Dana22
petition- obrana svätého Damiena z Molokai,ktorý išiel pomáhať vyhnancom postihnutým leprou na ostrov Molokai

www.tfp.org/…/register-your-p…

preklad textu bol robený cez translator
Alexandra Ocasio-Cortez (AOC) práve urazila Svätého Damiena z Molokai, ktorého socha je v budove amerického kapitolu, ktorá predstavuje štát Havaj.

Povedala, že ctiť tohto svätého je „ako vyzerá patriarchát a biela …More
petition- obrana svätého Damiena z Molokai,ktorý išiel pomáhať vyhnancom postihnutým leprou na ostrov Molokai

www.tfp.org/…/register-your-p…

preklad textu bol robený cez translator
Alexandra Ocasio-Cortez (AOC) práve urazila Svätého Damiena z Molokai, ktorého socha je v budove amerického kapitolu, ktorá predstavuje štát Havaj.

Povedala, že ctiť tohto svätého je „ako vyzerá patriarchát a biela supernacistická kultúra“.

Ako sa opovažuje urážať Svätého Damiena ako súčasť bielej supremacistickej kultúry! Svätý Damien zasvätil svoj život duchovným a fyzickým potrebám chudobných členov malomocnej kolónie na havajskom ostrove Molokai. Zmiernil malomocenstvo v procese slúženia chudobným malomocným a zlepšoval ich život. V skutočnosti im dal život.

Neviem o vás, ale nemôžem mlčať, keď AOC zaútočí a urazí tohto hrdinského svätca! Je žiarivým príkladom toho, čo dnes potrebujeme.

Zaregistrujte svoj protest zástupkyni USA Alexandrii Ocasio-Cortez za jej urážku proti svätému Damienovi z Molokai.

Ako katolíci sa nemôžeme len posadiť a nechať sa uraziť svätého v nebi. Proti takýmto útokom musíme chrániť česť katolíckej cirkvi.

Svätý Damien z Molokai a katolícka cirkev by nemali ľavici využívať na podporu svojho príbehu, ktorý nazýva všetko rasistické. Charita nepozná žiadnu rasu. Svätý Damien je dobrým príkladom nezištnej oddanosti a kresťanskej lásky.

Príkladom Božej lásky je Náš Pán Ježiš Kristus; Zišiel z neba, aby vykúpil celé ľudstvo z hriechu.

Prihláste sa, aby ste obhajovali česť sv. Damiena!
Dana22
správy z bojiska USA
BLM a Antifa,marxistické rasistické organizácie,páchajú v mierových časoch hrubé násilie na občanoch.

www.rukojmi.cz/clanky/10773-stephen-l…

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané …More
správy z bojiska USA
BLM a Antifa,marxistické rasistické organizácie,páchajú v mierových časoch hrubé násilie na občanoch.

