Zelenski dopadł kolejną krowę do dojenia- Niemcy

Kijów ma nadzieję na 500 milionów dolarów miesięcznie od Niemiec
Jak wiadomo, Ukraina jest w stanie zapaści gospodarczej i finansowej. Kijów nalega teraz na comiesięczne dotacje z Niemiec i UE w celu zrównoważenia budżetu państwa.

Ukraina ma nadzieję, że Niemcy przekażą 500 mln dolarów (506 mln euro) miesięcznie, aby sfinansować swój wojenny budżet państwa. "Chodzi o wiarygodny harmonogram - przynajmniej na najbliższe pół roku" - powiedział doradca ekonomiczny prezydenta Wołodymyra Zelenskiego, Aleksander Rodnianski

" Potrzebujemy co miesiąc od czterech do pięciu miliardów dolarów na nasz budżet.
stwierdził Alexander Rodnyansky, doradca ekonomiczny
Uważa się, że Niemcy "mogłyby przejąć około 500 mln dolarów miesięcznie, zwłaszcza w perspektywie do 2023 roku". Z UE Ukraina liczy na około dwa miliardy dolarów miesięcznie.

40 procent (lekko licząc) infrastruktury energetycznej zniszczone

Według Rodnianskiego w ostatnich atakach rosyjskich dronów i rakiet zniszczono 30 proc. elektrowni i 40 proc. infrastruktury energetycznej. Wcześniej Ukraina eksportowała energię elektryczną i uzyskiwała ważne dochody. Spowodowało to wsparcie waluty i stabilizację rezerw banku centralnego.

Niestety, Rosjanie "osiągnęli swój cel, jakim było zdławienie eksportu energii elektrycznej z Ukrainy" - powiedział doradca. Ataki były również ukierunkowanym ciosem dla bezpieczeństwa energetycznego UE, powiedział.

Jeśli chodzi o pomoc nadzwyczajną dla Ukrainy, Rodnianski liczy na generatory diesla, awaryjne agregaty prądotwórcze lub mobilne elektrownie z Zachodu.

Konkretna strategia odbudowy

Komentując konferencję poświęconą odbudowie Ukrainy, która odbyła się w ub. wtorek 25 pazdziernika w Berlinie, Rodnianski powiedział: "Mamy nadzieję na lepszą koordynację z zachodnimi partnerami, abyśmy mogli uzgodnić plan."

Ale powiedział, że chodzi też o konkretną strategię odbudowy. "Musimy wyjaśnić, które branże powinniśmy promować" - powiedział doradca. Dodał, że konferencja zajęła się "średnio- i długoterminowymi wyzwaniami" po wojnie.

Wicekanclerz oraz minister gspodarki Niemiec Robert Habeck powiedział:
Niemcy wraz z partnerami międzynarodowymi zadeklarowały szeroką pomoc zimową i odbudowę Ukrainy.

Do tego zatem potrzebny był teatrzyk kukiełkowy z wizytą prezydenta RFN Steinmeiera vna Ukrainie i zapędzenie go na kilka godzin do schronu podczas sfingowanego rzekomego rosyjskiego nalotu "żeby poczuł"

Dosłownie kilka dni temu najpopularnieszy moderator telewizyjnego show w USA, Tucker Carlson zrugał Zelenskiego za żądanie 5 miliardów dollarów miesięcznie od Ameryki:

“Jakiś nadęty obcokrajowiec w koszulce żądający pieniędzy na swoje “krytyczne potrzeby ekonomiczne”. My też mamy krytyczne potrzeby ekonomiczne, kolego. Kim jesteś, trollu? Wynoś się”.

Niestety, decyzja o dostarczeniu Zelenskiemu ameryknskich pieniędzy nie należy do telewizyjnej osobowości.

Joanna M.Wiórkiewicz
Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.
Kwal .
Niemcy niech dają byleby Nasi głupcy się opamiętali....
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
....to jedna i ta sama chazaro -masońsko -globalistyczna synagoga szatana !