Clicks1.7K

OTO 2020 na RTVS 1 program z 5. septembra 2020 ZOSTRIH -- inkriminované pasáže výsmechu Boha a Katolíckej Cirkvi + Sima Martausová a Ján Mojto, ktorí to celé akosi zachraňovali.

Coburg
10
Zostrih relácie
Dana22
Niekedy sa oplatí prečítať si starší článok.
Zistíme,že pred 10-15 rokmi sa písalo o tom,čo už dnes je takmer nemožné opísať.

ppsk.aplikace.net/politika/2095.htm

Tajné spolky: Nositelia svetla alebo podpaľači požiarov? Skutočným cieľom je Nový svetový poriadok. Aj Slovensko má svoje lóže. Kozmopolitní bojovníci liberalizmu sa ukrývajú v mimovládkach
16. 11. 2016

Zuzana Lipová si všíma slovens…More
Niekedy sa oplatí prečítať si starší článok.
Zistíme,že pred 10-15 rokmi sa písalo o tom,čo už dnes je takmer nemožné opísať.

ppsk.aplikace.net/politika/2095.htm

Tajné spolky: Nositelia svetla alebo podpaľači požiarov? Skutočným cieľom je Nový svetový poriadok. Aj Slovensko má svoje lóže. Kozmopolitní bojovníci liberalizmu sa ukrývajú v mimovládkach
16. 11. 2016

Zuzana Lipová si všíma slovenských „nezávislých“ bojovníkov za globalizmus, ktorých ako piatu kolónu nasadzujú spolky s tajným poslaním

Slobodomurári, rotariáni, lionisti... Podľa mainstreamu vraj nijako neovplyvňujú politické dianie a nie sú žiadnymi elitnými spolkami. Oni predsa nič, oni len združujú osobnosti po celom svete, aby ako pochodeň svetla šírili myšlienky humanity, solidarity, tolerancie a demokracie. Tajné spolky s cieľom ovládať hospodársky a politický vývoj sveta? To sú konšpiračné teórie! Sú to v podstate iba ľudia rovnakého razenia, umelci, vedci, lekári, intelektuáli a najmä poprední politici či finančníci, no to je určite iba náhoda. Sú to predsa tí „najlepší z najlepších“, tí, ktorých už „osvietilo“ a práve preto sú na svojich postoch.
Snaha o svet(l)ovládu
Človek si položí otázku, prečo členovia slobodomurárskych spoločností a spriatelených elitných spolkov tak urputne zavádzajú, zľahčujú či dokonca taja svoju príslušnosť ku konkrétnej lóži? Ak naozaj nejde o elitné spolky s tajným poslaním, prečo to ticho? O histórii slobodomurárov na vás internet vychrlí množstvo informácií (v podstate tých istých, len inak predžutých), no o súčasnosti nájdete iba kde tu niečo. Medzi riadkami však pravda priam kričí.
Najväčšou slovenskou organizáciou slobodomurárov je Veľká lóža Slovenska. Svojich zástupcov vo Veľkej lóži Slovenska má údajne päť slobodomurárskych lóží. Najstaršou je lóža Humanizmus, vznikla v roku 1993, po nej to boli lóže Kozmopolis a Libertas. V roku 2014 vznikla v Košiciach lóža Pavol Jozef Šafárik a v Bratislave lóža Quatuor Coronati, od 1. októbra 2016 máme v Bratislave aj lóžu Generál Štefánik.
Na zakladajúcom zasadaní lóže Kozmopolis (založili ju dňa 17. mája 2003 v Kremnici) sa zúčastnil aj delegát Európskeho parlamentu Azelio Fulmini a inšpektor vojenských lóží NATO Jacques Huyghbaert. Podľa internetovej správy podnet na vznik tejto lóže vyšiel z kruhov NATO a „založenie tejto lóže spadá do preskupovania politických záujmov v stredoeurópskom priestore a súvisí s oživeným prenikaním ideológie slobodných murárov do mocenských, ako mierotvorných, tak aj hospodárskych záujmov sfér kandidátskych krajín.“ Ako súvisí „záujmové združenie dobrovoľníkov svetla“ s preskupovaním politických záujmov v stredoeurópskom priestore? Žeby pán Huyghbaert bol konšpirátor?
Podľa slobodomurárskeho majstra Petra Bu, ktorý ako člen slobodomurárskej lóže Veľký Orient Francúzska založil na Slovensku lóžu Humanizmus, „slovenskí slobodomurári patria do občianskych združení a sú prihlásení podľa platných zákonov“. Tak preto bolo v slovenskom parlamente toľko kriku, keď sa otvorila tabuizovaná téma neziskových mimovládnych organizáciách financovaných zo zahraničia? Iné vysvetlenie nevidím, no zrejme iba konšpirujem.

