Clicks1.5K
Maria Dubovska
84
Patrick and Nancy a čudná výzva k tanci. Medžugorci sa vytasili s niečím, čo oni pokladajú za svedectvo a obšťastnili nás záznamom zážitkov istého Patricka a Nancy. Patrick a Nancy sú milionári. Z …More
Patrick and Nancy a čudná výzva k tanci.

Medžugorci sa vytasili s niečím, čo oni pokladajú za svedectvo a obšťastnili nás záznamom zážitkov istého Patricka a Nancy. Patrick a Nancy sú milionári. Z nejakého dôvodu je to potrebné zdôrazniť už v titulke.
V úvode Patrick "ďakuje svojmu arcibiskupovi, ktorý sa o neho týždeň staral" . Patrick má samozrejme doma svojho vlastného arcibiskupa, nevedno v čom je tento závadný, ale zrejme má len tie čudné americké zvyky - nevpúšťať do kostolov čokoľvek čo súvisí s Medžugorím, pretože americká cirkev rozumie, že práve toto sa nesmie a je schopná podriadiť sa celku
Inak zaujímavé by bolo zistiť, o koho z nás by sa arcibiskup na týždeň rád staral. Ale zase povedzme to rovno - nikto z nás ani neni milionár, no takže zalez chudý krtku.
Počiatok performance sa snaží navodiť dojem, že je zorganizovaný výlučne pre prítomné publikum. To sa hneď aj dozvie, že je vo veci priamo zainteresované. Ako? Voľná citácia: "Vaše modlitby to zariadili ". Zrejme nikto si v tom prívale slov nestihol uvedomiť, že Patricka, Nancy vidia prvýkrát v živote a veruže si nespomínajú, že by sa niekedy za čokoľvek v súvislosti s nimi boli modlili.
Takže prešlo len niekoľko sekúnd predstavenia a už tu máme dva nezmysly - Patrickovho arcibiskupa, ktorý vlastne nie je jeho arcibiskupom a úspešné modlenie za niečo, za čo sa nikto z prítomných nikdy nemodlil. (Odkaz prvého je však jasný: Náš je len ten, kto nás s našími "svedectvami" pustí do kostolov a druhý vyvoláva zdanie akéhosi modlitebného zázraku)
Bizarnosti však ešte len naberajú na obrátakch.
Patrick sa podľa všetkého súdi s Katolíckou cirkvou kvôli nejakým traumám z detstva (???). Výsledok celkovej neschopnosti katolíckej hierarchie a jej kompletné zlyhanie pri Patrickovej náročnej christianizácii je však natoľko krikľavý, že Nancy nám ho neváha predstavovať ako pohana (pokrstený a absolvujúci rôzne sviatosti, ale POHAN kým neprečítal medžugorské posolstvo, dobre sa treba zamyslieť, čo nám to chce povedať)
A ideme ďalej. S prvým stretnutím s Medžugorím sa Patrick a Nancy veľmi neondejú. Ide to dosť rýchlo, vlastne išlo o takú priam instantnú záležitosť. Nancy sa mala dostať do ruky kniha s posolstvami z Medžugoria, ktorú podala Patrickovi, vraj aby ju vyhodil. Nevedno prečo to neurobila sama, ale taká už zrejme býva medžugorská mystika. Jeden nikdy nevie čo sa zomelie. Ale pán milionár miesto poslušného cupitania ku smetnej nádobe urobil niečo nezvyčajné.
Nastáva humorná chvíľka. Patrick si prečítal JEDINÉ posolstvo a okamžite uveril, že je od Matky Božej. Toto posolstvo hovorilo o tom, že ho "Kráľovná pokoja" volá POSLEDNÝKRAT. A čo je na tom humorné? Nuž len to, že v danom posolstve uvádza, že volá poslednýkrát, pričom odvtedy zoslala ďalšie tisíce posolstiev, v ktorých veselo volá ďalej , takže inkriminované volanie vôbec nebolo poslednýkrát, bola to skrátka len taká sranda. Ale aj takáto sranda sa samozrejme v Medžugorí ráta ako platná evanjelizácia a Patricka, s ktorým si nevedeli poradiť hordy neschopných kňazov, razom osvietilo.
No a potom mali niekde nájsť posolstvo z Medžugoria o tom, ako sa odporúča v rodinách modliť ruženec . ( V skutočnosti žiadne z medžugorských posolstiev neobsahuje toto slovné spojenie ani toto odporúčanie a zrejme sem zaplietli odprúčanie z Fatimy a Nikaraguy, ktoré však nespomenuli a tieto odporúčania priradili Medžugoriu. Náhoda? Iste nie. ) Bolo by celkom zaujímavé vedieť, prečo práve toto "Gospe" neprejde cez pusu, že? Musia jej to umelo priradiť dobvrovoľníci.
Patrick postupom času predal všetko čo mal v Kanade a nezostalo mu vraj nič. (len milióny dolárov v kešeni dodávam).Teraz má bývať v Medžugorí, za susedku má podľa vlastných slov Pannu Máriu.
Nepovedal síce kde, ale keďže hovoril o stretnutí s mladými zo Slovenska "na svojom zámku", zrejme aj Panne Márii je cťou mať za suseda princa. Žeby zázrak pred našimi očami? Postaviť zámok z ničoho?
Okrem toho, že Patrick má šťastie na vnúčence, ktoré sú "pekné ako Patrick", má u nás konečne šťastie nielen na arcibiskupov podľa svojej chuti , ale aj na kňazov. V prípade potreby komparzu, si ich povoláva na plac (ešte predtým 17-ročné dievča vyvolávané z hľadiska celkom rozumne ponuku odmietne) . Títo - chacha, teraz to vyzerá ako keby dokopy mali menej rozumu ako jedna sedemnásťročná slečna - hromadne, sťa čierne pimprlata rôzneho veku a vzozrenia panáčkujú navôkol neho. Patrick ich aktívne zapája do k prasknutiu napínavého deja tým, že im nadvihuje ruky, rôzne s nimi máva, chechce sa a neviem či ich tam aj neštípe na líca. Toto veselé intermezzo nepodstúpili našťastie nadarmo a v závere je im poďakované za ich existenciu, načož sú odprataní zo scény. Všetci opäť cítime tú mystiku, ano? (Posolstvo je jasné - utáraný laik "osvietený" Medžugorím hraje automaticky prim )
V závere sa mihne o. arcibiskup Babjak. No tak dobre, nebudem robiť ďalšie švandy. Budeme vážni, predsa len. Tento proste zjavne netuší, prípadne vie a vedome ignoruje fakt ( jedno lepšie ako druhé), že v prípade Medžugoria platí zákaz propagácie čohokoľvek čo súvisí so zjaveniami. Čo dodať. Môže sa potom človek čudovať, že existujú ľudí, ktorí robia "púte" na Križevac - na pútne miesto, ktoré proste neexistuje a čerpajú tam neexistujúce milosti? Potrebujeme nutne virtuálnu realitu aj v Cirkvi?

