Coburg
167

Kapitulácia "Azov": podrobnosti o jedinečnej operácii

Situácia na Donbase pred 44 minútami

21. máj 2022 20:25 Alexander Bilibov


+

+

+

Oslobodenie Mariupolu od ukrajinských neonacistov sa skončilo. Všetci militanti blokovaní na území závodu Azovstal sa vzdali . Vladimirovi Putinovi to oznámil minister obrany Sergej Šojgu. Podrobnosti o tejto bezprecedentnej operácii prichádzajú dnes celý deň.

Nové zábery, na ktorých Azovčania skladajú zbrane, distribuovalo ministerstvo obrany. Pri ich prehliadke je zrejmé, že telá mnohých sú pokryté početnými tetovaniami s úprimne nacistickými a radikálnymi symbolmi - svastikami, portrétmi a citátmi Hitlera a Banderu. Niektorí majú obrazy Satana a iné okultné témy.

V samotnom závode po zrušení blokády začali rozoberať sutiny. Hlavná úloha je teraz daná inžinierskym jednotkám. Meter po metri sapéri starostlivo skúmajú územie, kde po sebe militanti zanechali množstvo pascí a strií.


Mariupolský závod „Azovstal“ je úplne oslobodený od všetkých militantov nacionalistických jednotiek kyjevského režimu. Pre nich je to koniec. Úplná a bezpodmienečná kapitulácia a zajatie je prirodzeným výsledkom, ktorému, akokoľvek sa tomu sami snažili uveriť, sa od začiatku nemohli vyhnúť.

Najviac bojaschopná neonacistická jednotka Ukrajiny „Azov“ prestala existovať. Rovnako ako 36. námorná brigáda ozbrojených síl Ukrajiny už neexistuje. Tí, ktorí neboli zničení počas bojov, sú teraz v zajatí. Každý jeden: obyčajní militanti aj ich velitelia.

Tento muž sa volá Sergej Volynskij, volací znak Volyň, ten, ktorý rád publikoval videá z Azovstalských katakomb, hovoril o deblokáde, sľuboval najprv „prekonanie“ a potom evakuáciu. Rovnako ako ostatní vodcovia Azova sa vzdal, čo aj sám potvrdzuje: "Počas nepriateľských akcií sme skončili na území závodu Azovstal, odkiaľ sme sa vzdali."

- Boli tam cudzinci?

- Áno.

- Vysoko postavený?

- Neviem o tom.

Operácia bezprecedentná v modernej histórii, ktorá si vynútila kapituláciu stoviek militantov, ktorí sa ukrývali v dobre opevnených podzemných objektoch hutníckeho závodu Azovstal, je nepochybným úspechom našej armády a špeciálnych služieb. Na území podniku je od 21. apríla zoskupenie ukrajinských formácií.

Koaličné sily Ruska a DĽR, ktoré podnik spoľahlivo zablokovali, mohli len čakať, kým si militanti kyjevského režimu konečne uvedomili, že prehrali. A ako dlho. A zajatie je pre nich jediným spôsobom, ako zostať nažive.

Všetkým, ktorí zložia zbrane, život a dôstojný postoj ruská strana od začiatku sľubovala v súlade s požiadavkami Ženevského dohovoru a zásadami humanizmu.

Jedna za druhou sa tu striedajú sanitky neďaleko centrálnej okresnej nemocnice v Novoazovsku. Privážajú sa sem ranení ukrajinskí vojaci, ktorí boli odvedení z územia podniku Azovstal.

Tí, ktorí nepotrebovali lekársku pomoc, išli do nápravných zariadení DĽR. Detenčný ústav č. 120 v Jelenovke pri Donecku. Tu bolo dokonca zástupcom ukrajinskej strany v sprievode dôstojníkov Červeného kríža umožnené zajatcov navštíviť. Dal príležitosť porozprávať sa, opýtať sa na podmienky zadržania.

- Dostal si jedlo?

"Áno," povedali vojnoví zajatci.

Je proti vám nejaká agresia?

- Nie.

– Nejaké sťažnosti na obsah?

- Nie. Postoj je normálny.

Proces odchodu všetkých väzňov z Azovstalu trval 5 dní. V piatok opustili závod posledný z nich.

"Celkovo počas operácie zložilo zbrane a vzdalo sa 2 439 azovských nacistov a vojenského personálu Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí boli zablokovaní na území závodu. 20. mája sa vzdala posledná skupina 531 militantov." a túžba obyvateľov mesta potrestať ho za početné zverstvá bola vyvezená z územia závodu na špeciálnom obrnenom aute.. Minister obrany Ruskej federácie generál armády informoval prezidenta Ruska o dokončení operácie a úplné oslobodenie závodu a mesta Mariupol od ukrajinských militantov,“ uviedol oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Posledná opevnená oblasť ukrajinských nacionalistov v Mariupole padla. Mesto aj závod Azovstal sú kompletne demilitarizované a denacifikované. Špeciálna operácia v Mariupole bola dokončená. Pokračuje inými smermi.

Prihláste sa na odber našich stránok na sociálnych sieťach. "Pozeráme" - Telegram a Yandex.Zen , Vesti.Ru - Odnoklassniki , VKontakte , Yandex.Zen a Telegram .
Капитуляция "Азова": подробности уникальной операции