieni do innych seminariów. Budynek będzie służył celom duszpasterskim.
Odtąd przyszli irlandzcy klerycy będą mieli do wyboru: jedyne seminarium diecezjalne na terenie kraju, w Maynooth, gdzie kształci się obecnie 35 seminarzystów i Kolegium Irlandzkie w Rzymie, w którym przygotowuje się do kapłaństwa 13 kandydatów.
Od 1993 r. w Irlandii zamknięto już 7 diecezjalnych seminariów duchownych i jedno, które przygotowywało kapłanów do posługi poza granicami kraju.

idziemy.pl
Tymoteusz
Krótko mówiąc, ohyda spustoszenia w natarciu, a Ci, którzy mieli prawdziwe powołanie, zostali zniszczeni, wyrzuceni... Mam na myśli Irlandię, ale również Polskę jak i inne kraje (akurat w tym względzie znam dość dobrze zagadnienie).
Vittorio,Andreas
I tak wy pełnia się Apokalipsa a Franek-heretyk pracuje dalej nad spustoszeniem w Kościele.
olek19801
Seminarium św. Malachiasza zostanie zamknięte po 185 latach działalności
olek19801
Według wielu proroctw upadną znane nam zgromadzenia. Sam Jezus Chrystus powoła nowe, aby odnowić Kościół.