Halloween..."Vyrežte si tekvičku, nasaďte si masku..." už sa to valí snáď z každého reťazca všimli ste si aj Vy? Tu nie je čo oslavovať! 31.10., pamiatka zosnulých a všetkých temných mocností, zvaná …More
Halloween..."Vyrežte si tekvičku, nasaďte si masku..." už sa to valí snáď z každého reťazca všimli ste si aj Vy? Tu nie je čo oslavovať!
31.10., pamiatka zosnulých a všetkých temných mocností, zvaná Samhain alebo Halloween. Tento deň je považovaný za začiatok nového satanského roku, pretože podľa starej ľudovej legendy prichádzajú duše zomrelých navštíviť domy, kde žili, a preto je možné s nimi nadviazať kontakt. Satanisti v tento deň realizujú obrady, obety, aby prosili diabla o hmotné zisky, lebo veria, že tieto ich prosby budú vyslyšané;
Páter Amorth realizoval niekoľko exorcizmov na ľuďoch, ktorí sa dobrovoľne alebo ako obete (napr. zdrogovane, unesené z baru, z večierku) zúčastnili rituálov, ktoré mali priamy súvis s týmto hnusným pseudosviatkom. Určite si nenechajme nahovoriť, že je to "nevinná zábavka", maškarný..., keď sa ľudia prezliekajú do záhrobných masiek, hrajú sa na mŕtvych, menia si identitu (muži na ženy, a naopak), poprípade si robia špiritistické seansy...Tieto bludy …More
TerezaK
Kdo si hraje, nezlobí. Z dýně se dá vyřezat cokoli, a udělat lampión, že se z toho Zásadně dělají jen čarodějnice a strašidla a zdobí se s tím školky, nikoho nenapadne, že to má satanský původ, že je to úplně ujeté a odporuje to rozvoji kultury, na kterou naše civilizace byla postavena?
dominikguzman
Halloween je z anglického All Hallows Eve, teda predvečer alebo vigília sviatku všetkých svätých, nemiešajme prosím katolícky sviatok s týmito komerčnými a satanskymi srackami. Takže tak.
dominikguzman
Katolíci by tento paškvil nemali nazývať Hallowen, však to je výsmech katolíckemu sviatku. Odmietam tieto komerčné satanské sračky označovať takto, používať tento termín. To je ako používať Hókus Pokus, výsmech z Hoc est corpus meum a podobne. a oslavovať Santa Clausa na Vianoce.
Monika Alman
To je presne cieľ, zbastarčiť nám naše sviatky a ešte na tom zarobiť. To nie je žiaden predvečer svätých, je to len "zásterka"...1.novembra druidi oslavovali Sviatok Samhaina- pána smrti a zlých duchov. Jeho základom bolo prinášanie obetí.
dominikguzman
Ja hovorím o tom, že prevzali náš katolícky názov a zbastarčili ho na Halloween, a urobili z toho komerčnú satanskú sračku.
Monika Alman
To je na každom, aby si to uvedomil. Je to ako podprahovo masírujú katolíkov napr. aj na "adventnych trhoch" a koncertíkoch, kde sa žerú klobásy, cigánska, slope a vyrykuje...vtedy sa má človek stíšiť, postiť, vyhýbať sa zábavám, svadbám... pripraviť sa duchovne na príchod Krista. Toto sme dovolili, takto nam to sprznit. Ale ako vidíš, väčšinu ľudí to napĺňa...,nezamyslia sa, vyhovuje im to...
U.S.C.A.E.
Tu budem čiastočne odporovať. Advent je síce pôstne obdobie ale miernejšie ako to pred Veľkou nocou. Je logicky radostnejšie ale s mierou. Samozrejme že to dnes vedia kus prehnať lebo sú pohanmi.
Monika Alman
Nevidím nič normálne ani kresťanské na tom, co sa deje na námestiach cez Advent. Skúste moslimancom vytiahnuť šiatre so žranicou cez Ramadán, alebo im nadiktovať ako ho majú sláviť. Katolíci sú benevolentní a farizejskí pri prznení Vianoc. Aký darček Ježiškovi do jasličiek prinesú? Že sú prežratí, a otupení, ešte ani sviatky nezačali...a o vianocnom tovare v reťazcoch od začiatku októbra …More
Nevidím nič normálne ani kresťanské na tom, co sa deje na námestiach cez Advent. Skúste moslimancom vytiahnuť šiatre so žranicou cez Ramadán, alebo im nadiktovať ako ho majú sláviť. Katolíci sú benevolentní a farizejskí pri prznení Vianoc. Aký darček Ježiškovi do jasličiek prinesú? Že sú prežratí, a otupení, ešte ani sviatky nezačali...a o vianocnom tovare v reťazcoch od začiatku októbra ani netreba hovoriť. Prezentácia konzumu a MAŤ, nie DAROVAŤ....
