pl.news
1194.2K

Błogosławieństwo z gitarą: świętokradztwo w imię "jedności" (film)

Ojciec Terry Keehan z Parafii Świętej Rodziny w Inverness, Archidiecezja Chicago, udzielił "błogosławieństwa" przy użyciu gitary na zakończenie Eucharystii transmitowanej na żywo 13 lutego. Podczas …More
Ojciec Terry Keehan z Parafii Świętej Rodziny w Inverness, Archidiecezja Chicago, udzielił "błogosławieństwa" przy użyciu gitary na zakończenie Eucharystii transmitowanej na żywo 13 lutego.
Podczas "błogosławieństwa" Keehan poprosił Boga, aby "dał czadu z nami". Mówił dalej: "śpiewaj w nas swoją pieśń, abyśmy mogli ją śpiewać z innymi".
Następnie trzymał gitarę za gryf, pudłem do góry, robiąc nią znak krzyża i mówiąc: "Pan z wami. Wszechmogący Bóg błogosławi nas dzisiaj, Ojciec, Syn i Duch Święty".
W grupie Novus Ordo każde bluźnierstwo jest mile widziane, podczas gdy biskupi NO prześladują Ryt Rzymski, ponieważ nie jest on w "jedności" z ich dekadencją.
#newsTpaficduuj
Duc Thanh Tran shares this
17
Abuse
V.R.S.
Mentalność protestancko-modernistyczna w działaniu:
"szukam takich [kościołów], które spełniają moje wymogi religijne"
Tę samą panią oburza twierdzenie że posoborowa rewolucja liturgiczna (której głównym wyrazem jest nowy ryt Mszy) jest wynikiem cudzołóstwa duchowego (z tendencjami protestanckimi i modernistycznymi). Pani nie potrafi wyjaśnić dlaczego oburza (coś tam opowiada o ważności …More
Mentalność protestancko-modernistyczna w działaniu:
"szukam takich [kościołów], które spełniają moje wymogi religijne"

Tę samą panią oburza twierdzenie że posoborowa rewolucja liturgiczna (której głównym wyrazem jest nowy ryt Mszy) jest wynikiem cudzołóstwa duchowego (z tendencjami protestanckimi i modernistycznymi). Pani nie potrafi wyjaśnić dlaczego oburza (coś tam opowiada o ważności Konsekracji - nb. tzw "czarna Msza" z upadłym kapłanem też może być ważna, co nie znaczy że należy na nią chodzić), po prostu tak czuje. Fakty (tj. to co faktycznie zrobiono w latach 60-tych i 70-tych XX w. i jaki duch tym kierował) się nie liczą.

Tego typu osoby oburzają maski ale nie potrafią przeprowadzić logicznego wnioskowania jak doszło (przez wiele lat) do takich okropieństw np. że skoro posoborowi rewolucjoniści po blisko 2000 latach istnienia Kościoła potrafili wymyślić coś tak głupiego z założenia jak specjalna "Najświętsza Ofiara dla dzieci" to dlaczego obruszać się na specjalną Mszę dla bojących się "kowida". To jest ten sam paradygmat - robimy dobrze ludziom, żeby się dobrze czuli na Mszy: obracamy do nich celebransa, przesuwamy go bliżej, wpuszczamy mulieres idoneae do prezbiterium, wprowadzamy znak pokoju i podziękowania dla wszystkich, animujemy ludźmi żeby się nie nudzili, etc.

Oburzają się na Komunię na rękę ale nie potrafią albo nie chcą doczytać skąd się wzięła - akurat razem w "Pakiecie Wiosna 1969" z Novus Ordo Missae (albo czyta takie bałwaństwa jakie wstawiła wczoraj p. Beatusowa tj. że nie podobało się to Watykanowi i dlatego właśnie zaaprobował "starożytny" tj. mający parę lat zwyczaj czytaj: nadużycie w postaci jej wprowadzenia przez rewolucjonistów)

Tego typu osoby nie potrafią przeprowadzić wnioskowań na poziomie dzieci ze szkoły podstawowej (z całym szacunkiem dla zdrowego, "dziecięcego" - nie mylić z "infantylizmem" - rozsądku obecnego u wielu dzieci ciekawych rzeczywistości). Na przykład jeśli jest dogmatem Wiary Katolickiej że (jak uczy Sobór Trydencki):
"...w życiodajnym sakramencie świętej Eucharystii, po dokonaniu konsekracji chleba i wina, obecny jest prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Pan nasz Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i człowiek, pod postaciami tychże widzialnych rzeczy. (...)
Zawsze w Kościele Bożym wierzono, że od razu po konsekracji obecne jest prawdziwe Ciało naszego Pana i prawdziwa Jego Krew pod postaciami chleba i wina, wraz z Jego duszą i Bóstwem. Ciało jest pod postacią chleba, a Krew pod postacią wina, na mocy słów; to samo Ciało jest też pod postacią wina, Krew pod postacią chleba, a dusza jest pod dwiema postaciami, na mocy naturalnego połączenia i współistnienia, dzięki któremu części Chrystusa Pana, który powstawszy z martwych już więcej nie umiera, łączą się wzajemnie, a Bóstwo jest obecne ze względu na przedziwną Jego unię hipostatyczną z ciałem i duszą, [c] Dlatego prawdą jest, że pod każdą z obu postaci jest zawarte to samo, co pod obiema. Cały bowiem i integralny Chrystus jest pod postacią chleba i pod każdą jej cząstką; podobnie cały jest pod postacią wina i jej cząstkami."


