03:04
Matematika v čínské škole Asi 50 žáků ve třídě, všichni bez kalkulačky a místo ní blesková práce prstů a ruky při násobení dvouciferných čísel a jiných výpočtů. Jak rychle jim jdou prsty, tak …More
Matematika v čínské škole

Asi 50 žáků ve třídě, všichni bez kalkulačky a místo ní blesková práce prstů a ruky při násobení dvouciferných čísel a jiných výpočtů. Jak rychle jim jdou prsty, tak rychle se jim tvoří nervové spoje a přepínání v mozku ke konečnému výsledku. Tu mnemotechniku vymysleli jejich učenci a specialisté - učitelé to naučili žáky, nabušili to do nich. Budou to používat celý svůj život. Jak to pak vypadá na II.stupni jejich škol, na středních a vysokých školách ? Když si vyberou nadané žáky pro kterýkoliv předmět a rozvíjejí jejich vědomosti a dovednosti i na vyšších stupních škol, technických školách, tak se už vůbec nedivím, že jsou o 100 let před Evropou a Amerikou. Jejich výstavba měst je par excelans, létají do kosmu, jsou světová velmoc v technice, počítačích....
V říjnu loňského roku se šířily obrázky matematické soutěže, která se konala v Lanzhou v provincii Gansu – v severozápadní Číně –, na níž bylo vidět desítky studentů, jak pohybují rukama zběsilou rychlostí.

Učitel citovaný portálem Thats Mag uvedl, že tato metodika, kterou používají výhradně studenti počáteční úrovně, pomohla těm, kteří se tohoto testu zúčastnili, správně vyřešit 219 z 222 otázek zahrnutých v 15minutové zkoušce.

Je třeba připomenout, že na konci roku 2019 Čína vytlačila Singapur jako zemi s nejlepším vzděláním na světě , podle nejnovějších výsledků Programu pro mezinárodní hodnocení studentů (PISA, zkratka v angličtině).
jaro214
klobuk dole, to je neuveritelna rychlost
ekans
to znám
Marieta Ria
Tam asi nebudú mať plagiátora ministra školstva, ako sme mali my!
ekans
používal jsem tuto kalkulačku ve škole