Clicks1.3K
Anton Čulen
11
Časopis Info Vaticana zverejnil informáciu o experimente, ktorý vykonal jeden seminarista. Časopis Info Vaticana zverejnil informáciu o experimente, ktorý vykonal jeden seminarista. Prijímanie na …More
Časopis Info Vaticana zverejnil informáciu o experimente, ktorý vykonal jeden seminarista.

Časopis Info Vaticana zverejnil informáciu o experimente, ktorý vykonal jeden seminarista.

Prijímanie na ruku


Pri experimente, ktorý bol vykonávaný s nepremenenou hostiou, položil „celebrant“ partikulu(1) nie na holú dlaň, ale na ruku v čiernej netextilnej rukavice. Po „konsumácii“ hostie bolo možné konštatovať, že na čiernej rukavici zostávajú drobné biele častice hostie.

Komunikanti a celebrant ktorí praktizujú „prijímanie na ruku“, sa vystavujú reálnemu nebezpečenstvu znesvätenie Eucharistie, aj keď si toho nie sú z vlastnej viny vedomí.

alianciazanedelu.sk/archiv/5959

(1)Partikula: odrobinka zo sv. Hostie, ktorá pri podávaní sv. prijímania odpadla, alebo sa ulomila. Po sv. prijímaní sa partikuly zotrú z patény do kalicha a kňaz pri ablúcii kalicha ich požije. (poznámka redakcie, Malý teologický lexikon, 1989 zostavil:ThDr. Mikuláš Višňovský)

alianciazanedelu.sk/archiv/5959
dyk
Dnes u nás jedna pred sv. Prijímaním kľakla a kňaz jej dal Eucharistiu na jazyk. Nebol problém. Potom si však musel dezinfikovať ruky. Za ten čas by podal Eucharistiu piatim ľuďom, lebo musel odniesť kalich na obetný stôl, dezinfikovať si ruky, keby nie, tak riskuje vezenie za šírenie vírusu, potom znova zobrať kalich a prisť k ďalším veriacim podať Eucharistiu. Na omši bolo asi 50 veriacich. …More
Dnes u nás jedna pred sv. Prijímaním kľakla a kňaz jej dal Eucharistiu na jazyk. Nebol problém. Potom si však musel dezinfikovať ruky. Za ten čas by podal Eucharistiu piatim ľuďom, lebo musel odniesť kalich na obetný stôl, dezinfikovať si ruky, keby nie, tak riskuje vezenie za šírenie vírusu, potom znova zobrať kalich a prisť k ďalším veriacim podať Eucharistiu. Na omši bolo asi 50 veriacich. Keby každý chcel Eucharistiu na jazyk, tak by prijímanie trvalo nie 5 minút ale asi 5x dlhšie a aj viac. Uvedomte si, že kňaz má také isté telo ako každý z nás a dezinfekcia mu tak isto ničí pokožku ako kazdému inému človeku a dokonca niektorí sú ešte citlivejší ako ostatný. A potom si uvedomte, že ako dlho by vás bavilo podávať Eucharistiu takým dezinfekčným spôsobom?!
Kňaz a Cirkev si túto situáciu nevymysleli!!! Nemôžu za to a tak niektorí veriaci svojím egoistickým postojom k prijímaniu spôsobia to, že na to doplatia nevinný. A zase samozrejme kňazi.
Začína sa to neposlušnosťou, tvrdohlavosťou a nakoniec príde nejaký pád, alebo odpad od viery, lebo mal prehnané náboženské cítenie (choré náboženské cítenie, bez štipky milosrdenstva, poslušnosti a pokory plné bezcitnosti)... PÝCHA NÁBOŽENSKÁ OBECNÁ. Kto viete latinsky, preložte to.

