42:05
Zrušil povinné očkování zaměstnanců Nejvyšší soud USA v noci z 13.na 14.1.2022 poměrem hlasů 6:3. Polsky Arthur Kalbarczyk.
Glockner ...
Očkování proti COVID -19 je dobrovolné !!!!!!!

Rozhodnutí ÚSTAVNÍHO SOUDU ČR


Your browser is out of date
ľubica
Libor Halik
Najvyšší súd USA vo štvrtok 13. januára zablokoval opatrenie prezidenta Joea Bidena, na základe ktorého mali mať ľudia pracujúci vo firmách s viac ako 100 zamestnancami povinnosť dať sa zaočkovať dvoma dávkami vakcíny alebo podstupovať pravidelné týždenné testovanie a nosiť rúška. Konzervatívna väčšina šiestich sudcov Najvyššieho súdu USA rozhodla, že Bidenova administratíva prekročila …More
Najvyšší súd USA vo štvrtok 13. januára zablokoval opatrenie prezidenta Joea Bidena, na základe ktorého mali mať ľudia pracujúci vo firmách s viac ako 100 zamestnancami povinnosť dať sa zaočkovať dvoma dávkami vakcíny alebo podstupovať pravidelné týždenné testovanie a nosiť rúška. Konzervatívna väčšina šiestich sudcov Najvyššieho súdu USA rozhodla, že Bidenova administratíva prekročila svoje právomoci, čo sa týka spomenutého pravidla očkovania alebo testovania ľudí vo firmách, ktoré by sa dotklo vyše 80 miliónov Američanov. S týmto rozhodnutím nesúhlasili traja liberálni sudcovia.
Aj keď Najvyšší súd zároveň v pomere hlasov 5:4 povolil uplatnenie pravidla o povinnej vakcinácii pre zdravotníkov, tí si však budú môcť požiadať o výnimku zo zdravotných či náboženských dôvodov. Povinné očkovanie v USA nebude. Zastavil ho najvyšší súd
Freddy Gargamel
Ešte jedno malé a žiaľ asi len dočasné plus: ruská Duma včera stiahla z prejednávania návrh zákona o zavedení QR-kódov v celej Ruskej federácii.
Libor Halik
Ano, čítal som tiež na telegrame. Máte odkaz i na běžné médium hlavního proudu o tom?
Libor Halik
Je predpovedané sv. Jánom Kronštadtským, že Rusko začne být osvobozováno z nadvlády židovských bankéřů už r.2022. Snad to s tím souvisí.
Freddy Gargamel
Freddy Gargamel
Ja tiež dúfam, že to začne čoskoro. Aj keď také jednoduché a bezbolestné to asi nebude.
Z načasovania stiahnutia zákona mám pocit, že kremeľská elita je urazená na svojich zahraničných "partnerov" (ako ich s obľubou nazýva Putin), za to, že napriek ústretovým krokom Kremľa im odopierajú ich podiel na koristi... Tak im na protest zrušili to, čo predtým bez zábran presadzovali a čím si zrejme …More
Ja tiež dúfam, že to začne čoskoro. Aj keď také jednoduché a bezbolestné to asi nebude.
Z načasovania stiahnutia zákona mám pocit, že kremeľská elita je urazená na svojich zahraničných "partnerov" (ako ich s obľubou nazýva Putin), za to, že napriek ústretovým krokom Kremľa im odopierajú ich podiel na koristi... Tak im na protest zrušili to, čo predtým bez zábran presadzovali a čím si zrejme chceli vykúpiť zhovievavosť globálnych elít.
Môže to tiež súvisieť s hroziacou vojnou. Zavedenie QR kódov a nútenej vakcinácie definitívne podlomilo dôveru Rusov voči Kremľu a konkrétne Putinovi. Teraz konflikt s vlastným obyvateľstvom Kremeľ potrebovať nemôže (aj keď globálnym elitám by sa náramne hodil, veď ho aj iniciovali "ich" ľudia vo vedení Ruska).
Libor Halik
Výborně. QR kódy se v Rusku jednomyslným rozhodnutím všech poslanců nedostaly ani do 2. čtení v Dumě (poslanecké sněmovně). Ač v 1.čtení 16.12.2021 bylo pro QR kód 329 poslanců, proti - 87, jen 1 se zdržel. Ač věděli, že 67 % obyvatel je proti kódům. Они голосовали за QR-коды: заседание Госдумы в лицах Ano, Môže to tiež súvisieť s hroziacou vojnou. Zavedenie QR kódov a nútenej vakcinácie …More
Výborně. QR kódy se v Rusku jednomyslným rozhodnutím všech poslanců nedostaly ani do 2. čtení v Dumě (poslanecké sněmovně). Ač v 1.čtení 16.12.2021 bylo pro QR kód 329 poslanců, proti - 87, jen 1 se zdržel. Ač věděli, že 67 % obyvatel je proti kódům. Они голосовали за QR-коды: заседание Госдумы в лицах Ano, Môže to tiež súvisieť s hroziacou vojnou. Zavedenie QR kódov a nútenej vakcinácie definitívne podlomilo dôveru Rusov voči Kremľu a konkrétne Putinovi. Teraz konflikt s vlastným obyvateľstvom Kremeľ potrebovať nemôže.
Freddy Gargamel
V každom prípade súhlas s tým, že v tomto roku začne v Rusku "niečo veľké". Oligarchický režim pod vedením Putina sa postupne vyžil a v posledných rokoch stráca dych a podporu. Nielen zdola, ale aj medzi príslušníkmi elít. Proste narazil na svoje hranice, pretože predstavuje v podstate akýsi kompromis medzi otvorenými antiruskými, prozápadnými liberálmi a umiernenými zástancami zachovania Ruska …More
V každom prípade súhlas s tým, že v tomto roku začne v Rusku "niečo veľké". Oligarchický režim pod vedením Putina sa postupne vyžil a v posledných rokoch stráca dych a podporu. Nielen zdola, ale aj medzi príslušníkmi elít. Proste narazil na svoje hranice, pretože predstavuje v podstate akýsi kompromis medzi otvorenými antiruskými, prozápadnými liberálmi a umiernenými zástancami zachovania Ruska ako suverénneho, silného štátu. Ten kompromis pomaly končí, majú ho dosť "kozmopoliti" aj "patrioti". Jedni aj druhí dúfajú, že pád putinského režimu ich konečne vynesie k úplnej, nerozdelenej moci. Nenadarmo mnohí v Rusku vidia v súčasnom stave obdobu brežnevského "zastoja".
Putin dokázal zastabilizovať situáciu v krajine a upevniť medzinárodné pozície Ruska. Zabránil kolapsu a rozpadu krajiny. Žiaľ, v určitom bode sa tieto pozitívne tendencie úplne zabrzdili. Nepodarilo sa výrazne pozdvihnúť ekonomiku krajiny, zvrátiť pozíciu Ruska ako zdroja surovín, dosiahnuť výraznú technologickú obnovu priemyslu, ani očistiť politické elity od "kompradorov". Podľa mňa k zlomu dochádza nejak tak po r. 2015. Aj pôvodne (ešte v 90. rokoch) nastúpený trend obnovy pravoslávnej cirkvi sa postupne zabrzdil a v posledných rokoch dokonca začala strácať svoje pozície v spoločnosti.
Celkovo je Rusko dnes vo veľmi nedobrom stave. Tvrdia to aj samotní bežní ľudia v Rusku. Preto sa obávam, že ak naozaj má dôjsť k zlomu, môže to byť veľmi bolestné. Presne tak, ako tvrdia proroctvá.