Clicks1.7K
PiotrM
6

Abp Dzięga zachęca księży do zbiórki podpisów pod projektem "Stop LGBT".

Abp Dzięga zachęca księży do zbiórki podpisów pod projektem "Stop LGBT". "Ochrona przed propagandą"

© Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta Abp Andrzej DzięgaZgodnie z sugestią Episkopatu Polski, kolejne parafie włączają się w akcję zbierania podpisów pod projektem "Stop LGBT" autorstwa Kai Godek. W niedzielę mają do tego zachęcać księża z diecezji szczecińsko-kamieńskiej, do czego namawia ich abp Andrzej Dzięga. Co więcej, duchownych poproszono też o to, by na terenie kościołów udostępnili miejsce wolontariuszom, którzy wspomniane podpisy będą zbierać. Do treści ogłoszenia, które mają usłyszeć wierni, dotarł portal Onet.

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop LGBT". Jak informuje "Gazeta Wyborcza", jego autorzy chcą m.in. zakazać organizowania marszy równości. Sejm będzie mógł zająć się ustawą po tym, jak podpisze się pod nią 100 tys. osób.

"Za homofobicznym projektem ustawy stoi fundacja Życie i Rodzina. Założyła ją radykalna aktywistka antyaborcyjna Kaja Godek. Chce odgórnego zakazu organizowania w Polsce zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci. Projekt wymierzony jest przede wszystkim w marsze równości środowisk LGBT. By Sejm zajął się projektem, fundacja musi zebrać teraz 100 tys. podpisów. Z pomocą Kai Godek ruszył polski Kościół" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Na początku września bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu, rozesłał do biskupów diecezjalnych pismo ws. projektu Godek, w którym przypomniał, że zbiórka podpisów możliwa jest również na terenie kościołów. Poprosił też o "rozważenie ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy". Z ustaleń "GW" wynika, że co najmniej w 80 parafiach księża zachęcali wiernych do poparcia homofobicznego projektu, choć wśród samych hierarchów występuje różnica zdań.

Abp Dzięga pomoże w zbiórce podpisów pod ustawą "Stop LGBT". Wysłał w tej sprawie list do księży

W akcję zbierania pod projektem Kai Godek zaangażował się również arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. W liście do księży, wystosowanym w imieniu hierarchy przez wikariusza biskupiego oraz wicekanclerza kurii, zaapelowano o odczytanie wiernym ogłoszenia o szczegółach projektu ustawy "Stop LGBT" oraz możliwości złożenia pod nim podpisu. Do kopii pisma dotarł portal Onet.

W liście znalazła się również treść samego komunikatu, który w najbliższą niedzielę z ambony mają odczytać księża z diecezji szczecińsko-kamieńskiej:

"W przyszłą niedzielę/Dziś po Mszach Świętych będzie możliwość składania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy 'StopLGBT', którego celem jest ochrona przed propagandą LGBT na ulicach naszych miast. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii gender oraz praktyk przeciwnych naturze i godności człowieka. Komunikat z ostatniej Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie mówi, że ludzki szacunek dla osób identyfikujących się jako LGBT nie może oznaczać bezkrytycznej akceptacji ich postulatów".

Wierni mają również usłyszeć o tym, że projekt ustawy "podyktowany jest troską o zachowanie ładu moralnego w polskich rodzinach, o bezpieczeństwo i zdrowy rozwój polskich dzieci i młodzieży", a także "przejawem szacunku wobec Ojczyzny, wartości duchowych i patriotycznych".

W liście abp Dzięga zachęca też, by przed kościołami księża udostępnili miejsce wolontariuszom Fundacji Małych Stópek, którzy będą zbierali podpisy pod projektem Godek. Co więcej, hierarcha namawia też do tego, by w zbiórkę włączyć również członków wspólnot, stowarzyszeń i ruchów religijnych działających przy parafiach.
Zobacz wideo Uzgodnienie płci w Polsce. Bodnar: Politycy mają wyrzut sumienia

Czytaj także
PiotrM
pielgrzym55
Ładnie, ale rabin Gądecki ma na ten temat inne zdanie.
scythia
LGBT to temat ważny ale nie najważniejszy. A obecnie forsuje się go na siłę tylko po to aby przykryć ostateczną totalną zdradę stanu partii PiS oraz tzw.opozycji, która w tych właśnie kwestiach jest zaskakująco zgodna. Piszcie o ostatnich głosowaniach i oddaniu całkowitym i bezwarunkowym Polski pod zwierzchnictwo USA. Na warunkach gorszych niż w 45 III rzesza!!!!
przeciwherezjom
No dobrze, ale powtarzam - w obliczu aktualnego zniszczenia przez reżimowy i morderczy rząd ustawy antyaborcyjnej - powyższe jest tematem zastępczym, mocno drugo planowym, choć niewątpliwie ważnym. Grzech zbrodni na niewinnych dzieciach jest znacznie straszniejszy i popularniejszy zarazem niż zboczenia sodomskie. Szkoda, że ten abp też dał się wkręcić - a milczy (mam nadzieję że się mylę) na …More
No dobrze, ale powtarzam - w obliczu aktualnego zniszczenia przez reżimowy i morderczy rząd ustawy antyaborcyjnej - powyższe jest tematem zastępczym, mocno drugo planowym, choć niewątpliwie ważnym. Grzech zbrodni na niewinnych dzieciach jest znacznie straszniejszy i popularniejszy zarazem niż zboczenia sodomskie. Szkoda, że ten abp też dał się wkręcić - a milczy (mam nadzieję że się mylę) na temat odrzucenia ustawy o obronie życia.
jac505
Nasz Kościół nie może milczeć w obliczu nawałnicy zachowań niezgodnych z naturą człowieka. Tymi innymi pod względem seksualnych ludźmi powinien otoczyć modlitwą ale nie akceptować i udawać, że wszystko jest w porządku i tak musi być. Panie Jezu przyjdź !
olek19801