No to proste zadanie z czytania ze zrozumieniem: jakie z tego wszystkiego powinny wynikać wnioski praktyczne dla liturgii, która powinna powyższe wyrażać?
Wyrażać że jak pisał św. Franciszek z Asyżu, ten prosty św. Franciszek, którego postacią tak chętnie posługują się notable posoborowi do współbraci:
"Zważcie na swą godność, bracia, kapłani i bądźcie święci bo On sam jest święty. I tak jak Pan Bóg was uhonorował ponad wszystko poprzez tę tajemnicę, tak też i wy miłujcie Go, szanujcie i czcijcie ponad wszystko. Jest wielkim nieszczęściem i nędzną słabością kiedy, mając Go tak obecnego, troszczycie się o cokolwiek innego na całym świecie.
Niech bojaźń ogarnie człowieka, niech świat cały zadrży, niechaj niebiosa się radują, gdy Chrystus, Syn Boga Żywego jest na ołtarzu w dłoniach kapłana. Cóż za zachwycające wyniesienie i zdumiewająca łaskawość!
Cóż za pokorny majestat! Cóż za majestatyczna pokora! że Pan wszego świata, Bóg i Syn Boży, uniża się tak dla naszego zbawienia iż ukrywa się w kawałku chleba. Zważcie bracia na tę pokorę Boga i otwórzcie przed Nim swe serca, i uniżcie się abyście mogli zostać przez Niego podniesieni. "


Nie, św. Franciszek nie pisał do braci: róbcie to jakkolwiek bądź byle było ważne, w sumie to możecie nawet poprzestać na Konsekracji na kawałku stołu - reszta się nie liczy.

I kolejne proste pytanie: czy liturgia posoborowa - nowa Msza powyższe - prawdy Wiary Katolickiej o Ofierze i Najśw. Sakramencie - wyraża?

