Clicks678
Marieta Ria
6

Nové interné smernice EÚ chceli vyradiť slovo “Vianoce”. Plán EÚ nahradiť kresťanské meno Mária za islamské Malika pobúril aj Vatikán

26. októbra tohto roku zverejnila Európska komisárka pre rovnosť Helena Dalliová krátky príspevok. V príspevku sa nachádzala jej usmiata fotografia spolu s útlym dokumentom, hotovými smernicami, ktoré práve dokončila. Komentár k fotografii pritom hovoril o jej hrdosti na spustenie dokumentu

Ilustračné foto

Pri smerniciach sa jednalo o interný dokument Európskej komisie, ktorého cieľom bolo vraj bojovať proti diskriminácii a podporovať rovnosť.

Čo sa však v dokumente nachádzalo spôsobilo šok a to nielen u konzervatívnych politikov.

Z dôvodu obáv z diskriminácie menšín, preto, že vraj „Už nie všetci Európania sú kresťania“, odporúčali nové interné smernice Európskej komisie, okrem iného vyradiť z komunikácie slovo “Vianoce” a namiesto toho používať inkluzívne výrazy ako „obdobie sviatkov“ a vyhýbať sa kresťansky znejúcim menám ako Mária a Jozef.

Namiesto mien, ktoré možno jednoznačne priradiť k náboženstvu, je podľa smerníc lepšie používať neutrálne mená. Ako príklad potom tlačová kancelária EÚ absurdne navrhuje jednoznačne katolícke meno „Julio“ a moslimské „Malika“.

Reakcia politikov, potom, čo na absurdné smernice upozornil taliansky denník denníku il Giornale, nenechala na seba dlho čakať.

Bývalý predseda Európskeho parlamentu Antonii Tajani vyjadril svoj nesúhlas nad „absurdnými“ radami na Twitteri príspevkom:

Inklúzia neznamená popieranie kresťanských koreňov [EÚ],“

Giorgia Meloniová, líderka strany Fratelli d’Italia napísala: “Teraz už stačilo: Naša história a naša identita zničené nie sú.”

A šéf strany Lega Matteo Salvini opísal dokument jednoducho ako absolútny „nezmysel“.

Brusel sa nasledovne, v snahe zabrániť ešte väčšiemu pobúreniu, pokúšal ukľudniť situáciu alibistickým prehlásením: “Samozrejme, že nezakazujeme používať slovo ‘Vianoce’ ani neodrádzame od používania.” Oslavovanie Vianoc a používanie kresťanských mien a symbolov bolo súčasťou bohatého európskeho dedičstva. Komisia však pripomenula svoju povinnosť neutrality vo vzťahu k náboženským záležitostiam. Smernica je interným dokumentom na technickej úrovni s cieľom zvýšiť povedomie o inkluzívnej komunikácii.”

Nakoniec ale, keď celú záležitosť začal otvorene kritizovať aj Vatikán, Helena Dalliová smernice stiahla s tým, že sa nejedná o “vyzretý dokument”.

„Moja iniciatíva navrhnúť usmernenia ako interný dokument na komunikáciu zamestnancov komisie pri ich povinnostiach mala za cieľ dosiahnuť dôležitý cieľ: ilustrovať rozmanitosť európskej kultúry a ukázať inkluzívny charakter Európskej komisie pre všetky oblasti života a presvedčenia európskych občanov.

Zverejnená verzia usmernení však tento účel dostatočne neplní. Nie je to vyzretý dokument a nespĺňa všetky normy kvality komisie. Smernice si jednoznačne vyžadujú viac práce. Preto usmernenia sťahujem a budem na tomto dokumente pracovať
ďalej
,” oznámila komisárka Dalliová.

Andrea Lopatková

HS
Freddy Gargamel
Ešte mi napadá - keď už súdružka z Bruselu tak horlí za multikulti a nekresťanské náboženstvá, aká by asi bola reakcia, keby sa o niečo podobné pokúsila v moslimskej krajine, napr. ak by tam navrhla zrušiť ramadán? 😉
dominikguzman
Ale prosím ťa, kde si videl, že by nejaká moslimská krajina prijímala multikulti a neomarxizmus? Tam by ju buď obesili, ukrižovali alebo jej odrezali hlavu tupým švajčiarskym nožíkom ani by sa tak nechumelilo a zahrali si následne s ňou futbal. Poprípade by ju zhodili z nejakej strechy. Aj cap má tam väčšiu cenu než žena.
Freddy Gargamel
Mohli by tam feministickým súdružkám z Bruselu zriadiť detašované pracovisko, navrhujem napr. Irán či Saudskú Arábiu 😬 Európe by odľahlo.
U.S.C.A.E.
islam nevyznáva Pravého Boha tak je vynikajúci spojenec nebudeme okolo toho tancovať kde to má pôvod presne tam kde úplne pôvodne aj celý marxizmus no v pekle
Freddy Gargamel
V normálne fungujúcej spoločnosti by sa už hlásila na úrade práce. Ale v Bruseli za to bude možno aj povýšená.