Clicks2K
pl.news
6

Medziugorie: nowy biskup podekscytowany wydarzeniami

Według księdza Petara Palicia, 48-letniego biskupa Mostaru w Bośni, fenomen Medziugorie z jego fałszywymi objawieniami jest "kwestią otwartą".

Medziugorie znajduje się w diecezji Mostar. Poprzedni biskupi Mostaru odrzucili rzekome objawienia Matki Bożej.

Teraz Palić stwierdził w wywiadach, że kilkakrotnie odwiedził Medziugorie, docenia jego duchowe owoce i nie jest ani zwolennikiem, ani wrogiem Medziugorie.

Arcybiskup Medziugorie Henryk Hoser, entuzjastyczny zwolennik wydarzeń, zaprosił go do ponownego odwiedzenia tego miejsca, a biskup zrobi to "z radością" i przyjmie decyzje Hosera dotyczące tego miejsca.

Palić napisał swój doktorat na antykatolickim wydziale teologicznym Uniwersytetu w Grazie w Austrii. W swojej dawnej diecezji Hvar (Chorwacja), powiedział wiernym, że sobotnie wieczorne msze święte zastępują niedzielne zobowiązanie – to środek znany jako pierwszy krok, który zachęca wiernych do porzucenia niedzielnego uczestnictwa we Mszy.

Wiosną, pod pretekstem koronawirusa, Palić zawiesił publiczne Msze św. na 6 tygodni, a następnie zniósł komunię na język z powodów "higienicznych".

Jego poprzednik w Mostarze, biskup Ratko Perić (76), nie zamykał Mszy św. ani nie narzucał Komunii św. do ręki.

Grafika: Petar Palić, © wikicommons, CC BY-SA, #newsVwpblyoudz
marcys.td
Lucek wszystko potrafi w dziedzinie zwodzenia. Pstryk i jest Gospa
Armia_Reszty
Objawienia w Medjugorie są prawdziwe, to informacja pewna.
Armia_Reszty
Natomiast to, co robią z tym miejscem ludzie... to to samo co w Fatimie, La Salette itp. :(
V.R.S.
Tak sobie tłumacz.
PiotrM
Oni zrobią wszystko by wymusić na biskupie te objawienia. ABP. Hoser to zdrajca. Gdy sprofanowano w tamtym roku Figurę Maryi a ludzie poprosili go o Ekspiacje powiedział że teraz nie ma czasu bo ma lekcję Tanga. Było to w Warszawie. Kongregacja 7. Razy to odrzuciła a oni idą w zaparte w nieposłuszeństwie kościołowi. Teraz dostali 10. wiadomości na Pergaminie. Coś takiego, Matka Boża po 2000. …More
Oni zrobią wszystko by wymusić na biskupie te objawienia. ABP. Hoser to zdrajca. Gdy sprofanowano w tamtym roku Figurę Maryi a ludzie poprosili go o Ekspiacje powiedział że teraz nie ma czasu bo ma lekcję Tanga. Było to w Warszawie. Kongregacja 7. Razy to odrzuciła a oni idą w zaparte w nieposłuszeństwie kościołowi. Teraz dostali 10. wiadomości na Pergaminie. Coś takiego, Matka Boża po 2000. tysięcy latach nauczyła się pisać! Szkoda słów i klawiatury na to demoniczne zbiegowisko. Owoc na zewnątrz zazwyczaj jest dobry ale niewielu potrafi dostrzec zgnilizny jaka jest w środku. diabelski robal zżera od środka!