Peter(skala)
151

list Patrika Danišku k 4 antiinterrupčným návrhom

Dobrý deň, v parlamente to opäť poriadne žije, pretože na prebiehajúcej schôdzi parlamentu sú predložené štyri návrhy zákonov na zlepšenie ochrany života. Krátky súhrn návrhov: OĽaNO/KÚ – mení …More
Dobrý deň,
v parlamente to opäť poriadne žije, pretože na prebiehajúcej schôdzi parlamentu sú predložené štyri návrhy zákonov na zlepšenie ochrany života.
Krátky súhrn návrhov:
OĽaNO/KÚ – mení terminológiu na umelé ukončenie tehotenstva, predlžuje lehotu na premyslenie zo 48 na 96 hodín, zlepšuje poučenie pred potratom, umožňuje kontrolu potratových kliník ministerstvom zdravotníctva, zavádza dve nezávislé lekárske správy pri potrate zo zdravotného dôvodu, ruší reklamu na potrat, rozširuje možnosti sociálnej pomoci pre tehotné matky, zisťuje viac informácií o príčinách potratu, dáva možnosť prijať časť príspevku pri narodení dieťaťa už počas tehotenstva, dorovnáva príspevok pri narodení štvrtého a ďalšieho dieťaťa a zvyšuje príspevok pri narodení ťažko postihnutého dieťaťa.
Nezaradení poslanci (Taraba, Podmanický, Kuffovci) – zlepšuje poučenie pred potratom, zavádza možnosť utajeného tehotenstva s poberaním nemocenského, ruší preplácanie potratu po 40. roku veku matky.
ĽSNS 1 – znižuje …More
Peter(skala)
... načo sa ludia vôbec pýtajú, ktoré zo 4 navrhov uprednostňovať, keď aj tak poslanci majú dať hlas každému jednému návrhu?!
... samozrejme, aj ostatní ludia sa maju snažiť jednak informovať o všetkých 4 navrhoch, ale zaroven aj ich podporovať, lebo aj keby len 1 z nich mal prejsť, tak je to krok vpred ako hovoril už sv.JPII., že je potrebné zmeniť interupčný zakon aj keby malo ísť len o malý …More
... načo sa ludia vôbec pýtajú, ktoré zo 4 navrhov uprednostňovať, keď aj tak poslanci majú dať hlas každému jednému návrhu?!
... samozrejme, aj ostatní ludia sa maju snažiť jednak informovať o všetkých 4 navrhoch, ale zaroven aj ich podporovať, lebo aj keby len 1 z nich mal prejsť, tak je to krok vpred ako hovoril už sv.JPII., že je potrebné zmeniť interupčný zakon aj keby malo ísť len o malý krok k vylepšeniu.

Čo sa týka hlasovania poslancov:
Znova uvidíte ktorý politik (poslanec) ako bude hlasovať - ktorý podporí z jednotlivých navrhov a to svojim hlasom. Podotýkam, kto by nevedel, tak poslanec môže dať hlas každému jednému navrhu.

Znova budeme svedkami toho, ako poslanci nebudu chcieť podporiť navrh, ktorý najviac zakazuje potraty a napriek tomu ho nepodporia svojim hlasom, pretože ho navrhuje strana, ktoru neznášajú.

Tam sa ukaže charakter aj pokrstených ako viac daju na stranickosť, ako keby mali podporiť čo najlepší navrh.

Mrzí ma, že najlepšie navrhy zo strany LSNS su medialne málo zname až zamerne ututlávané, dokonca aj samotná NRSR a Media nezverejnuju presný datum tejto tak velkej udalosti.

Keby nebolo niekolkých kresťanských medií, ktoré o tom píšu, tak až do utorka by sa málo, čo vedelo, ale keby išlo o korupciu zo strany liberalnych medii, tak to by bolo v každom zapredanom médiu.

Ináč, ked sme pri korupcii: ževraj korupcia je dôležitejšou temou ako interupcie.... a o čom je asi tak iterupcia? Ved za nou sa skrývaju korupčne škandali, ale to akosi nechcu počuť a ani vidieť, lebo im ide znova o stranicke tričko