Tie svoje petície podpisujte každý desaťkrát. Budete mať viac podpisov a skôr ich budete môcť odovzdať Bohu ako prejav svojej lásky a úcty voči Eucharistii a odporu a bezcitnosti voči kňazom,.
dyk
Dnes som videl, že kňaz dal sv. Prijímanie na jazyk. Bola to posledná osoba v rade. Pred tým si ale kňaz musel zavolať miništranta aby mu musel doniesť dezinfekčný prostriedok, vydezinfikoval si ruky a podal na jazyk. Teraz si zoberte, že príde 70 veriacich a chce na jazyk. Pred každým si musí vydenzifikovať ruky!!! Chápete, čo by to bolo pri 70 tich údajných veriacich?! Ten kňaz pride o ruky!!! …More
Dnes som videl, že kňaz dal sv. Prijímanie na jazyk. Bola to posledná osoba v rade. Pred tým si ale kňaz musel zavolať miništranta aby mu musel doniesť dezinfekčný prostriedok, vydezinfikoval si ruky a podal na jazyk. Teraz si zoberte, že príde 70 veriacich a chce na jazyk. Pred každým si musí vydenzifikovať ruky!!! Chápete, čo by to bolo pri 70 tich údajných veriacich?! Ten kňaz pride o ruky!!! Po druhej Sv. Omši môže ísť rovno ma kožné a aj to mu nepomôže!!? CHÁPETE?
ľubica
dyk, tomuto sa hovori falosna prognoza, robia to aj spinavci v politike, ked su zavolani na diskusiu do TV a maju reagovat na niečo čo im nevonia, ale začnú presne túto otrepanú mantru ako vy! co rozprávate o vymysledných 70 tich neexistujucich osobách? čo sa tu snažite druhým podsúvať, vy jeden táraj!Po 1/ píšete že knaz príde o ruky ak tých ľudí bude toľko. Ale to je JEHO VINA A CHYBA! Príde o …More
dyk, tomuto sa hovori falosna prognoza, robia to aj spinavci v politike, ked su zavolani na diskusiu do TV a maju reagovat na niečo čo im nevonia, ale začnú presne túto otrepanú mantru ako vy! co rozprávate o vymysledných 70 tich neexistujucich osobách? čo sa tu snažite druhým podsúvať, vy jeden táraj!Po 1/ píšete že knaz príde o ruky ak tých ľudí bude toľko. Ale to je JEHO VINA A CHYBA! Príde o ruky? No ano, lebo predtým prišiel o vieru! AK by ju mal, tak by nikdy nepodával sv. prijímanie na ruku! Beda každému knazovi ktorý toto nezmyselné nariadenie svojvolnych biskupov KBS dodržiava!

Kleine Kinder, keine weiteren Kommunionen mehr in die Hand, ferner keine Laien die Kommunion austeilen, denn dieses Sakrileg lässt viele Seelen verloren gehen!

A ako to že KBS nevie, nepozná svoje liturgické prava a inštrukcie a boji sa Novému predsedovi KBS povedat jasne: Páni toto je naša parketa, je to duchovno za ktoré sme my zodpovední, tak nás nechajte láskavo konať v našej posvatnej ulohe nadalej a neurčujte nám vzdialenosti ,gély, dezinfekcie v sakrálnom priestore!!!

A dalej konali na vlastnu past, ked nepožiadali VAT o súhlas SP na ruku? ano! Tak nech nenutia týmto falošným podvodom svojich podriadených=knazov k tejto ohavnosti za ktoru sa trpí v očistci!!!

Die Handkommunion ist ein großes Übel

Oni sami i knazi su vystavení nebezpečenstvu vacsiemu ako strašiak covid! A tým je trest v očistci za dvojake zlo! Biskupi za to že sa nepýtali Vatikanu a knazi že bez modlitby sa do toho vrútili, AK by to cele premodlili, Duch SV by ich varoval pre SP na ruku!!!O prijímaní Eucharistie do ruky
To až diabli musia vydať svedectvo že SP na ruku je najväčšia urážka Boha?
poli75
Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie kostolov alebo prijmanie na …More
Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie kostolov alebo prijmanie na ruku, počet veriacich v kostole atd, akoby naši knazi a biskupi boli aj radi že maju nieaku výhovorku a nevystavili sa tzv.nakaze. Pačit sa svetu, ludom , štatnej moci je azda doležitejšie ako ucta k Bohu? Jedine riešenie by bolo, tak ako v minulosti v časoch moru, vziat si z domu vlastnu striebornu lyžicu alebo nieaký strieborný či zlatý podnos, nech mi to knaz na to položi a ja takto vezmem Hostiu do ust.

Teraz sa pekne ukaže , kto ma uctu k Eucharistii a kto nie, kolki sa len usmeju a vlažne kývnu rukou, že to je jedno, biskupi povolili a čo ma byt atd, a ktori radšej nebudu prijmat než by pachali svatokradež.

LEN SI DAJME POZOR, ABY SME SI NEJEDLI A NEPILI VLASTNE ODSUDENIE...
Roberto 55
Robis velku hanbu svojmu predchodcovi Bajza. Iba vrtas a myslis si, ze si za "vodou". Zapametaj si, ze mimo Cirkvi nie je spasa! Prezrad co vyznavas, ci v akej sekte si. Chcem sa aj ja zabavit...
Pravda bude skryta
Dana22
www.christianitas.sk/je-v-case-pande…

Pracujem v nemocnici s pacientmi chorými na COVID a to ma viedlo k tomu, aby som túto tému prediskutoval s ostatnými kolegami. Na základe vedeckej literatúry sme dospeli k týmto záverom:
Koronavírus na rozdiel od iných vírusov napáda priamo sliznice horných dýchacích ciest (nos, hltan a hrtan) a dolné dýchacie cesty (priedušky a priedušničky) priamo na …More
www.christianitas.sk/je-v-case-pande…

