Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks975
Coburg
4

USA: Voľby prezidenta sú o budúcnosti svetového poriadku

Komentár: Stephen Kokx. V minulosti pracoval pre Arcidiecézu Chicago v Úrade pre pokoj a spravodlivosť. Je aj odborníkom na sociálnu náuku Cirkvi.

USA, 12.10.2020 (LifeSiteNews) 026 815 - Pred desaťročím sa žurnalisti sotva dokázali krotiť, keď na ich stoly prišli správy o nemorálnom správaní kňazov. Vždy, keď pápež Benedikt povedal niečo verejne o homosexualite alebo potrate, médiá sa na to vrhli a okamžite pripomínali divákom, že Katolícka cirkev je plná pedofilov a násilníkov a že je to nehanebne pokrytecká organizácia.

Napriek faktu, že arcibiskup Carlo Maria Viganò si posvietil na agresívnu homosexualitu a dokonca kriminálnu aktivitu v Cirkvi, spravodajské siete vo svete z veľkej časti tieto obvinenia zamlčali. Na arcibiskupa Vigana pred rokom síce upriamil pozornosť zahraničný korešpondent NBC, Richard Engel. No jeho správy boli skôr pokusom zaradiť arcibiskupa do skupiny, ktorú Engel nazýva "extrémna pravica” Katolíckej cirkvi. Inými slovami nebolo to seriózne skúmanie Viganových obvinení. Bol to skôr zásah na jeho diskreditovanie.

Dôvodom prečo naše marxistické médiá ohŕňali pery nad Viganòvými obvineniami, je, že vidia, že za pápeža Františka je Katolícka cirkev ochotným partnerom ich globalistickej liberálnej agendy. Ak by hovorili o korupcii za jeho pontifikátu, podkopávali by jeho otvorené brány pre enviromentálne posolstvo.

Našťastie je prezidentom USA Donald Trump. A možno vďaka prvej dáme Melánii Trumpovej si uvedomuje krízu v Katolíckej cirkvi a jej zlovestné partnerstvo s novým svetovým poriadkom. Veď už vyjadril vďaku arcibiskupovi Viganòvi, ktorý ho varoval pred "tajnou" a "tajným štátom". A štátnemu departmentu nariadil tvrdý postoj aj voči komunistickej Číne - niečo, s čím Vatikán absolútne nesúhlasí.

Pápežova najnovšia encyklika Fratelli Tutti znamená pevné zapichnutie vlajky Cirkvi do Bidenovho tábora proti prezidentovi Trumpovi, ktorého František už pokarhal, že "stavia múry a nie mosty".

V encyklike František tak romanticky ako starší John Lennon hovorí o utopickom bratstve človeka a portrétuje nášho Pána a Spasiteľa ako dobrosrdečného humanistu. Dokument používa meno Ježiš, ale nikdy nespomína jeho božské tituly ako Boží Syn, Kristus Kráľ atď. Mária je tiež zbavená titulu preblahoslavená Panna. Namiesto toho je jednoducho označovaná ako "Ježišova Matka". Nie pochýb, že je to preto, aby sa neurazili protestanti.

Fratelli Tutti znie skôr ako poznámky z prednášky o sociálnej spravodlivosti na univerzite a nie je to iba zoznam demokratických bodov programu o diverzite a prisťahovalectve. Je to program socialistického svetového poriadku, ktorý pápež František a jeho spojenci chcú pomáhať zavádzať, ak by sa Joe Biden stal prezidentom. Niet pochýb, že preto bola encyklika vydaná v čase amerických volieb. Vatikán zúfalo chce, aby vyhral "ospalý Joe" - Biden. Ten by splnil mnohé z Františkových cieľov v oblasti environmentalizmu, imigrácie, Číny a ďalšie.

Treba povedať, že tieto voľby sú najdôležitejšími voľbami našej doby. To je nepochybne pravda. Nielen, že je v hre osud americkej republiky, ale možno osud celého západného sveta. Ako poznamenal arcibiskup Viganò:

"Ak Trump prehrá voľby za prezidenta, padne konečný kathèkon [zadržiavač]:

Čo sa týka príchodu nášho Pána Ježiša Krista a nášho zhromaždenia okolo neho, prosíme vás, bratia, nedajte sa hneď vyviesť z rovnováhy a naplašiť ani duchom, ani slovom, ani listom, údajne naším, akoby už Pánov deň nastával. Nech vás nezvedie nik nijakým spôsobom. Lebo nenastane, kým nepríde najprv odpad a nezjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia, ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa nazýva Bohom alebo čo sa uctieva, takže sa posadí v Božom chráme a bude sa vydávať za Boha. ... A teraz viete, čo ho zadŕža, aby sa zjavil až v pravom čase, lebo tajomstvo neprávosti už pôsobí; ale len dotiaľ, kým nebude odstránený ten, čo ho teraz zadŕža (2 Sol 2, 1-7).

V novom americkom prezidentovi Joe Bidenovi by diktátorstvo nového svetového poriadku malo svojho spojenca."
Detektiv
Podle toho, co dělá USA za Trumpa v Bělorusku,Karabachu a připravuje v Moldávii, nedá se mluvit nějakém světovém pořádku, nýbrž o terorismu Trumpa, který si v ničem nezadá s Obamou a Klintovkou. Je úplně jedno, bude-li zvolen Trump nebo někdo jiný. V USA to budou vždy jen gauneři.
agnesino
ľubica
.. agnesino, je tam aj BA protest zo 17.10 2020 s vodnými delami...