www.rukojmi.cz/clanky/10773-stephen-l…

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen.
Je to nová Kristalll Nacht (Křišťálová noc), třída je zaplněna roztříštěným sklem po celé své délce, ale nejen tam, stopy násilí lze vidět i v jiných částech města, stálo v mailu, na který jsem zíral s myšlenkou, že tedy to neblahé, co se v našich městech, včetně Chicaga, odehrálo před několika týdny a bylo tak děsivé, že to vyhlíželo jako něco, co se už nemůže opakovat, našlo v našem městě své pokračování už v předcházející noci.
Oblékl jsem se a šel jsem se na místo podívat. A tak jsem, tak říkajíc z prvé ruky viděl následky předcházejícího nočního šílení. Připomínalo to obraz surrealistického malíře, něco, co jsem nikoli jen za půlstoletí svého života v Chicagu, ale v celé svém životě nikdy neviděl. Celou obchodní oblast zahrnující nejen Velkolepou míli, ale i blízkou Michiganskou třídu (Michigan Avenue), blokovaly policejní kordony a pro provoz veškerých vozidel byla oblast uzavřena. Uvnitř ní jsem pak viděl spousty nákladních automobilů, ze kterých právě vystupovali dělníci, aby obchody před dalšimi možnými útoky vandalů chránili, a až kam jsem dohlédl, zaplnily Michiganskou třídu policejní vozy, jejichž posádky byly zřejmě rozhodnuty zůstat na místě, dokud se situace na místě neuklidní.
List Chicago Tribune k události napsal: Stovky rabujících vzaly Velkolepou míli i další části vnitní části Chicaga útokem, rozbíjely výkladní skříně obchodů, braly z nich všechno,co se dalo unést, a na jednom místě rozpoutaly střelbu s policisty. Podle policejního náčelníka D. Browna byl značný počet vandalů vzat do vazby a 13 policistů bylo v potyčkách s nimi zraněno.
Vybral a přeložil Lubomír Man
Samson1
No a začal s tím sám Ježíš. Hle syn tvůj, hle Matka tvá. Apoštolové setrvávali na modlitbách spolu s Matkou Marií a rukama apoštolů se dělo hodně zázraků a divů a Pán k nim denně připojoval ty, kteří měli dojít s pásy. 😇
TerezaK
Kdo se denně modlí celý sv.růženec (tři tajemství), denně žádá aspoň o duchovní svaté přijímání a prosí o dara Ducha sv., denně se odevzdává Panně Marii v osobním zasvěcení - Panna Maria je rozlišovatelka duchů - odevzdává se Bohu do rukou Panny Marie, denně se modlí ke sv.Michaelovi, ten pozná, když v tomto vyhnanství zaslechne Matku a Otce. Pokud člověk neví, zda je zjevení pravé, stačí jej …More
Kdo se denně modlí celý sv.růženec (tři tajemství), denně žádá aspoň o duchovní svaté přijímání a prosí o dara Ducha sv., denně se odevzdává Panně Marii v osobním zasvěcení - Panna Maria je rozlišovatelka duchů - odevzdává se Bohu do rukou Panny Marie, denně se modlí ke sv.Michaelovi, ten pozná, když v tomto vyhnanství zaslechne Matku a Otce. Pokud člověk neví, zda je zjevení pravé, stačí jej srovnat s pravým Učením Církve a morálkou. Papež začátkem století rozmáhájících se poselství řekl: Je lépe uvěřit (v poselství, které není v rozporu s učením a morálkou), protože, kdyby se ukázalo jako nepravé, bude nám přičteno za spravedlnost, ale kdyby se ukázalo jako pravé a my podle něj nejednali, provinili bychom se proti Bohu. Pokud není poselství v rozporu s učením a morálkou, není třeba proti němu bojovat. To dělá jen Satan proti slovu Božímu. Tak nevím, kde je problém, proč to někdo stále komplikuje....?
F.L.Věk
Mariánský římský kult je nebiblické klanění se modle.
TerezaK
Pokud je moje Matka, je prostě moje Matka (Maminka), stejně jako Otec je můj Otec. Neexistuje více Matek nebo Otců.
Samson1
Prostřednice Všech Milostí.
F.L.Věk
Já čtu v Písmu ovšem něco zcela jiného: "Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš, který dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví v určený čas" (1 Tim 2,5-6)
F.L.Věk
Jaká písma čtete Vy? Písma o zjevování se satana v hávu anděla světla, který se vtlačil svým padlým nosanem mezi Krista a člověka? Koho posloucháte, děti ďáblovy?
Kallistratos
@F.L.Věk - Věku, mohl bys prosím zopakovat kolik let si byl prý katolíkem? Nějak se mi nechce věřit, že to bylo těch 20 nebo 25 let. jaks tu uváděl. Myslím, žes dokonce uváděl, že by se podle Tebe daly řídit katolické hodiny. Tom mne docela rozesmálo, nedokázal jsem si představit takové super hodiny. Nicméně dotaz - co Tě po takové době vedlo k opuštění společenství a nebo co jsi očekával od …More
@F.L.Věk - Věku, mohl bys prosím zopakovat kolik let si byl prý katolíkem? Nějak se mi nechce věřit, že to bylo těch 20 nebo 25 let. jaks tu uváděl. Myslím, žes dokonce uváděl, že by se podle Tebe daly řídit katolické hodiny. Tom mne docela rozesmálo, nedokázal jsem si představit takové super hodiny. Nicméně dotaz - co Tě po takové době vedlo k opuštění společenství a nebo co jsi očekával od katolické církve a co Ti za ta léta nenabízela a nyní už je nabízeno jinde... Svoboda, nezávislost, volnost, možnost libovolného výkladu Písma? Patříš do nějakého společenství a nebo si prostě jen tak uvažuješ po svém? I to je možné. Existují křesťanské sbory a jistě plno nezávislých harcovníků i špekulantů co se nechtějí vázat a potřebují si namalovat skutečnost trochu po svém... Jeden šikulka zde před lety, který měl problémy s hlavinkou si dokonce usmyslil, že má nějaká zjevení a také že by si mohl Eucharistii připravovat doma... Inu, máme svobodu :))

Jak jsem od kamaráda zjistil, tak v jednom protestantském sboru je skoro polovička tzv. "hostů" co chodí jako návštěvníci a tedy ani nepřispívají na sbor a jiné aktivity a jen se tak vezou, přiznám se, že je to od toho CB sboru docela oběť.... Mnoho lidí totiž má ke všemu připomínky a svůj odstup a vymezuje se, ale jen málo lidí dokáže stmelit ostatní, vytvářet pospolitost a formovat určité věci či dokonce podporovat a přispívat na konkrétní věci. Je to oběť. A oblast víry je taková citlivější, takže každý si maluje co by kdyby a kritizuje toho či onoho, vymezuje se a chytračí ve víře a je papežštější než papež, ale když má pustit korunku, tak by mu raději ruka upadla.

