Clicks10
lv.news

Benedikts XVI: Skanīgs pļāviens Franciska sejā

Benedikts XVI uzrakstīja vēstuli Festschrift, kas veltīts monsinjoram Livio Melinai, Romas Jāņa Pāvila II institūta prezidentam no 2006. līdz 2016. gadam.

Melīnas priekšteči Karlo Kafara un Andželo Skola kļuva par kardināliem, savukārt Melīnu Francisks negodīgi atlaida vispirms no prezidenta, nevis no profesora amata, jo Ģimenes sinodes laikā viņa institūts bija aizstāvējis katoļu pozīcijas, kas neatbilst Franciska iepriekš noteiktajai pretdarbībai. Amoris Laetitia katoļu secinājumi.

Benedikts XVI Melīnu sauc par "neapšaubāmi par vienu no izcilākajām šī gadsimta morālajā teoloģijā", kuras "cilvēka teoloģijas zinātnes nopelni nav apšaubāmi".

Viņš ievēro, ka Melīna ar “drosmi un kompetenci” aizstāvēja katoļu morāles teoloģiju un tādējādi varēja attīstīt savu radošumu. “Diemžēl es pats nevaru rakstīt rakstu Festschrift. Es atradīšu veidu, kā apliecināt Donam Livio par savu draudzību un apbrīnu,” secina Benedikts.

Tiem, kas atceras toreiz notikušo, šie vārdi ir skaļš sitiens Franciskam sejā. Pirms Melīna kļuva par institūta profesoru, viņš bija kardināla Ratcingera tuvs līdzstrādnieks Ticības doktrīnas kongregācijā.

Attēls: Joseph Ratzinger, Livio Melina, #newsWixfsavffm