Čítajte TU: Agenda 21: celosvetová tyrania, alebo trvalo udržateľný rozvoj? USA sú za depopuláciu planéty. Akú úlohu zohráva Slovensko? Koho vyhodíme z kola von? Prví pôjdu chudobní...
Slobodný murár na FB
V roku 2009 vyšiel prvýkrát časopis Slobodomurár, historicky prvý slovenský slobodomurársky časopis, vydávaný v slovenčine. Nulté číslo bolo určené iba vybranému okruhu čitateľov, no už v roku 2010 sa časopis distribuoval aj v internetovom kníhkupectve Martinus.sk. Čo je s časopisom dnes, nevedno, na webe Veľkej Lóže Slovenska sa ani o ňom nič viac nedozviete, v podstate sa na ich stránke nič o činnosti lóže nedozviete, iba informácie o jej vzniku s trochou nič nehovoriacej omáčky.
Na FB však existuje profil Slobodný murár, ktorý bol vytvorený práve pre časopis Slobodomurár. Stať sa niekoho priateľom na FB je podmienené prijatím žiadosti o priateľstvo, inak to nefunguje. Aj užívateľ Slobodný murár musel vedieť, koho si medzi priateľov „odklikne“. A tí zase museli vedieť, že niekto taký na FB existuje. Preto ma zaujali mená, ktoré medzi vyše tromi stovkami priateľov figurujú: Miroslav Beblavý (poslanec NR SR za SIEŤ, predtým SDKÚ-DS), Štefan Hríb (šéfredaktor časopisu .týždeň), Michal Hvorecký (spisovateľ), Igor Matovič (poslanec NR SRza OĽaNO), Dušan Čaplovič (poslanec NR SR za SMER, bývalý podpredseda vlády pre menšiny a exminister školstva), Peter Lipa (spevák), Ivan Štefanec (poslanec Európskeho parlamentu, kandidoval za SDKÚ-DS), Ľubomír Galko (poslanec NR SR za SaS, minister obrany vo vláde Ivety Radičovej), Vladimír Palko (bývalý minister vnútra), Peter Malec (bývalý riaditeľ verejnoprávnej televízie a neskôr podpredseda jej kontrolného orgánu) a mnoho ďalších viac či menej prekvapivých mien. A možno sú to iba náruživí hľadači svetla.
Pre úplnosť uvádzam aj informáciu, ktorá je na FB profile Slobodný Murár: „Vzhľadom na dopyt a otázku viacerých osôb, kto je a načo slúži na FB užívateľ Slobodný Murár uvádzam nasledujúce vysvetlenie: Tento užívateľ reprezentuje oficiálnu komunikáciu Veľkej Lóže Slovenska na FB. Prezentuje informácie a oznamy o živote slobodomurárov na Slovensku, ktoré sa VLS rozhodla zverejniť. V podstate na FB poskytuje informácie a priestor ľuďom, ktorí majú o túto tému záujem. Plánujeme zverejňovať tlačové správy, informácie o zaujímavých kultúrnych udalostiach resp. upozorňovať na literatúru a články, ktoré považujeme za zaujímavé či už z pohľadu ich kultúrneho obsahu alebo vzťahu k slobodomurárstvu všeobecne.“
Mimochodom, vydavateľom tohto časopisu bolo OZ Filantropia Bratislava, ktorého predsedom bol ešte v roku 2015 Ing. Pavel Szemzö. Osoba s tým istým menom a adresou bola pár rokov dozadu aj členom predstavenstva Slovenskej konsolidačnej a.s., konateľom eseročiek Kremnické tepelné hospodárstvo s.r.o. , Bioenergia Teplo Slovakia s.r.o., A.J.K.A. s.r.o., členom predstavenstva A.SSING a.s. a členom dozornej rady NOVÝ CALEX a.s. Ten istý človek dnes ponúka podnikateľské poradenstvo.
ppsk.aplikace.net/politika/1899.htm
ppsk.aplikace.net/politika/2023.htm
Domček na Baštovej
A keď už sme pri tých náhodách, pozrime sa na jednu zaujímavú adresu. Na Baštovej ulici č. 5 v Bratislave si dvere zrejme ani chvíľu neodpočinú, taká tam musí byť premávka. Sídli tu totiž viacero mimovládnych organizácií: Nadácia otvorenej spoločnosti, Nadácia Centra pre filantropiu, Človek v ohrození, Karpatská nadácia, Slovenská humanitná rada, Nadácia Intenda, Nadácia Orange (mimochodom úzko prepojená s Nadáciou Centra pre filantropiu), Slovensko-český ženský fond, Stredoeurópska nadácia, Nadácia – Centrum súčasného umenia a v neposlednom rade aj Nadácia SPP. To sú ale náhody! Napokon, o cieľoch a persónach v najvplyvnejších mimovládnych organizáciách (áno, sú to aj tie, čo sídlia na Baštovej 5) veľa prezradil aj guru piatej kolóny na Slovensku Pavol Demeš v publikácii Kolektívny portrét (čítajte TU).