Mzdu katolického faráře v nějaké pohraniční farnosti by ovšem raději neměl a nebo mzdu a starosti pravoslavného kněze, který se trpělivě stará nejen o svou rodinu, ale i o svou minifarnost a zajišťuje i duchovní služby jinde... A tak si lidi zvykli na víru pohlížet s despektem a okopávat církev i věřící a prestiž kněze srážet na podřadnou úroveň. A nebo mít prostě jen a jen kecy a chytračit. Jeden co je zde v nové přezdívce přece kněze nazval prasaty co se válejí ve zlatě a další pitomosti, jak vystřižené z padesátých. Ale do Jáchymova rubat uran by se mu nechtělo... Je to poučné připom,enout si kněze Toufara a nebo Jáchymovské peklo.... Závist je hrozná věc. A pokud takový závistivec vyrazí do kostelíčku, tak uvidí ty andílky natřené kočičím zlatem a děravé od červotoče a na kazatelnu raději nelézt, aby se nezřítila :) Skutečné ZLATO má totiž křesťan v srdci, jenže to někteří nevědí a stále hledají tu materii :) A tak přeji dobrý den Věku a dobrou zábavu, kterou ti Tvůj intelekt jistě umožňuje. A tvá víra ti umožňuje co prosím? Můžeš tuto odpověď připojit k mému skromnému dotazu z úvodu... Děkuji. 😉
F.L.Věk
Kallistratos - Až skutečně nalezneš Krista, všechno pochopíš. Sáhodlouhosti o něčem svědčí, že jsi zatím nenašel. Mnoho zdaru přeji, hlavně upřímné modlitby.
TerezaK
Kdo má Matku, má též Otce, kdo nemá Matku, tomu zbývá jako rádce jen ´otec lži´, pak mu je zatěžko poznat pravé od levého.
Kallistratos
Věku, přeji Ti, abys Krista nalezl, mnoho věcí svědčí o tom, že jej hledáš a nebo spíše, že jsi jej z rezignace opustil a nebo, že se zde zcela škodolibě bavíš a hledáš svůj "vrch" aby ses katolíkům vysmál. Kdo neumí odpovědět na otázky, nemá se ale čím Věku chlubit a za svým slovem nestojí. Škoda. Měj se pěkně a bav se dál......🤐
F.L.Věk
Kallistratos - Tvá umanutost mojí osobou mně začíná být podezřelá!!.))) Tak se prostě spokoj s tím, že jsem lhář, posměvač, pyšný pytel pysk, ale nevím co si slibuješ ode mne??.))) Že mně to nějak probudí, nebo vychýlí pro tebe pochopitelnějším směrem??.)) Mám dobrou radu pro tebe, nezatěžuj své nitro ničím, co nemůžeš unést najednou. Je toho pak příliš mnoho, příliš těžko..... Co chceš slyšet?? …More
Kallistratos - Tvá umanutost mojí osobou mně začíná být podezřelá!!.))) Tak se prostě spokoj s tím, že jsem lhář, posměvač, pyšný pytel pysk, ale nevím co si slibuješ ode mne??.))) Že mně to nějak probudí, nebo vychýlí pro tebe pochopitelnějším směrem??.)) Mám dobrou radu pro tebe, nezatěžuj své nitro ničím, co nemůžeš unést najednou. Je toho pak příliš mnoho, příliš těžko..... Co chceš slyšet?? .., jak jsem organizoval zájezdy do Žarošic, nebo jak jsme se spolčem jezdili v nejtužších dobách stbáků za Šímáčkem do Příchovic, nebo do Orlických za pronásledovaným Rouskem? Jak jsme na Hostýně nemohli vnitřně přijmout pacemáka Vránu, nebo co chceš ještě rozlouskávat za "důkazní materiál" o mně??.)) Je to snadné, vždycky jsem v životě chtěl skutečnou Pravdu - nebo nic. S ničím míň jsem se nikdy nemohl spokojit. Nehledal jsem však mojí pravdu, nějaký názor, ale hledajíc Toho, který dává světu řád a smysl a ztělesňuje Moudrost. Bez toho není života, není nic. beze smyslu nemá smysl nic. Je to málo, nebo se zase rozhodneš mezi řádky hledat nějakou tvoji nespokojenost??.)))))))))))))))
Kallistratos