Pracujem v nemocnici s pacientmi chorými na COVID a to ma viedlo k tomu, aby som túto tému prediskutoval s ostatnými kolegami. Na základe vedeckej literatúry sme dospeli k týmto záverom:
Koronavírus na rozdiel od iných vírusov napáda priamo sliznice horných dýchacích ciest (nos, hltan a hrtan) a dolné dýchacie cesty (priedušky a priedušničky) priamo na svojich receptoroch a bez prechodu lymfatickými a krvnými cievami, ako to robia iné vírusy. COVID infikuje bunky slizníc dýchacích ciest hlavne cestovaním cez kvapôčky alebo vo forme plynného aerosólu. Preto, aj keď to bolo predpokladané, prenos kontaktom nebol doteraz nikdy preukázaný.
Dlane rúk a končekov prstov, rovnako ako sliny, sú hlavnými vektormi koronavírusu, je však nepravdepodobné, že by mohli spôsobiť infekciu, pretože neobsahujú vírusy vo forme kvapiek alebo aerosólov: v skutočnosti musí koronavírus „letieť“ aby sa niekto nakazil. Pokiaľ sa sliny nezmenia z tekutého stavu, ako je normálne v ústach, na kvapôčky alebo aerosóly, sú potenciálne neškodné. Sliny sa stávajú nebezpečnými, keď sa rozprášia do kvapiek kýchaním, kašľom alebo hlasným hovorením na krátku vzdialenosť. Bez masky alebo s maskou stiahnutou pod nos sú kvapky slín po kýchnutí rozptýlené na vzdialenosť až 6 metrov (takže 1 meter nebude stačiť); po kašľaní do 2 metrov.
Na dlaniach na rukách a koncoch prstov sa môžu vírusy usadiť, no ťažko môžu byť príčinou priamej infekcie, takže podľa môjho názoru sú niektoré navrhované riešenia, ako napríklad dezinfekcia rúk v kostole pred prijatím hostie alebo nasadenie si rukavíc, sporné. Nehovorím, že sú k ničomu, no tieto opatrenia nás určite nebudú chrániť predovšetkým pred infekciou. A sliny - aj keď obsahujú vírusy - nemôžu infikovať, pokiaľ zostávajú v ústach tekuté a neprejdú do aerosólového stavu (aj keď staršia dáma olízne prsty kňaza, ktorý drží hostiu za opačný okraj).
Okrem toho sliny obsahujú lyzozým, ktorý je prírodným dezinfekčným prostriedkom a ten tiež pôsobí proti vírusom: lyzozým sa teraz už používa ako liek proti koronavírusu.
Záverom možno povedať, že spôsob, akým sa prijíma sv. hostia, je podľa môjho názoru indiferentný a potenciálne neškodný, pokiaľ ide o riziko koronavírusu. Namiesto toho bude potrebné venovať oveľa väčšiu pozornosť iným opatreniam a manévrom, to znamená maskám, vyhnutie sa kýchaniu alebo kašľaniu v kostole a najmä v čase prijímania pred kňazom, keď musíte masku na pár sekúnd zložiť, aby ste mohli prijať hostiu ... tak či onak.
Na nás sa často útočí pre prípad Galileo, keď jezuitský otec Grassi chcel zaviesť falošnú vedeckú myšlienku (ktorá trvala dve storočia!), len aby obhajoval svoje presvedčenie, a to dokonca ani nie teologické, lež duchovné. Chcel by som sa vyhnúť tomu, aby sa podobné veci opakovali znova, pretože milujem Cirkev. Tak, ako sa zem a slnko otáčajú - bez závislosti na myšlienkach jezuitov - koronavírus robí to isté a prenáša sa vzduchom - bez ohľadu na to, kto je za alebo proti prijímaniu do úst či na ruky. Môžeme povedať, že COVID cestuje iba vzduchom, ale vo vzťahu k slinám necestuje, pokiaľ zostáva v ústach v tekutej forme. Na potvrdenie vyššie uvedeného chirurgovia počas epidémie COVID zredukovali zásahy uskutočnené laparoskopicky a to preto, aby sa vyhli tomu, že fúkaním vzduchu do brucha unikajú z ventilov plynné kvapôčky obsahujúce koronavirus. Stručne povedané, toto by mala byť dobrá správa pre všetkých: s vedomím, že žiadny z oboch spôsobov prijatia hostie v skutočnosti nepredstavuje vážne riziko infekcie. Tým nechcem vôbec uberať dôležitosť doteraz navrhovaných hygienických opatrení.
Dr Fabio Sansonna