Niekedy premýšľam, či sú títo poskokovia mocných naozaj takí babráci, alebo len podceňujú „obyčajných“ ľudí, že si nepospájajú dve a dve. Na jednej strane hovoria o nezávislosti a transparentnosti a na druhej strane okato ukazujú, že za koho kopú. Nie svetlo, ale priam reflektor na seba otočili aj „nezávislí“ občianski aktivisti, žurnalisti, analytici a ďalšie figúrky, ktorí si svojou aktívnou prácou proti záujmom zvrchovaného Slovenska a slovenského národa vyslúžili pozvanie od amerického veľvyslanectva v Bratislave počas volieb prezidenta USA.
Nezávislí filantropi o dušu držali pod dozorom svojich donorov palce Hillary Clintonovej a tešili sa na ďalšie krajšie zajtrajšky. Úplne náhodou sa tu zišli novinár Mirek Tóda z Denníka N, občianska aktivistka z Aliancie Fair-play Zuzana Wienk, poslankyňa Simona Petrík (kandidovala za SIEŤ), výkonný riaditeľ Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti Ján Orlovský, stála tvár mainstreamových médií a zakladateľ Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov, Oľga Gyarfášová tiež z IVO, riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR Oľga Pietruchová a ďalší nezávislí na vôli slovenského národa. A ako správni demokrati, výsledky volieb neprijali a americkým voličom od pľúc vynadali. Mimochodom, viete si predstaviť to haló, keby sa takýto žúr konal na ruskej ambasáde?
A ešte jedna vec mi vŕta hlavou - ak je snaha o svetovládu z dielne slobodomurárov iba konšpiráciou, prečo sa tieto spolky dnes horlivo zasadzujú za imigráciu a hovoria o nutnosti „prekonávať národný egoizmus“? Slobodomurárske lóže sa spájajú od Turecka cez Portugalsko, Talianska, Írsko až po Poľsko, a žiadajú európske vlády, aby prijímali nielen teraz prichádzajúcich imigrantov, ale aby ich prijímali ešte viac v budúcnosti. Záujmy jednotlivých štátov Európy sú im ukradnuté, rovnako sú im ukradnuté európske národy a jednotlivci sú len čísla do štatistiky. Ale to vám nikdy na rovinu nepovedia – nie ste totiž osvietení...
Coburg
"Požehnanie" !boha šoubiznisu - Abrakadabra je magické slovo známe už od 3. storočia. Je častým nápisom na stredovekých amuletoch, kedy sa mu pripisovali zázračné ochranné účinky. (vikipédia)
U.S.C.A.E.
Samo knieža Dogmatikov svätý Tomáš Akvinský to videl kapku ináč ako že sa zavelí a ideme. Položím hodne zbytočnú otázku či už aspoň jediný Biskup reagoval na evidentnú Blasfémiu? Vnucovať niečo t.j. podávanie Eucharistického Krista do laických (čiže nevyčlenených posvätením) rúk pričom sa konsekrovaný spôsob okamžite drobí a následky sú tým ktorí nie sú zaslepení evidentné čoho plnenie ani NESMÚ …More
Samo knieža Dogmatikov svätý Tomáš Akvinský to videl kapku ináč ako že sa zavelí a ideme. Položím hodne zbytočnú otázku či už aspoň jediný Biskup reagoval na evidentnú Blasfémiu? Vnucovať niečo t.j. podávanie Eucharistického Krista do laických (čiže nevyčlenených posvätením) rúk pričom sa konsekrovaný spôsob okamžite drobí a následky sú tým ktorí nie sú zaslepení evidentné čoho plnenie ani NESMÚ vynucovať to hneď, ale žeby si zastali Boha to veru nie.

