pl.news
2956

Wszystko wskazuje na lekkomyślne znoszenie celibatu

Celibat księży to "dyscyplina", a nie "doktryna" [jakby Watykan "doktrynę" traktował poważniej niż "dyscyplinę"], powiedział radykalny kardynał Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów …More
Celibat księży to "dyscyplina", a nie "doktryna" [jakby Watykan "doktrynę" traktował poważniej niż "dyscyplinę"], powiedział radykalny kardynał Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów 17 czerwca na konferencji prasowej na temat Synodu Amazonii.
Żeby zagrać na "konserwatywnej" nucie, Baldisseri zacytował decyzję" konserwatywnego Benedykta, by pozwolić żonatym duchownym anglikańskim, którzy przejdą na katolicyzm, na przyjęcie święceń kapłańskich. W rzeczywistości ten przywilej pochodzi od kontrowersyjnego papieża, Pawła VI.
Zapytany, dlaczego termin "viri probati" został usunięty z Instrumentum Laborum synodu, Baldisseri odpowiedział, że "pojęcie to było nieco nadużywane".
"Viri probati" – sprawdzony [żonaty] mężczyzna – to slogan używany przez kilkadziesiąt lat po to, by promować kandydatów na żonatych księży.
Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsAzakwhtcyl
SzaryCzłowiek
Mam pytanie: celibat zgodny jest z naturą, czy przeciwny naturze? https:/pl.wikipedia.org/wiki/Celibat
MariaBarbara
Celibat nie jest przeciwny naturze tak jak i post nie jest przeciwny naturze. Gdyby tak sie kastrowalo ksiezy aby zachowali celibat, to oczywiscie byloby przeciwko naturze.