PiotrM
142.4K
asia7
Kto to zaprojektował, osoba wierząca, czy jakiś ateista? to jest odpychające dziwadło. Figurki Matki Bożej wywołują wyciszenie, wewnętrzny spokój, tu tego nie ma.
YacentY
Przyjdzie kara na Polskę oj przyjdzie.... Niegdyś kraj katolicki teraz neo pogański.
PiotrM
To jest Monstrancja Katolicka!!!
PiotrM
Co ma nabożeństwo do MONSTRANCJI?
Sławomir Sokołowski
Skoro Matka Najświtsza nie jest wzorem dla kobiet (niemal wszystkie są zapatrzone w diablice), to "przerobiono" Ją, i teraz zwykła "kobieta", uformowana przez diablice, stała się wzorem dla Matki Pana... :(
A ma dalej milczy i akceptujmy powszechną goliznę i zdziczenie w modzie...
godnosc.org/index.html
Index of /dokumenty/
baran katolicki
Piotrze, czy byłeś choć raz na takim nabożeństwie?
By Cię Chronić
@baran katolicki ja byłam, nawet na dwóch, ale ta monstrancja mi się nie podoba. Brak stóp, które miażdżą głowę szatanowi jest tu dość niepokojące.
baran katolicki
By Cię Chronić Również tak uważam. Jednak to tylko monstrancja. Nasz Pan I Bóg choć licho ubrany nadal pozostaje Świętym, Świętym, Świętym. Na początku, kiedy wojownicy ufundowali tą monstrancję trudno mi było skupić się na Panu Jezusie. Widać, że jest to monstrancja seryjnie produkowana. Spore wymiary nie pozwalają kapłanowi błogosławić Najświętszą Hostią w monstrancji. Księża wyjmują Przenajświętszy …More
By Cię Chronić Również tak uważam. Jednak to tylko monstrancja. Nasz Pan I Bóg choć licho ubrany nadal pozostaje Świętym, Świętym, Świętym. Na początku, kiedy wojownicy ufundowali tą monstrancję trudno mi było skupić się na Panu Jezusie. Widać, że jest to monstrancja seryjnie produkowana. Spore wymiary nie pozwalają kapłanowi błogosławić Najświętszą Hostią w monstrancji. Księża wyjmują Przenajświętszy Sakrament , chowają do przeszklonej puszki i dopiero błogosławią. Dla mnie to dziwna praktyka. Mimo wszystko warto padać na kolana i adorować Boże Ciało.
PiotrM
To zróbmy monstrancję w stylu diabła. To będzie też monstrancja tylko. SZACUNEK DO OSÓB KTÓRE SĄ W NIEBIE POTRZEBA MIEĆ WIELKI!
baran katolicki
PiotrM co proponujesz zwykłemu parafianinowi ? Tam rządzi proboszcz. Mówiłem, że mi się to i tamto nie podoba. Usłyszałem, że jemu i innym się podoba. Czy pomyślałeś co Pan Jezus na takie odzienie?
PiotrM
Pan Jezus dziś płacze do czego dopuściła się Polska! Niegdyś zwana Królewską!
baran katolicki
Pan Jezus sobie poradzi. Gorzej z nami Polakami.
By Cię Chronić
@baran katolicki nie podoba mi się sformułowanie "to tylko monstrancja", albo jakiekolwiek inne sformułoanie, które bagatelizuje coś, co jest niepokojące. Diabeł właśnie tkwi w szczegółach, a Pismo Śięte mówi: unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. A tutaj taki pozór jest.
Jota-jotka
By Cię chronić,
Nie podzielam Twego komentarza w myśl Ewangelii
,,(Mt 23, 1.13-22)
Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby …More
By Cię chronić,
Nie podzielam Twego komentarza w myśl Ewangelii
,,(Mt 23, 1.13-22)
Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.

Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie:

„Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą”.

Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?


Dalej: „Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą”.
Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada».
Warto przeczytać całość

25 sierpnia 2014 Św. Józefa Kalasancjusza

W myśl

Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą”.

Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?

Uważam,,że KAZDA Monstrancja jeśli jest wystawione Przenajświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa
( dzisiaj wiemy z badań ,że JEST TO MIĘSIEŃ SERCA W AGONII)
Już jest Święta ,przez to co jest w środku czyli PRAWDZIWY BÓG.