Clicks563
Libor Halik
2
Turecko proti Řecku a Izraeli. I Izrael proti Turecku pozve Putinovu arnádu dle proroctví. starce Josifa Vatopedského z 26.10.2001 o 3.světové válce. Turecko chce krást ropu, plyn z řeckého moře, …More
Turecko proti Řecku a Izraeli. I Izrael proti Turecku pozve Putinovu arnádu dle proroctví.

starce Josifa Vatopedského z 26.10.2001 o 3.světové válce. Turecko chce krást ropu, plyn z řeckého moře, čímž by izraelské firmy přišly o zisk. Video z 14.8.2020. Související: Místo anexe Palestiny je dohoda Izraele a USA s Arabskými emiráty a Náhle zemřel muezín, který znesvětil křesťanskou Hagia Sofia muslimskou modlitbou a Kypr požádal o pomoc Putina stejně jako nedávno řecký premiér Mitsotakis a Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti Turecku Velká (3. světová) válka kvůli malému ostrovu Kastelorizo ve Středomoří. Tento malý skalnatý ostrov se nachází v blízkosti Turecka: Pouze 7 km od tureckého přístavu Kas, zatímco nejbližší řecký ostrov Rhodos je vzdálený sto kilometrů a 580 km ho odděluje od pevninského Řecka. Jméno Kastelorizo, Megisti, znamená „největší“ (je to největší ostrov v malém pobřežním souostroví). Toto území je s asi 500 obyvateli. Až do roku 1945 patřil Kastelorizo Itálii (spolu s Dodekanskými ostrovy - Rhodos a dalšími). Megisti-Kastelorizo se připojil ke své řecké „rodné vlasti“ teprve v roce 1947. Tento ostrov, který se rozkládá na ploše menší než 10 km², umožňuje Řecku nárok na námořní oblast o rozloze 40 000 km². Zatímco Turecko uznává pouze řeckou kontrolu nad 6 námořními mílemi teritoriálních vod kolem ostrova. (L: Přesně toto o 6 námořních mílích prorokoval sv. Kosma Etolijský a sv. Paisij Athoský, že tak začne 3.světová válka) Geologické průzkumné plavidlo vstoupilo do vod jižně od Kastelorizo, které Řekové považují za svou výlučnou hospodářskou zónu. Připomeňme si, že geologický průzkum Spojených států odhaduje celkové zásoby východního Středomoří na 3,450 miliard kubických metrů plynu a 3,8 miliardy barelů ropy. Podle jiných odhadů jsou zásoby uhlovodíků dvakrát větší. 28. července 2020 - 07:20www.prvnizpravy.cz/…/velka-valka-kvu…
Detektiv
Je to ďábelské spiknutí celého světa, které chce mírumilovné Rusko vyprovokovat k vojenskému zákroku ve Středomoří, aby pak NATO společně s madame AMHitler a jejími euspiklenci vpadli do zad Rusku a uloupili mu uhlovodíky a jiné přírodní bohatství. Matko Boží, chraň svatou Rus a jejího vůdce před nepřáteli viditelnými i neviditelnými.
Libor Halik
Turecké ministerstvo zahraničních věcí dohodu (Izraele, USA a Spojených arabských emirátů) odsoudilo a označilo ji za chybu. „Turecko, které je součástí NATO a stále se oficiálně nezřeklo těchto závazků a spojenectví s USA a s dalšími prozápadními státy regionu, se ve své praktické politice v posledních deseti letech ale neustále vzdaluje Západu,“ upozornil zpravodaj ČT Borek.
„Viděli jsme další …More
Turecké ministerstvo zahraničních věcí dohodu (Izraele, USA a Spojených arabských emirátů) odsoudilo a označilo ji za chybu. „Turecko, které je součástí NATO a stále se oficiálně nezřeklo těchto závazků a spojenectví s USA a s dalšími prozápadními státy regionu, se ve své praktické politice v posledních deseti letech ale neustále vzdaluje Západu,“ upozornil zpravodaj ČT Borek.
„Viděli jsme další případ, kdy v zásadních věcech Turecko vystupuje úplně odlišně než osa podporovaná Amerikou. Bývalý jednoznačný spojenec Ameriky a Západu z dob studené války se nyní pohybuje v protiproudu, zatímco bývalí formální nepřátelé, tedy arabské země Perského zálivu a Izrael, dospívají k jasné dohodě,“ dodal.
V pondělí Turecko obvinilo Spojené arabské emiráty z pokrytectví a „zrady ve věci Palestiny“.
„Spojené arabské emiráty se to snaží vydávat za nějakou oběť pro Palestinu, ve skutečnosti však záležitost Palestiny zradily, aby upřednostnily své menší zájmy,“ okomentovalo krok turecké ministerstvo zahraničí. „Historie a svědomí národů v regionu toto pokrytectví nezapomenou a nikdy ho neodpustí,“ píše se v tureckém prohlášení.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je horlivým zastáncem palestinských požadavků a arabské země kritizuje, že jsou vůči Izraeli příliš shovívavé, připomíná AFP. ct24.ceskatelevize.cz/svet/3161577-emiraty…