Měj se Věku pěkně, jsi vtipný, ale moc si domýšlíš to, co není vůbec tématem dne. Nepotřebuji výčet tvých minulých katolickych destinací/ z nichž některé i znám/, ale abys byl případně ohleduplný a občas uměl zareagovat bez predpojatostí a na banální otázku se nebál přirozeně odpovědět a neuchyloval se zbytečně k argumentační hořkosti. Tím ti ale zároveň nelajnuji, jak se máš chovat, ale prosím …More
Měj se Věku pěkně, jsi vtipný, ale moc si domýšlíš to, co není vůbec tématem dne. Nepotřebuji výčet tvých minulých katolickych destinací/ z nichž některé i znám/, ale abys byl případně ohleduplný a občas uměl zareagovat bez predpojatostí a na banální otázku se nebál přirozeně odpovědět a neuchyloval se zbytečně k argumentační hořkosti. Tím ti ale zároveň nelajnuji, jak se máš chovat, ale prosím tě o komunikační ohleduplnost a aby ses vyhnul případným antikatolickým prohlášením. Je to příliš náročný požadavek? Katolík Kallistratos💒
F.L.Věk
Kallistratos - Nemůžu bohužel sloužit:)) Sloužím jedině Kristu, ne člověku:)) Aby tě přestaly pálit zbytečnosti v tvém životě, dám ti fakt jednu opravdu čistě dobře míněnou radu, nebo zkušenost. Vypni mobil, vyjdi do přírody kde ještě nepotkáš štrůdly hloupých paturistů, vyjdi daleko mezi lány, do polních cest, do tichých lesů, nech venku vše, co si myslíš že jsi a co si myslíš že víš, úplně …More
Kallistratos - Nemůžu bohužel sloužit:)) Sloužím jedině Kristu, ne člověku:)) Aby tě přestaly pálit zbytečnosti v tvém životě, dám ti fakt jednu opravdu čistě dobře míněnou radu, nebo zkušenost. Vypni mobil, vyjdi do přírody kde ještě nepotkáš štrůdly hloupých paturistů, vyjdi daleko mezi lány, do polních cest, do tichých lesů, nech venku vše, co si myslíš že jsi a co si myslíš že víš, úplně všechno to dej na hromadu a všechno to lidský zbytečný haraburdí dej Ježíši s tím, že tento odpad nejsem já, jsou to nánosy padlého světa, domněnek, představ, iluzí, předpokladů, zkostnatělých návyků, umanutých zlozvyků -- vše mu odevzdej a zůstaň s Ním v tichu. Nezasahuj Ježíši do Jeho Ticha svými představami. Nech se vést.. Dokážeš pak popřít vlastní převěděné ego a první ovoce se zpravidla začnou ukazovat tak, že přestaneš mít potřebu aby okolí sloužilo tvému přednastavenému obrazu a budeš svobodný od světa, od názorů lidí, odezní vnitřní pnutí za každou cenu chtít druhého korigovat. jsou to úžasné plody a dary Boha. Lidsky řečeno - člověku se velmi uleví. Vždyť komu prospívá tahání vlastních odpadků ...))) To je vše, žádné okolostojíčnosti v tom nehledej, je to prosté:))))))))))))))
F.L.Věk
Theo - Jak se mi jevil? Celkem nijak, mně shlukování nábožensko-politických tanečků bylo vždy odpudivé. Kde v tom hledat Ježíše? Jsou to koneckonců jen lidské cesty.
Segal
Když sám neděláš, co jiným radíš... 😀😁😂💩 😂 🤪 🥱
Kallistratos
Věku, přírodu miluji víc, než si myslíš a mám ji doslova u nosu. Děkuji za dobře míněnou radu, která Ti asi archetypálně pomohla, ale v lesích i lánech jsem já dost často.😁 Ovšem když vidím tu tvou antikatolickou hořkost, tak mám pochybnosti o účinnosti této Tvé doporučované terapie. Když něco selže Věku, pak to byl člověk sám a nebo někteří lidé kolem. Útěky nebývají nejrozumnější odpovědí. A …More
Věku, přírodu miluji víc, než si myslíš a mám ji doslova u nosu. Děkuji za dobře míněnou radu, která Ti asi archetypálně pomohla, ale v lesích i lánech jsem já dost často.😁 Ovšem když vidím tu tvou antikatolickou hořkost, tak mám pochybnosti o účinnosti této Tvé doporučované terapie. Když něco selže Věku, pak to byl člověk sám a nebo někteří lidé kolem. Útěky nebývají nejrozumnější odpovědí. A nebo když si hovořil o tom doktrinálním vazalství a tedy ono nařizování katolických hodin, jaks zmiňoval, tak tě postihlo možná strukturované vyhoření směrem k lidským organizacím a deziluze. V tom případě chápu a přeji Ti poklidné toulky přírodou, která je přirozeným zdrojem harmonie. Jen jedno prosím, buď zde ohleduplný k cestám jiných a netorpéduj krutě katolické pozice. 🙂
