Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks875

Wenezuela: Motłoch socjalistów przerwał mszę świętą

12 lutego bieżącego roku tłum socjalistów wtargnął do kościoła p.w. San Pedro Claver i przerwał celebrację mszy świętej. Zwolennicy socjalistycznego rządu znieważyli kapłana odprawiającego Eucharystię sloganami: „Szatan w sutannie!” i „Faszysta!”.

Luis Arias, 67 letni świecki katecheta, powiedział, że: „Niektórzy ludzie byli wystraszeni całym tym incydentem. Jednak nikt nie został ranny. Socjaliści krzyczeli, że: 'Ponieważ księża wypowiedzieli się o polityce to my również mamy do tego prawo'”.

Lider 20 osobowej grupy, który na co dzień pracuje w stacji radiowej, podszedł do ambony, wygłosił mowę polityczną i otwarcie oskarżył kapłana sprawującego mszę świętą o to, że podziela oświadczenie Kościoła, które krytykuje rząd prezydenta Nicolas'a Maduro.

Arcybiskup Diego Padron, przewodniczący Konferencji Episkopatu Wenezueli, powiedział, że to co się wydarzyło w kościele p.w. San Pedro Claver nie należy do pojedynczego incydentu. „Ci ludzie chcą zastraszyć, uciszyć i zaniżyć Kościół. Odwet ze strony lewicowego rządu z powodu postanowień Episkopatu Wenezueli w sprawie obecnej sytuacji w kraju jest formą zastraszenia” - powiedział ksiądz arcybiskup w wywiadzie dla agencji informacyjnej Reuters.

W styczniu bieżącego roku w Caracas o północy nieznani sprawcy powybijali witrażowe okna w katedrze ponieważ kilkanaście godzin wcześniej w swojej homilii podczas mszy świętej ksiądz arcybiskup Antonio Lopez powiedział, że socjalizm doprowadził do nędzy w całym kraju.

W tym samym miesiącu grupa zamaskowanych i uzbrojonych w karabiny osób wtargnęła do klasztoru trapistów w Andean, stan Merida. Napastnicy okradli klasztor z cennych przedmiotów i sterroryzowali mnichów. Jakiś czas później w tym samym stanie lewicowy motłoch pobił i rozebrał do naga katolickich studentów.

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol. moje: Militem Jezu et Mariae

Źródło:www.catholicherald.co.uk/…/socialist-milit…