Clicks1.9K
Ewa
6

16 latki zdecydują o własnej płci? Ustawa w Sejmie

Posłowie po raz kolejny zajmą się ustawą lansowaną przez środowiska LGBT. Mówi ona, że szesnastoletnie dzieci mają decydować o prawnej zmianie swojej płci. By ją zmienić nie trzeba będzie korzystać z medycyny a wystarczy własne przekonanie o byciu kimś innym.

Projekt lansowany jest przez środowiska LGBT a przygotowała go Anna Grodzka i zakłada liberalizację procedurę zmiany płci zapisywanej w metryce. Ułatwi on decydowanie o płci w świetle prawa – nawet osobom niepełnoletnim. Aktualnie o uznaniu zmiany płci decyduje sąd, po uprzednim poddaniu się operacji przez zainteresowanego.
Autorzy ustawy, która trafiła do Sejmu twierdzą że dziś „płeć metrykalna określana jest na podstawie pobieżnej oceny wyglądu narządów płciowych niemowlęcia” lub na podstawie badań genetycznych a to za mało. Ich zdaniem najważniejsze jest to, co wewnątrz czują nastolatkowie.
W przypadku gdy u noworodka brak byłoby jednoznacznie określonych organów płciowych, przepisy zakazywałyby rodzicom decydowania o zabiegach kształtujących cechy płciowe dziecka. Dziecko miałoby o swojej płci decydować samo, po ukończeniu 13 roku życia. Ustawa zakłada również, że po zmianie płci możliwe będzie swobodne wstępowanie w związek małżeński. Oznacza to, że mężczyzna który poczuje się kobietą będzie mógł związać się z innym mężczyzną nawet nie zmieniając narządów.
Autorzy projektu mówią jednoznacznie, że: „U podstaw projektowanej ustawy leży konieczność zagwarantowania poszanowania jednostek, zwłaszcza osób należących do mniejszości”.
biniobill
Spora cześć Polaków popiera ideologię gender więc nie ma się co dziwić, że władza pozwala sobie na takie kwiatki. Macie skutki wyborów jakie podjęliście. Kto wybierał "partię palikota" dziś dumnie przezwaną "twoim ruchem"? Ja? 10 procent poparcia to bardzo dużo.
tekla
Nie wiem, dlaczego rodzice nie pójdą pod sejm i nie wyrażą dobitnie swojej opinii na ten temat. Przecież tam mordują ich dzieci, narazie ustawowo.
ALICJAZOFIA
JEZU, MARYJO, KOCHAM WAS RATUJCIE DUSZE!!!!!!
🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏
annaaurelia
czytając najnowsze newsy z różnych stron świata, odnoszę wrażenie, że całe piekło wypełzło na Ziemię. 🙏
Voytek
Maryjo Królowo Polski ratuj nas bo giniemy!!!
mkatana
W Argentynie o zmianie płci małego dziecka może już zadecydowac rodzic. U nas są to dopiero początki. Ciąg dalszy nastąpi, jeśli pozwolimy takim grodzkim wpływac na to, co będzie dozwolone w naszym kraju.