Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks67
lv.news

Francisks, stingrs modernists, visur redz "stingrību"

“Es nebaidos no šizmām. Es lūdzu, lai tās nenotiktu,” 10. septembra preses konferencē lidmašīnā no Madagaskaras uz Romu sacīja pāvests Francisks.

Jautāts, vai viņš baidās no šizmas ASV, kur viņu bieži kritizē, Francisks atbildēja, ka kritika nenāk tikai no Amerikas, bet arī no “visurienes”.

Tad viņš uzbruka, sakot, ka baznīcā ir bijis daudz “šizmu” un vienmēr pastāv “šizmatiskais variants”, kas “nav kristīgs”. Viņš atzina, ka "ideoloģijas nonāk doktrīnā" un pēc tam "pastāv šizmas iespēja". Piesārņojums ar ideoloģijām, šķiet, ir galvenā paša Franciska maģistrāta problēma.

Runājot par pāvesta kritizēšanu, viņš turpināja: “sakot to, kas jums nepatīk, rakstot rakstu un lūdzot atbildi, tas ir “lojāls” [vārds, kas atvasināts no franču valodas “loi”, kas nozīmē “likums”]. Tā vietā kritikas izteikšana "bez dialoga", negribot atbildi, ir "baznīcas nemīlēšana". Līdz šim Francisks ir atteicies no dialoga ar Dubijas kardināliem.

Vēlēšanās “mainīt pāvestu”, pēc Franciska domām, rada “šizmu”. Zīmīgi, ka Francisks to apgalvo tikai socioloģiskā līmenī, neatsaucoties uz patiesību.

Viņš aizstāvēja sevi, paziņojot, ka runās [tikai] par sociālajiem jautājumiem tāpat kā Jānis Pāvils II. "Bet daži saka: "Šis pāvests ir pārāk komunistisks.""

Tad viņš runāja par “sauso morāli”, kas, domājams, tiek uzlikta katoļiem [kuram?]. Francisks sacīja, ka tas noved pie “stingrības”, un nožēloja, ka “šodien mums ir daudz stingrības skolu” baznīcā [kas nevar būt patiesība, jo Franciska baznīca ir pilna ar morāles skandāliem].

Bet Franciskam, morāles nopietna uztveršana ir “daļēji šizmatiska” un “slikti beigsies.” Tāpēc Francisks turpināja mocīt tos, kas ir “nelokāmi”: “Kad jūs redzat kristiešus, bīskapus, priesterus, kas ir neelastīgi, aiz muguras tur ir problēmas. Nav Evaņģēlija svētuma. ”Pats Francisks ir stingrs modernists.

#newsTgqntxmaex