U.S.C.A.E.
Mohamedánstvo je pokrytecké. Hlcú po západe slnka a nie málo cez ramadán. Je to miernejšia forma pôstu cez advent, ale nie jeho opustenie. Dnes by boli trhy aj na oslavu Boľševickej revolúcie. Dnešným prepitujem katolíkom, je vlastne jedno že sa to volá práve advent.
Monika Alman
Áno, to viem, že po západe slnka, všetko padá a možno to aj doženú...tu ide o princíp, niečoho sa n ten čas vzdať, niečo obetovať, vydržať, stíšiť sa a pozrieť do seba, na svoj život...nie na najnovšie ponuky v letákoch a hrňte sa na výpredaje, nie je čas...kúpte aspoň "pol kravy" na stôl a majte plnú hlavu svetských starostí...
U.S.C.A.E.
Na človeka sústredená "viera novej jari cirkvi" ani inde viesť nemôže.
macusana
Co ja viem dedo vyrezaval runkľu este ako decko a to nijaký holyvin nebol.
Metod
Banda anglosaská, degeši!
U.S.C.A.E.
A dokázali ste vytrhávanie z kontextu aj zato ďakujem. Už nebudem otravovať, ešte dám k téme niečo.
Monika Alman
Neotravujete . Ďakujem za članok.
U.S.C.A.E.
Takto vy manipulujete a potom napíšte to nie ja. Aby ste mali "navrch" to je nečestné chovanie, už len preto že klamete o pôvode slov ktoré nie sú vaše. Len sa sama usvedčujte aká ste nepoctivá, len tak ďalej.
U.S.C.A.E.
His Eminence Metropolitan Hilarion, in his book Te Spiritual World of about “universal salvation”, or apocatastasis, based on the New Testament preaching of God Who wanted to save all people (1 Tim 2.4), “has no Origenistic roots”.2 His Eminence based his afrmation in particular on the fact that St Isaac was not aware of Origen’s works and did not take in any “Platonic or other ideas alien to …More
His Eminence Metropolitan Hilarion, in his book Te Spiritual World of about “universal salvation”, or apocatastasis, based on the New Testament preaching of God Who wanted to save all people (1 Tim 2.4), “has no Origenistic roots”.2 His Eminence based his afrmation in particular on the fact that St Isaac was not aware of Origen’s works and did not take in any “Platonic or other ideas alien to Christian- ity”.3 However, scholars have established that St Isaac was well acquainted with the works of Evagrius Ponticus surviving mostly in Syriac versions, in which we fnd many ascetic and theological ideas of Origen, including the teaching on “universal salvation” developed and systematized. In my presentation I will make an attempt to show how Evagrius’s eschatology made a signifcant impact on the teaching of St Isaac the Syrian about “universal salvation”.4
---
Dokazujem svoje tvrdenie, to je u vás pomerne neznáma činnosť.
U.S.C.A.E.
Kde o. Arcibiskup Levebre citoval Sv. Izáka Sýrskeho a tvrdil že RKC prestala byť Kristova alebo "sa stala" neviestkou bez Ducha Svätého? Či zasa klamete? Jeden odzdrojovaný citát poprosím.
Potom je usvedčený aj oddelený východný kňaz Libor Halík. Asi tak "usvedčený" ako ja. Vašej pýchy sa dotkla kritika vás. Nekryte za za svätca TO JE PĽUHAVSTVO.More
Kde o. Arcibiskup Levebre citoval Sv. Izáka Sýrskeho a tvrdil že RKC prestala byť Kristova alebo "sa stala" neviestkou bez Ducha Svätého? Či zasa klamete? Jeden odzdrojovaný citát poprosím.

Potom je usvedčený aj oddelený východný kňaz Libor Halík. Asi tak "usvedčený" ako ja. Vašej pýchy sa dotkla kritika vás. Nekryte za za svätca TO JE PĽUHAVSTVO.
U.S.C.A.E.
Ja som KRITOZOVAL VÁS ako ste zneužili vetu Sv. Izáka Sýrskeho. Ja nemám vaše kratochvíle. Prečo by som to robil? Vy sa potrebujete vyložiť hlava nehlava. A samozrejme stále čakám na ten citát. Ja viem že sa ho nedočkám, nikdy nič také nepovedal, ja len neviem či citoval Sv. Izáka Sýrskeho.
U.S.C.A.E.