Dziecko odpowie, osoba o mentalności "posoborowej" będzie miała problem z prostą rzeczą. A dlaczego? Bo rewolucja liturgiczna - nowy ryt, "nowa Msza" zrobiła dokładnie odwrotnie - zrobiła wiele by wyrugować kult dla Najśw. Sakramentu - poprzez reorientację liturgii, zmiany w modlitwach eucharystycznych, likwidację przyklęknięć i innych gestów szacunku, etc.
No a ona ma do tego rytu SENTYMENT, UCZUCIE.
Grażyna1970
@V.R.S. miejmy nadzieję, że ten piękny komentarz przeczytają osoby zwiedzione modernizmem i emocjonalną protestancką wiarą
Quas Primas
@V.R.S. Bardzo celne!
Ta pani tego nie zrozumie, bo choć urodziła się na dłuuuugo przed soborem, to widocznie wtedy też nie rozumiała ani języka (łacina), ani Ofiary Mszy. W wypowiedzi tej pani sprawdza się nauka JPII, że po soborze postawiono na.... człowieka a nie na Boga, bo przecież ona szuka kościoła spełniającego JEJ wymogi religijne.... Szok!
----------------------------------------
@…More
@V.R.S. Bardzo celne!
Ta pani tego nie zrozumie, bo choć urodziła się na dłuuuugo przed soborem, to widocznie wtedy też nie rozumiała ani języka (łacina), ani Ofiary Mszy. W wypowiedzi tej pani sprawdza się nauka JPII, że po soborze postawiono na.... człowieka a nie na Boga, bo przecież ona szuka kościoła spełniającego JEJ wymogi religijne.... Szok!
----------------------------------------
@Natalia Teresa
Jeżeli chodzi o kościoły, które znam, nie przypominam sobie profanacji. Nie mniej szukam takich, które spełniają moje wymogi religijne, a więc przede wszystkim Komunia Święta przed Ołtarzem na klęcząco i do ust lub inny duży kościół, w którym ludzie klękają wzdłuż chodnika, a kapłani procesyjnie wychodzą, by udzielać Komunii po dwóch stronach chodnika, oczywiście są bez masek, bo jakże zastawiać twarz maską, gdy ręce mają Ciało Zbawiciela.
Posoborowe absurdy
@Natalia Teresa Naprawdę nie przypominasz sobbe profanacji w Kościele. A profanacja Mszy św. w Katedrze na twoim terenie, gdzie sam Biskup odprawił Mszę ze słowami nowej-zmienionej konsekracji. Ty szukasz kościoółow, gdzie dają komunię na kolanach . Więc jeździsz po Zagłębiu Sosnowieckim, po Śląsku. szukając takich kościołów? Nie znajdziesz ich. Twój biskup nakazał po cichu swoim kapłanom …More
@Natalia Teresa Naprawdę nie przypominasz sobbe profanacji w Kościele. A profanacja Mszy św. w Katedrze na twoim terenie, gdzie sam Biskup odprawił Mszę ze słowami nowej-zmienionej konsekracji. Ty szukasz kościoółow, gdzie dają komunię na kolanach . Więc jeździsz po Zagłębiu Sosnowieckim, po Śląsku. szukając takich kościołów? Nie znajdziesz ich. Twój biskup nakazał po cichu swoim kapłanom diecezji segregację sanitarną i komunię na rękę za nr 1. A na tę okoliczność twój Piotruś Pan nakręcił film
Quas Primas
@Grażyna1970 Miejmy nadzieję, że przeczytają, ale jak sama widzisz w ich wypowiedziach, na przeczytaniu się skończy !
Osoby, które NIE chcą poznać prawdy, będą dalej pisać banialuki, będą dalej oczerniać. Jak ktoś nie rozumie podstawowych rzeczy, to pisze to, co pisze i robi to na okrągło!!! Nawet kilka razy dziennie Brrrr.
Grażyna1970
@Quas Primas może trzeba ten komentarz podzielić na kilka akapitów @V.R.S. To może pomimo bólu głowy od czytania wolniutko przeczytają ☺
Quas Primas
@Grażyna1970 Jak wolniutko przeczytają, to i tak nie zrozumieją. Najpierw musieliby PRAGNĄĆ poznać prawdziwe, katolickie nauczanie, przeczytać sporo książek, zapoznać się z przedsoborowymi, papieskimi encyklikami, z soborami, wysłuchać mnóstwo wykładów katolickich Kapłanów itd. Niestety ich to nie interesuje a z racji wieku tej pani to już chyba czasu by zabrakło no i rozum nie objąłby tego …More
@Grażyna1970 Jak wolniutko przeczytają, to i tak nie zrozumieją. Najpierw musieliby PRAGNĄĆ poznać prawdziwe, katolickie nauczanie, przeczytać sporo książek, zapoznać się z przedsoborowymi, papieskimi encyklikami, z soborami, wysłuchać mnóstwo wykładów katolickich Kapłanów itd. Niestety ich to nie interesuje a z racji wieku tej pani to już chyba czasu by zabrakło no i rozum nie objąłby tego wszystkiego....
Tymoteusz
Tak dla przypomnienia - wcześniejsze profanacje :
Filipiński ksiądz jeżdżący w kościele na hoverboardzie (na elektrycznej deskorolce).
Watch Catholic Priest Deliver Swagged Out Sacred Mass On Hoverboard
Latająca Hostia w parafii św. Gerarda Majella w Sorocaba w Brazylii.
tiny.pl/9ll32More
Tak dla przypomnienia - wcześniejsze profanacje :

Filipiński ksiądz jeżdżący w kościele na hoverboardzie (na elektrycznej deskorolce).
Watch Catholic Priest Deliver Swagged Out Sacred Mass On Hoverboard

Latająca Hostia w parafii św. Gerarda Majella w Sorocaba w Brazylii.
tiny.pl/9ll32
Lilianna w ogrodzie
Pajacowanie.
seku26
Ciekawe czy któryś z ludzi tam obecnych sprzeciwił się tej błazenadzie i zgromił tego Kapłana..
Quas Primas
Przecież ten (niby) ksiądz NICZYM nie różni się od zdrajców i KRETÓW wewnątrz Kościoła. Niektórzy są oburzeni, ale niech najpierw zajrzą w swoje sumienia. On profanuje błogosławieństwo, a inni niszczą Tradycję Apostolską.
Julia Pole
Co za przegryw. Czy w tym przybytku jest w ogóle Tabernakulum?
alex 7
TomUrb
Ewidentnie wielu duchownym coś odbija...
starski
Oni mogą nie wiedzieć, ale to nie jest katolicyzm. Zdecydowanie "church of nice" - my, nas, nam.
jac05
Kpina z Pana Jezusa jak z filmów Monthy Pythona.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
To masoneria kościelna wprowadza te wszystkie świętokradztwa i profanacje .