aby som bol fér viem kde sa to fakticky nesleduje či tú profanáciu Kňazi vykonávajú a naproti tomu kde sa to špehuje až ŠtBácky a tu iste nenapíšem ten prvý prípad lebo by to ešte udali nejakí príčinlivci či jeden snaživec a ten druhý prípad je v Blave ale to nie je nič šokujúce
U.S.C.A.E.
nie len dyk si mýli slepú poslušnosť čiže v konečnom dôsledku až servilitu a pravú poslušnosť nik nemôže nútiť laika nie to Kňaza aby zneucťoval Boha nie Viera je slúžkou poslušnosti ale poslušnosť je slúžkou Viery sľúbili aj angličania poslušnosť Biskupom ale ak by to bolo tak plocho a hriešne ako to tu vnucuje dyk tak v anglicku a británii nie je už od Henricha VIII žiadny Katolík ešteže …More
nie len dyk si mýli slepú poslušnosť čiže v konečnom dôsledku až servilitu a pravú poslušnosť nik nemôže nútiť laika nie to Kňaza aby zneucťoval Boha nie Viera je slúžkou poslušnosti ale poslušnosť je slúžkou Viery sľúbili aj angličania poslušnosť Biskupom ale ak by to bolo tak plocho a hriešne ako to tu vnucuje dyk tak v anglicku a británii nie je už od Henricha VIII žiadny Katolík ešteže NENASLEDOVALI Biskupov v hriechu
dyk
Abraka Dabra - bol jednym z falošných bohov, ktorích Izraelci vyzýval o pomoc, keď staval výšiny a klaňal sa cudzim bohom. Je to meno jedného z diablov a tak, keď to meno vyslovujete, i zo srandy, tak ho vzývate a on pride :)
dyk
sv. Katarína Sienská
Preťažká vina prenasledovateľov Cirkvi, sv. Katarína Sienská
Toto by si mal prečítať PÁN ČULEN. Snažil sa zosmiešniť kňaza a spraviť z neho neposlušného voči jeho pastierovi, ktorému sľúbil poslušnosť. Ťažká to vina!!!
agnesino
Ale veď neposlušnosť ide od samej hlavy Cirkvi...predo mnou sa zohne každé koleno, len jedno nemôže...
Dana22
Divíme sa,čo sa deje so svetom.
Vraždenie neviniatok,ktoré ešte neprišli na tento svet.
Vraždenie neviniatok v lone matiek.
A naša krajina ešte dáva peniaze WHO a podporuje ju.

voxpopuliblog.cz/…osti-nezvysuje-umrtnost-matek/
Kallistratos
Ta zpěvačka ke konci byla fajn a zaznělo v závěru řeči posledního oceněného i poděkování biskupovi...Ok Ten ostatní kolorit narážek na náboženství atd. vcelku nepovedený a trapný...
Coburg
Urobili sme tento zostrih, pretože dva a pol hodiny bolo dlho pre každého hľadať inkriminované zábery v tejto relácii