pl.news
27.1K

Upadek: Diecezja zamknie 60% (!) swoich kościołów w ciagu pięciu lat

10 września Holenderska Diecezja Haarlem-Amsterdam ogłosiła w trakcie spotkania z 90 administratorami parafialnymi, że zamierza zamknąć 99 spośród 164 kościołów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Powodem jest spadająca liczba wiernych, a co za tym idzie, niedobór środków finansowych. Pozostałe 65 świątyń zostanie podzielonych na 37 kościołów, które będą kontynuować swoją działalność przez pięć/dziesięć lat w charakterze "świątyń pomocniczych", i 28 "kościołów centralnych" uznanych za niezbędne w dłuższej perspektywie.

Wikariusz Generalny Bart Putter bez owijania w bawełnę zdradza na łamach PillarCatholic.com, że koncepcja polega na stworzeniu "28 aktywnych miejsc ewangelizacji". Co nie zmienia faktu, że Kościół posoborowy stał się kompletnie sterylny, a słowo "ewangelizacja" to puste hasło do zamydlania ludziom oczu.

Grafika: St Nicolaaskerk © Holly Hayes, CC BY-NC, #newsWikypcwzrw

Andreios
No jak się wiarę przelicza na pieniędze to im się nie opłaca. lepiej wydać na narkotyki niż na utrzymanie kościoła...
Mietek .
tylko oni maja tam w Holandii tak nielogiczny podatek na Kościół. Wierni muszą płacić państwu za bycie wiernym, a one ma utrzymywać za to Kościoły. Więc nikt się nie deklaruje jako wierny, bo mu się nie opłaca.