01:04
Znakpustyni
24.6K
Ziemia Święta. Nazaret - Kwiat Galilei. Ziemia Świeta Video Przewodnik Ziemia Święta to miejsce pielgrzymkowe trzech religii.Nazaret to miejsce, które Bóg wybrał na miejsce wzrastania Syna Człowieczego …More
Ziemia Święta. Nazaret - Kwiat Galilei.

Ziemia Świeta Video Przewodnik
Ziemia Święta to miejsce pielgrzymkowe trzech religii.Nazaret to miejsce, które Bóg wybrał na miejsce wzrastania Syna Człowieczego w Łasce u Boga i ludzi... Czym więc różniło się od pozostałych wiosek, czy miało w sobie jakieś cechy szczególne?

Kwiat Galilei

Nazaret to nazwa pochodząca od słowa „acer" -- „pączek", gdyż niewielka wioska otoczona była wzgórzami przypominającymi kwiat. Nie można jednak zapominać o tym, że to zapewniające spokój i bezpieczeństwo militarne w niespokojnych czasach położenie geograficzne było połączone z bezpośrednią bliskością wielkiej jak na owe czasy metropolii, stolicy Galilei -- Seforis.

Teatr na 4 tys. osób w Seforis

Na obrzeżach Seforis

Wystarczy wspomnieć, o tym, że Seforis zostało przebudowane po śmierci Heroda Wielkiego (i zburzeniu w 4 r. p. n. e.) przez jego syna Heroda Antypasa, który właśnie tam postawił swoją królewską rezydencję, teatr na cztery tysiące widzów i nowoczesne ujścia wodne... Niewykluczone, że jednym z powodów, dla których św. Józef ostatecznie zdecydował się na powrót do Nazaretu, była duża ilość pracy związana z odbudową Seforis, po zniszczeniu jej przez Rzymian w 4 r. p. n. e.
alinalotte
@Jerzy 1 - juz w Starym Testamencie ubolewal Bog ustami prorokow,napominajac Kaplanow modernistow:" Nie dopilnowaliscie sami Moich swietych rzeczy,wyznaczyliscie sobie zastepcow !" ;" Jezeli nie oddacie chwaly Mojemu Imieniu,przeklne wasze blogoslawienstwa,doprawdy juz je przeklalem... i sprawie,ze lajnem zostana pomazane wasze twarze i ..." - Malachi na temat niegodnego ofiarowania chleba i wina …More
@Jerzy 1 - juz w Starym Testamencie ubolewal Bog ustami prorokow,napominajac Kaplanow modernistow:" Nie dopilnowaliscie sami Moich swietych rzeczy,wyznaczyliscie sobie zastepcow !" ;" Jezeli nie oddacie chwaly Mojemu Imieniu,przeklne wasze blogoslawienstwa,doprawdy juz je przeklalem... i sprawie,ze lajnem zostana pomazane wasze twarze i ..." - Malachi na temat niegodnego ofiarowania chleba i wina :" Ofiarujecie zanieczyszczona ofiare i pytacie :" W czym zniewazylismy Cie ?" Zauwaz : Malachi ,prorok Izraelski,zyjacy na 400 lat przed narodzinami Chrystusa,swiadczyl o Jego Prawdziwej Obecnosci w Eucharystii.
jerzy1
Ojciec Święty Benedykt XVI mówi do dusz ludzkich: „Proszę wszystkich o odważne i zdecydowane okazywanie swej wiary w rzeczywistą obecnośd Pana w Eucharystii“. Nie bójmy się klękad! Bądźmy posłuszni Ojcu Świętemu! W kościele nigdy nie było zgody ze strony Papieży na podawanie Komunii Świętej przez kapłana w postawie stojącej czy na rękę i o zgrozo; od szafarzy świeckich!