Polska przegapiła kolejną rocznicę odzyskania niepodległości

Czy w skolonizowanej Polsce zagrożonej III wojną światową ma znaczenie, kiedy po rozbiorach nasz naród odzyskał niepodległość?
Jeśli tak, to było to 7 października 1918 roku w dniu deklaracji niepodległości ogłoszonej Polsce i światu przez Radę Regencyjną Królestwa Polskiego w osobach Aleksandra Kakowskiego, Józefa Ostrowskiego, Zdzisława Lubomirskiego oraz przez Prezydenta Ministrów Królestwa Polskiego Jana Kucharzewskiego.Szanowne Polki i Polacy, czy w ogóle znacie te cztery nazwiska? Nie? To czego uczono Nas w szkołach?Niezależnie od tego, czy komuś bliżej do republikanizmu, czy monarchizmu, wypada uszanować prawdę o tym, że zjednoczone z ziem trzech zaborów państwo polskie zaczęło się od deklaracji niepodległości Królestwa Polskiego - zarówno pod względem dyplomatyczno-międzynarodowym, prawnym, urzędowym, wojskowym, geograficznym. Przyłączanie do Królestwa Polskiego kolejnych polskich ziem stworzyło II Rzeczpospolitą Polską.Kto chce, może świętować zakończenie I wojny światowej 11 listopada 1918 roku czy podpisanie traktatu wersalskiego 28 czerwca 1919 roku. Kto chce, może świętować w te dni zjednoczenie ziem polskich po rozbiorach. Ale dniem świętowania deklaracji niepodległości powinien być 7 października i tego dnia powinno być obchodzone święto niepodległości - jeśli (gdy) Polska odzyska niepodległość.
Aleksander Kakowski, Józef Ostrowski, Zdzisław Lubomirski i Jan Kucharzewski zadeklarowali Polskę zjednoczoną niepodległą na ponad miesiąc przed rozejmem w Compiègne kończącym faktycznie wojnę światową. To musiała być większa odwaga niż poparcie polskiej niepodległości po kapitulacji Niemiec. Czas docenić to.
Cześć pamięci ojców deklaracji niepodległości Królestwa Polskiego!
Dlatego uczyńmy 11 listopada dniem ostrzegania przed wojną, okazją do okazywania poparcia neutralności w toczących się na świecie walkach, a zwłaszcza na sąsiedniej Ukrainie. Tego dnia w rozmowach prywatnych, w wypowiedziach do ogółu w massmediach i na demonstracjach ulicznych pokażmy stanowczy sprzeciw wciąganiu Polski do wojen, w tym tej, która jest na Ukrainie i każdej innej toczącej się lub grożącej wybuchem.
megur shares this
363
marek kisiel
baczek co ty masz z narodowca ?
Kwal .
Bąkiewicz to jakieś takie nie polskie nazwisko !
Posoborowe absurdy
@Kwal . Chyba widać po nosie kim jest Bączek. W dodatku udawał Tradycjonalistę i cisnął się do Bractwa św. Piusa X. Tak jak Braun udając "tradycyjnego katolika"
Kwal .
Osobiście nigdy Bąkiewiczowi nie ufałem...natomiast nie mam zdania o Braunie...