Dana22
úryvok článku
téma: štát nemôže diktovať cirkvi
preložené cez translator

www.catholicnewsagency.com/news/european-human-…

Štrasburg, Francúzsko, 11. decembra 2015 / 12:30 (MT) (). - Právna skupina pre náboženskú slobodu ocenila rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva, podľa ktorého chráni cirkvi pred zásahmi vlády.

„Právo na cirkevnú autonómiu je chránené Európskym dohovorom o ľuds…More
úryvok článku
téma: štát nemôže diktovať cirkvi
preložené cez translator

www.catholicnewsagency.com/news/european-human-…

Štrasburg, Francúzsko, 11. decembra 2015 / 12:30 (MT) (). - Právna skupina pre náboženskú slobodu ocenila rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva, podľa ktorého chráni cirkvi pred zásahmi vlády.

„Právo na cirkevnú autonómiu je chránené Európskym dohovorom o ľudských právach a je nevyhnutné, aby náboženské inštitúcie a dokonca aj samotná demokracia riadne fungovali,“ povedal Paul Coleman, medzinárodný právny poradca Alliance Defending Freedom International.

Coleman uviedol, že rozhodnutie chráni „inštitucionálnu slobodu náboženských skupín v celej Európe“.
Coleman spojil rozhodnutie európskeho súdu pre ľudské práva s Magnou Cartou, právnym dokumentom z roku 1215, ktorý sa uzavrel medzi anglickým kráľom a anglickými barónmi. Dokument je priekopníkom v uznávaní autonómie katolíckej cirkvi v Anglicku.
Coburg
Istvano
Waldemar už úraduje. Dostal notičky a pekne ladi orchester. Zatial je neuspešný čakateľ na kardinálsky klobúk, ale keď bude dobre hrať podľa nôt tak príde aj to. Tí čo donedávna príjímali do úst už sú zrazu nepohodlní a komplikujú zavedenie "Nového svetového poriadku". Čo nevidieť budú nepohodlní a komplikovať situáciu budú aj veriaci čo sa vôbec budú dožadovať SV. Príjímania. Tá doba sa blíži …More
Waldemar už úraduje. Dostal notičky a pekne ladi orchester. Zatial je neuspešný čakateľ na kardinálsky klobúk, ale keď bude dobre hrať podľa nôt tak príde aj to. Tí čo donedávna príjímali do úst už sú zrazu nepohodlní a komplikujú zavedenie "Nového svetového poriadku". Čo nevidieť budú nepohodlní a komplikovať situáciu budú aj veriaci čo sa vôbec budú dožadovať SV. Príjímania. Tá doba sa blíži raketovým tempom!
Roberto 55
Problem je iba v tom, ze tzv. mimoriadna situacia je hoax a on by to mal vediet v prvom rade. Namiesto toho sa skloni pred svetskou mocou (tu hlavny hygienik = cirkevny tajomnik) a je mu uplne jedno, ze dochadza k znesveteniu - bohoruhacstvu sv. Eucharistie a keca o technickych komplikaciach. Ozaj, co je to dobra duchovnost? Dobro duchovni ludia v pripade tejto "samoobsluhy" i v najvacsej ucte …More
Problem je iba v tom, ze tzv. mimoriadna situacia je hoax a on by to mal vediet v prvom rade. Namiesto toho sa skloni pred svetskou mocou (tu hlavny hygienik = cirkevny tajomnik) a je mu uplne jedno, ze dochadza k znesveteniu - bohoruhacstvu sv. Eucharistie a keca o technickych komplikaciach. Ozaj, co je to dobra duchovnost? Dobro duchovni ludia v pripade tejto "samoobsluhy" i v najvacsej ucte nepachaju bohoruhacstvo? - omrvinky padaju na zem a vsetci po nich sliapu vcitane dostojneho prijmatela...A ako sa zhoduje najvacia ucta dobro duchovnich ludi s prijmanim do ruky? Privela rozporov v zopar vetach vasa dobro dostojnost.
ľubica
Najomník plieska bičom a výsledky sa dostavili:Babičkám vypadla Hostia z rúk pri sv.príjmaní