Clicks5
lv.news

Neviens no viņa jautājumiem nav svarīgs: Francisks spēlē ANO politiķi

"Krīze izmaina mūs visus," Francisks filozofēja par koronavīrusa ietekmi 25. septembra video sarunā ar ANO Ģenerālo asambleju.

Viņš pasludināja saukli, ka "mūsu pienākums ir pārdomāt mūsu kopējo māju un mūsu kopīgā projekta nākotni" un žēlojās, ka koronavīruss ir "novedis pie tik daudzu cilvēku zaudēšanas" - kaut arī tā mirstība ir salīdzināma ar kamīnu.

Francisks sūdzējās, ka "starptautiskā sabiedrība" ir izrādījusies lielā mērā nespējīga pildīt solījumus, kas doti 2015. gada Parīzes klimata līgumā. Tomēr saskaņā ar katoļu mācību par subsidiaritāti pāvestam nav jāuztraucas par šādiem jautājumiem.

Neskatoties uz to, Francisks turpināja sūdzēties par “satraucošu situāciju Amazonā un tās pamatiedzīvotājiem”. Lielākā daļa Franciska sešu lappušu garās runas bija tukšu saukļu mikslis par viņa “žēlastības fantāziju”, imigrantiem, nabadzību, ieroču rūpniecību, nacionālismu, individuālismu un elitārismu.

Blakuspiezīmē, kas tika formulēta pēc iespējas nesaprotamāk, Francisks nosauca par “satraucošu redzēt, cik vienkārši un ērti dažiem ir kļuvis noliegt cilvēka dzīves esamību kā tādu problēmu risinājumu, kuras var un ir jāatrisina mātei un viņas nedzimušajam bērnam.”

#newsZmnfdvzoej