14:33
Stano Kobella
31.8K
Božie varovanie skryté vo Zvitkoch od Mŕtveho mora - Zjavenia Ježiša Krista zdroj: youtube.com/watch?v=hNG8KMcL7mc V utorok 16. marca 2021 izraelskí výskumníci odhalili tucty novoobjavených úlomkov …More
Božie varovanie skryté vo Zvitkoch od Mŕtveho mora - Zjavenia Ježiša Krista
zdroj: youtube.com/watch?v=hNG8KMcL7mc

V utorok 16. marca 2021 izraelskí výskumníci odhalili tucty novoobjavených úlomkov zvitkov od Mŕtveho Mora, ktoré obsahovali biblické texty staré takmer 2000 rokov. Nájdené v rámci 4-ročného projektu Izraelskej národnej záchrannej operácie, keď obhliadajú stovky jaskýň v Judejskej púšti, aby zabránili rozkrádaniu dosiaľ neobjavených artefaktov a ich predaju na čiernom trhu, ako sa to dialo v minulosti. Tieto novonájdené úlomky zvitkov od Mŕtveho mora sú za posledných 60 rokov prvé vykopané zo zeme pri archeologických výkopoch, radia ich ku artefaktom nájdeným v minulosti, ktoré vrhli svetlo na históriu ranného kresťanského života, judaizmu a životov starobylých ľudí. Úlomky biblických textov sa našli v "Jaskyni Hrôzy" a boli tam ukryté tuctami židovských utečencov, ktorí sa tam skryli počas Povstania Bara Kochbu proti rímskemu cisárovi Hadriánovi, zhruba pred 1900 rokmi, medzi rokmi 132 až 136.

Pri tomto najnovšom objave našli 80 úlomkov, je tu textový rozdiel, čo nemá paralelu s inými rukopismi buď v Hebrejčine či Gréčtine. Neobvyklá vec tohto zvitku je to, že hoci Text je v Gréčtine, meno Boha je napísané v Paleo-Hebrejskom písme, ktoré sa používalo počas obdobia Prvého Chrámu v Jeruzaleme.

Jeden úryvok obsahoval pasáž zo Zachariáša 8:16-17. Ďalší úryvok predstavoval pasáž z Náhuma 1:5-6.

V Jaskyni hrôzy archeológovia posunuli dva veľké ploché kamene a objavili plytkú jamu. V tejto jame našli kostru v polohe plodu patriacu dievčatku, ktoré zahynulo pred 6000 rokmi. Dieťa bolo čiastočne pokryté látkou okolo svojej hlavy a hrude, ako malá dečka spod ktorej vytŕčali nohy. Dieťa bolo najpravdepodobnejšie zabalené tak, ako rodičia zavinú svoje deti do dečky, predtým ako ho uložili do jamy. V rukách kostry bol zovretý malý uzlík látky, zvyšky boli prirodzene mumifikované suchým púštnym vetrom a časti kože, šľachy a dokonca vlasy boli čiastočne zachované. Dieťa malo vek približne medzi 6 a 12 rokmi v čase smrti.

Medzi nálezmi bol neuveriteľne dobre zachovaný veľký pletený košík s vekom, ktorý sa našiel v jednej z jaskýň rokliny Muraba’at. (vyschnuté koryto rieky)
Experti veria, že tento kôš je pravdepodobne najstarší nájdený vôbec. Materiály zo 4 rôznych častí koša boli analyzované pre zistenie jeho dátumu výroby. Výskumníci dospeli k záveru, že kôš vyrobili približne pred 10.500 rokmi počas predhrnčiarskeho neolitického obdobia.

Dr. Haim Cohen na tlačovej konferencii v Jeruzaleme povedal: “Kôš má kapacitu 92 litrov, my nevieme, ktorý druh rastliny použili pre jeho výrobu, ale skúmame to. Môžeme však povedať, že ho plietli dvaja ľudia a jeden z nich bol ľavák.”
youtube.com/watch?v=OBKDlmz-Gs8
Roberto 55
Niektori ludia vidia v urcitich veciach aj to co tam nie je a tam kde je vsetko jasne, tak to nevidia alebo nechcu vidiet...
dyk
ekans
Stano, modli sa denne svetý Ruženec a nedávaj sem chazarské žvásty