Clicks1.9K
csk.news
15

Pluralizmus náboženstiev je "vôľa Božia" - pápež František

"Pluralita a rozmanitosť náboženstiev, farby, pohlavia, rasy a jazyka sú Božou vôľou."

Toto tvrdenie je súčasťou medzináboženského dokumentu z 4. februára podpísaného pápežom Franctišekom a veľkým imámom Al-Azhara Ahmada Muhammada Al-Tayyiba, ktorý je považovaný za jedného z najslobodnejších sunnitských duchovných v Egypte.

Podľa Genesis 11 Boh chcel jazykové rozdiely ako trest za hriech.

Dokument ďalej hovorí, že "božská múdrosť je zdrojom, z ktorého pochádza právo na slobodu viery a slobodu byť odlišným".

To znamená, že František považuje aztécke obetné obrady za náboženstvo, ktoré si Boh želal, rovnako ako islam alebo judaizmus, ktoré jednoznačne odporujú Cirkvi, pokiaľ ide o Svätú Trojicu a Kristovo božstvo.

Tvrdenie, že "Boh" si želá existenciu vzájomne vylučujúcich náboženstiev, naznačuje, že Františkov "Boh" si rovnako želá pravdu a jeho popieranie, a preto ako diabol, aj princíp protikladov.

#newsVzutsgjknp
ľubica
Roberto 55
Ako Breznev s Honeckerom...
Zedad
Vůle Boží? Hmmm
ľubica
len Hmmm????
apredsasatoci
Jezis povedal: JE DOKONANE! to znamena, ziadny pluralizmus! ziadna demokracia! ziadny liberalizmus! SPRAVODLIVY ZIJE Z VIERY!
Zedad
Hmmmm, v emirátech se nám ukázali, jak jsou IN
Zedad
Náboženská pluralita, společné nastoupení do Archy
Samson1
Rotarionáři a revolucionáři už dávno neví, co je vůle Boží. Pokoncilní bloudí.
Buď králem i těch, kdo doposud vězí v temnotách pohanství a nebo islámu. Vysvoboď je z bludů a povolej do světla svého království.........Smiluj se i nad svým národem, který byl tak dlouho vyvolený a který svolával Tvou krev na sebe, dej a se jim Tvá krev stane zdrojem milosti a vykoupení. Kontrarevolucionář Samson1 🙂
Zedad
No Alláh není Hospodin.
Samson1
Papež asi nevěří v Nejsvětější Trojici. Úcta k jiným náboženstvím je nemohou stavět na stejnou rovinu s Kristem, evangeliiem. Nikdo nepřijde k Otci než skrze mne.
Zedad
Taky si to mys!ím. To může dělat v OSN. No papež by měl hlásat evangelium v pravdě
stefan1963
Na meno Ježiš sa zohne kazde koleno na nebi na zemi i v podsveti , klanaju sa moslimovia p.Ježišovi ,lebo Ježiš je Pán
Zedad
www.radiovaticana.cz/clanek.php
Mezilidské bratrstvī jako výzva. No a co evangelizace?
Samson1
Koncilem a Nostra Aetáta Církev opustila ve své podstatě evangelizaci. Pavel VI předal rybářský prsten OSN a byla zrušena papežská přísaha. Církev se otevřela světu, světem se stává. Pokání v nedohlednu. Brány pekla útočí, ale církev nepřemohou. Poslední slovo má Bůh.
Ludovika
Dobrý deň,

rád by som Vás pozval na Modlitby a Chvály za život dňa 7. februára 2019 (štvrtok) o 13:00 hod. pred budovou parlamentu v Bratislave. Ide o modlitbové zhromaždenie na podporu zmeny zákona, ktorá má zabezpečiť lepšiu ochranu života nenarodených detí. Organizátorom modlitbového zhromaždenia je Braňo Letko z Lámačských chvál. Zrejme už koncom tohto týždňa sa bude rokovať o novele …More
Dobrý deň,

rád by som Vás pozval na Modlitby a Chvály za život dňa 7. februára 2019 (štvrtok) o 13:00 hod. pred budovou parlamentu v Bratislave. Ide o modlitbové zhromaždenie na podporu zmeny zákona, ktorá má zabezpečiť lepšiu ochranu života nenarodených detí. Organizátorom modlitbového zhromaždenia je Braňo Letko z Lámačských chvál. Zrejme už koncom tohto týždňa sa bude rokovať o novele potratového zákona. Ak môžete, príďte!
www.facebook.com/events/1969790353137959/

Pozvánka: www.facebook.com/events/1969790353137959/

Súčasne by som Vás rád poprosil o podporu Petície za zlepšenie ochrany nenarodených detí a ich matiek, ak ste ju ešte nepodpísali. Ak ste ju už podpísali, môžete túto informáciu poslať ďalej. Ak si nie ste istí, či ste petíciu podpísali, môžete ju podpísať znova, systém Vás na to upozorní. Petíciu odovzdáme zajtra (v utorok) do Národnej rady SR.

Petícia je tu: citizengo.org/…/168104-peticia-…

A napokon Vás chcem informovať o téme pochovávania potratených detí namiesto ich spaľovania v spaľovni odpadov. Na základe citizengo.org/sk/167548-ziadame-… k zákonu o pohrebníctve (podobné pripomienky vzniesla aj KBS) sa uskutočnili dve stretnutia s ministerstvom zdravotníctva. Základná požiadavka pochovávania detí namiesto ich spaľovania ako odpadu je zatiaľ stále otvorená, avšak ministerstvo sa touto otázkou zaoberá a robí analýzu dopadov takejto zmeny.

Navrhovali sme tiež viacero úprav, ktoré by mali zjednodušiť proces pochovávania potratených detí, ak pohreb zabezpečujú sami rodičia. V tejto oblasti už niektoré pripomienky boli akceptované, niektoré nie, niektoré sú ešte otvorené. Predpokladám, že do mesiaca by sme mali presne vedieť, ktoré pripomienky ministerstvo akceptovalo, a ktoré nie.

S pozdravom,
Patrik Daniška