Ja nečakám že manipulátor prizná že je manipulátor. A som prekvapený stalo sa na polovicu, to o tom skracovaní by sa ešte patrilo, ale vlastne na čo. Vám sa veriť nie že nedá východzo priam nesmie. Ja som požil jeho vetu aby mi to sedelo? Jáj to zasa vy.
U.S.C.A.E.
Ja som dokázal čo má Sv. Izák Sýrsky zle. Ak je toto pľuhavstvo tak to 100x radšej ako vašu "dokonalosť". Len som potvrdil že sa nedá brať úplne smerodatné. Treba mať opravené vydania bez heretickej časti alebo s upozornením že tu hoc aj neúmyselne heretizoval.
Vašej pýchy sa dotklo že vytrhávate z konextu jeho vetu. To sa dotklo vás o Sv. Izákovi to nebolo prečo by aj. On tú vetu nezneužil …More
Ja som dokázal čo má Sv. Izák Sýrsky zle. Ak je toto pľuhavstvo tak to 100x radšej ako vašu "dokonalosť". Len som potvrdil že sa nedá brať úplne smerodatné. Treba mať opravené vydania bez heretickej časti alebo s upozornením že tu hoc aj neúmyselne heretizoval.

Vašej pýchy sa dotklo že vytrhávate z konextu jeho vetu. To sa dotklo vás o Sv. Izákovi to nebolo prečo by aj. On tú vetu nezneužil, vy áno.

Však o. Libor Halík tu má video ktoré ptvrdzuje že herézu apokatastázy Sv. Izák Sýrsky vyznával. To aj on je pľuha? Však som sa to dozvedel z videa ktoré tu má on. Heretik bol ale ťažko formálny. Materiálny je neúmyselný.
apredsasatoci
Neuviedla som zdroj, aby si sa U.S.A. opať nezhovadil ako pri Izakovi Sýrskom. 😂
apredsasatoci
Určite treba veriť tebe, čo tu grckaš na Izaka Sýrskeho.
Sa nehanbiš ty pľuha!🥴
apredsasatoci
U.S.A. vie a Lefebvre nevie!🤣😂🤣
One more comment from apredsasatoci
apredsasatoci
Si usvedčený pľuha!
Kde sa ty na Izaka hrabeš?!🤮
Monika Alman
Emerichová by nešla proti učeniu a vrchnosti KC. Chcela pokázať na to, ze nastanu casy, kedy dôjde k rozvratu...
apredsasatoci
To je gulaš!
Bez ladu a skladu!
Mirnix dirnix!
Na Lefebvra si ešte negrckal, ci?🤔
apredsasatoci
Ja viem, ty si čestny. 🥱
A hlavne neklam! Prekopirovala som slová Izaka, ale nevedel si, že sú to jeho slová. Myslel si si, že sú moje.
Skákal si ako besné psisko! 🤕 🤒
Monika Alman
Už by stačilo...Máš niečo aj k téme sprostého halloweenu?
apredsasatoci
Ako ty vieš, či som/nie som poctivá? 🥳
apredsasatoci
To je donatizmis! 🤑
U.S.C.A.E.
Videnia A. K. Emmerichovej - Mala vzniknúť nová &q…
Pani Monika tu máte celý kontext textu. Heretička apredsasatoci rada klame manipuláciou. Skrátila si to, aby jej to sedelo. Ani neuviedla zdroj, chápem prečo.More
Videnia A. K. Emmerichovej - Mala vzniknúť nová &q…

Pani Monika tu máte celý kontext textu. Heretička apredsasatoci rada klame manipuláciou. Skrátila si to, aby jej to sedelo. Ani neuviedla zdroj, chápem prečo.
Monika Alman
Ďakujem za upresnenie. Nuž "točka" hľadá odpovede. Je aká je. Niekedy vtipná, inokedy uštipačná, inokedy zase rýpe... Lajkla som mystičku Emerichovú, ktorá videla falošnú cirkev a jej posluhovačov. To mame možnosť vidieť aj my v dnešných dňoch...
U.S.C.A.E.
Lenže takto si chcela podporiť že Cirkev "je neviestka" resp herézu donatizmu. To je intriga v konečnom dôsledku proti Bohu.
Monika Alman
Cirkev je poškvrnená hriechmi nehodných pastierov, je tam infiltrovaných plno satanistov, ktorí ju majú za cieľ rozložiť a pošpiniť. Už laici ťukajú na čelo, čo sú schopní odsúhlasiť a kam sa ešte podriaďovať. To sú chyby konkrétnych ľudí...Kristova Cirkev nie je neviestka, on si v nej už urobí poriadok...