ewaboryk
2952

Organizacje walczące o dopuszczenie homoseksualistów do święceń kapłańskich są wściekłe

Data publikacji: 2016-12-10 07:00
Data aktualizacji: 2016-12-09 14:43:00

Fot. Luca Cinacchio / freeimages.com

Organizacje walczące o dopuszczenie homoseksualistów do święceń kapłańskich są wściekł. Środowiska homoseksualne zaangażowane w działalność na rzecz „otwarcia się Kościoła na osoby homoseksualne” są oburzone wydanymi 8 grudnia wytycznymi Kongregacji ds. Duchowieństwa odnośnie osób o skłonnościach homoseksualnych, które chciałby zostać duchownymi.

Dokument pt. „Dar powołania kapłańskiego” wyraźnie stwierdza, że seminaria nie powinny przyjmować, ani nie wolno im wyświęcać kandydatów o skłonnościach homoseksualnych.

Kongregacja przestrzegła przed „poważnymi konsekwencjami dla Kościoła” z tytułu wyświęcania sodomitów i tych, którzy mają głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne lub popierają „kulturę gejowską”.

Szczegółowe wytyczne i normy w dużej mierze opierają się na adhortacji apostolskiej Jana Pawła II z 1992 r. i instrukcjach Benedykta XVI.

W odpowiedzi na dokument watykański trzy organizacje z USA: Dignity USA, New Ways Ministry i Survivors Network of Those Abused by Preists wystosowały oświadczenia i podjęły naciski na Watykan w sprawie zmiany stanowiska.

Dignity Watch stwierdziło, że „dokument jest bardzo rozczarowujący w podejściu do gejów chcących zostać kapłanami”. Powołano się na słowa Franciszka, który przestrzegał przed osądzaniem ludzi przez pryzmat ich „orientacji seksualnej”.

Napisano, że „te wytyczne stanowią ogromną obrazę dla tysięcy gejów, którzy służyli i nadal służą Kościołowi z honorem i oddaniem”. Dodano, że „podważają one wieloletnie zaangażowanie tych ludzi i kwestionują, że Bóg wzywa do kapłaństwa różne osoby”.

Dyrektor wykonawczy New Ways of Ministry Francis DeBernardo napisał w oświadczeniu, że „Franciszek ma wiele do wyjaśnienia w związku z zatwierdzeniem najnowszej instrukcji watykańskiej, potwierdzającej zakaz kapłaństwa gejów z 2005 r.” DeBernardo przekonywał, że „kapłan-gej nie ma problemu z orientacją seksualną tak długo, jak szuka Pana i ma dobrą wolę”.

„Najnowszy dokument – czytamy - zawiera trzy rozdziały o homoseksualnych mężczyznach jako kandydatach do kapłaństwa i wszystkie znajdujące się w nich informacje są negatywne.” Dalej dodano, że „autorzy dokumentu wydaje się, iż przymknęli oczy na fakt, że wiele tysięcy gejów już służy wiernie i skutecznie Kościołowi jako kapłani.” Na koniec można przeczytać, że „w rzeczywistości Kościół nie byłby w stanie działać bez gejów." (sic!)

Survivors Network Those Abused by Priests stwierdziło, że urzędnicy watykańscy znaleźli sobie „kozła ofiarnego” w postaci „gejów,” na których niejako przerzuca się odpowiedzialność za liczne skandale pedofilskie w Kościele. „Połowa z naszych 20 tys. członków – napisano - to kobiety, które zostały seksualnie wykorzystane jako dzieci przez księży, zakonnice, biskupów i seminarzystów. Błędne jest założenie, jakoby większość ofiar molestowania dzieci przez duchownych stanowili chłopcy".

Tymczasem kardynał Beniamino Stella, szef Kongregacji ds. Duchowieństwa przyznał w wywiadzie dla gazety „L’Osservatore Romano”, że wytyczne dla seminariów musiały być "odnowione", aby uwzględnić zachodzące zmiany w społeczeństwie i troskę papieża o kapłaństwo.

Stwierdził także, że szczególną uwagę zwrócono na problemy, na które wskazywał sam Franciszek, to jest: „przywiązanie do pieniędzy, autorytarnego sprawowania władzy, sztywnego legalizmu i próżności wśród duchownych".

Źródło: ncronline.org., AS.

Read more: www.pch24.pl/organizacje-wal…
kartoFELEK
No są wściekłe te protestanckie psy, bo barany z owczarni Jezusa bodą.
I się dziwią te protestanckie psy-Jak to?!
Tyle pracy od czasu SV II i wszystko jak krew w piach?
Ano taki mamy klimat drogie posoborowe neokatoliki.
😇 🤗 👍 🙂
mirol
Wściekłe? Przecież to jest normalne.