F.L.Věk
Kallistratos - S tím co tě trápí se už holt musíš vyrovnat sám:)) Nebát se toho:)
Kallistratos
Jak to tak pozoruji trápíš se spíše ty. Nic ve zlém. 😁
TerezaK
Katolická víra vychází ze dvou pramenů svědectví Zjevené Pravdy: A.) písemně dochované svědectví B) ústně předávané svědectví. Přičemž i to písemné bylo nejprve ústně předávané. Když jsem konvertovala, "zjistila", že Kristus za mě zemřel, abych mohla někdy dojít do Nebe, chtěla jsem se nechat pokřtít v té Církvi, kterou Kristus založil a vědět o učení té Církve, ve které své učení zanechal. I …More
Katolická víra vychází ze dvou pramenů svědectví Zjevené Pravdy: A.) písemně dochované svědectví B) ústně předávané svědectví. Přičemž i to písemné bylo nejprve ústně předávané. Když jsem konvertovala, "zjistila", že Kristus za mě zemřel, abych mohla někdy dojít do Nebe, chtěla jsem se nechat pokřtít v té Církvi, kterou Kristus založil a vědět o učení té Církve, ve které své učení zanechal. I když její členové jsou hříšní. Jedině katolická Církev má historii sahající do doby Krista. Ostatní Církve nemají žádnou historii.
TerezaK
...Sahající do doby prvomučedníků
b8111
F.L.Věk: Věku myslíš Žarošice u Kyjova? Mám dojem, že se tak jmenovala tam obec. Jezdívali jsme tam na brigády okolo roku 86-87. Sloužil tam tehdy kněz Pavel Ambros /dnes působí v Olomouci/. Za další, někde jsme jezdili rovněž do Orlických hor za perzekuovaným knězem. Na jméno si už nevzpomenu. byl menší postavy, brýlatý a asi fousatý. Dávali mu za trest malé, takřka rozpadlé farnosti v …More
F.L.Věk: Věku myslíš Žarošice u Kyjova? Mám dojem, že se tak jmenovala tam obec. Jezdívali jsme tam na brigády okolo roku 86-87. Sloužil tam tehdy kněz Pavel Ambros /dnes působí v Olomouci/. Za další, někde jsme jezdili rovněž do Orlických hor za perzekuovaným knězem. Na jméno si už nevzpomenu. byl menší postavy, brýlatý a asi fousatý. Dávali mu za trest malé, takřka rozpadlé farnosti v pohraničí, kde chodilo na mši 5-6 starých babek, které mu skákali do kazání, z čehož on měl velikou radost, že věřící nejsou pouze konzumními posluchači, ale živými členy církve....Na Hostýn jsme se taky hodně najezdili. Jednou, za totáče / měli jsme právě období "ovlivnění Sv. Františkem"/, jsme tam jeli s kamarádem bez peněz, jídla, věcí na spaní, atd. /vždyť Pán se o nás postará/pozdě v listopadu. Spali jsme zamotáni v koberci v garáži / po skromné večeři z popelnice - o jak jsme za ni byli Bohu vděčni, po celodenním hladu/, kde nás v noci našel farář /pacemák/ při parkování auta. Tak jsme se mu snažili vysvětlit, jak jsme objevili cestu Sv. Františka k Bohu a poprosili jej, zda nás nechá přespat v garáži na zemi. Zdálo se nám, že nám rozumí, ba dokonce zdál se být, tak ubohými poutníky nadšený. To nás, ale přešlo, když v noci do garáže vtrhla VB.....Tehdy jsme v duchu světce, děkovali za prožitá příkoří a neustále chválili Boha. Jaké však muselo být překvapení toho kněze, když jsme se dostali v neděli na řadu, ke Sv. přijímání k němu a my se na něj s láskou a vědomím toho, že jsme si to zajisté po vzoru Sv. františka zasloužili, usmívali....