Clicks804
csk.news
1

Vatikán Útočí Na Latinskou Mši v Dopise Všem Biskupům

Arcibiskup Arthur Roche, protikatolický sekretář Kongregace Božského uctívání, který odsunul na vedlejší kolej nyní v důchodu kardinála Sarah, zahájil útok na Tradiční Latinskou Mši (TLM).

UnaVoceScotland.org (21. února) zveřejnila Anglický překlad eseje z 19. února 2020, napsané Roche, která byla přeposlána všem biskupům.

Esej činí nepravděpodobné tvrzení, že Nová Mše je "autentickým vývojem" Římského Obřadu a její implementaci nazývá "církevní povinností" - ačkoli nikdo nenásleduje Novus Ordo, který se pouze používá jako výmluva pro prázdné liturgické experimenty.

Roche vypráví vtip, že Novus Ordo obsahuje “obětavější slovník než tomu bylo v Misálu 1570”, zatímco TLM bylo třeba zbavit údajných "opakování" a "narůstání.”

Věří, že zavedení Novus Ordo bylo nutné kvůli přijetí "teologického obsahu" Druhého Vatikánského Koncilu, který si byl vědom "světa, který se změnil.” Avšak, Druhý Vatikánský Koncil byl pouze pastorační radou a "svět, který se změnil" měl pro Novus Ordo malé využití.

Roche kritizuje výhradně "duchovní vizi" liturgie, v níž jsou "duchovní sami" aktivní a věřící "pasivní" a kde “sám kněz" slouží. To pěkně odráží realitu Novus Ordo, např. pohřby a svatby, kde kněz hovoří sám pro sebe, protože obecenstvo ani nezná nejzákladnější liturgické odezvy.

Obrázok: Arthur Roche, © wikicommons, CC BY-SA, #newsPowyeshazj

Caesar
To je utok od cirkevnych slobodomurárských infiltrátov.