Foto: archív cirkusu Kludsky
Peter(skala)
Felicitaa

No uz chapem.
Aj tu je jedno nejake priblizenie sa neba, pod kontrolou knaza : www.thymian.estranky.sk

✍️

Ta kontrola je asi taka, ako ked mal pod kontrolou arcibiskup Milingo svoju manželku z moonovej sekty.

Totižto jej zjaveniam uveril, lebo mu pomohla prestať fajčiť, čiže ide o zaujatosť a neobjektivne skumanie zjaveni

To je ako ked sudca dostane pripad svojho priatela a …More
Felicitaa

No uz chapem.
Aj tu je jedno nejake priblizenie sa neba, pod kontrolou knaza : www.thymian.estranky.sk

✍️

Ta kontrola je asi taka, ako ked mal pod kontrolou arcibiskup Milingo svoju manželku z moonovej sekty.

Totižto jej zjaveniam uveril, lebo mu pomohla prestať fajčiť, čiže ide o zaujatosť a neobjektivne skumanie zjaveni

To je ako ked sudca dostane pripad svojho priatela a ked sa sudca dozvie, že jeho priatel je vinný, aj tak ho uzná za nevinneho

Jeho pripad je podobný kauze: zjavení pri brale (Sečovce)

V obidvoch pripadoch knazi, ktorí nadalej uznavaju zjavenia sa odlučili od jednoty s Božimi prorokmi, nehovoriac o strate iných milosti
Maria Dubovska
To si robí iluzie že na nu hladia zbožne. Oni hlavne čakajú pre seba či zo znamosti s vizionarkou alebo údajnou vizionárkou im padne na osoh niečo pre nich. KLudne by boli schopní ráno zazvonit a vypotit zo seba : Vieš čo opýtaj sa Panny Márie, či mám radšej zobrat brojlery alebo vietnamské prasa, čo mi nezdochne. Alebo či najde robotu a také veci. Proste jak ludia chodia za vešticami. To je len …More
To si robí iluzie že na nu hladia zbožne. Oni hlavne čakajú pre seba či zo znamosti s vizionarkou alebo údajnou vizionárkou im padne na osoh niečo pre nich. KLudne by boli schopní ráno zazvonit a vypotit zo seba : Vieš čo opýtaj sa Panny Márie, či mám radšej zobrat brojlery alebo vietnamské prasa, čo mi nezdochne. Alebo či najde robotu a také veci. Proste jak ludia chodia za vešticami. To je len iluzia, že oni hladaju takto svoju duchovnú cestu. Hladaju nie jak niest svoj kríž, ale presný opak - jak si čo najviac ulavit v tom živote a "Mama" - však čo by nepomohla, no ný?
Maria Dubovska
vizionari nehovoria. ona vidno že neni celkom sučastou kliky,priame inštrukcie si davaju samozrejme len interne medzi sebou, ostatní sa musia zariadit tak aby prežili. a vidíš sprievodkyna o tom hovorí. ale my vieme, že nemáme robit nič čo by potvrdzovalo autenticitu zjavení a teda nemame počuva sprievodkynu, len ked opisuje geografiu a pod.
3 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
Lenže dnes už o tom nehovoria, takže o pár rokov už tam budú ludia, ktorí si to vlastne nebudú ani pamatat a bude ich s každým rokom viac. Potom to proste potichu stiahnu zo stránok, brožúry doma sa postrácajú, nahradia ich nové, upravené a ty jak 80 ročný kmet ked im budeš chciet ukázat že naozaj to tak bolo odrazu zistíš, že tento fakt nemáš jak doložit. A keby si si náhodou aj nejakú doma …More
Lenže dnes už o tom nehovoria, takže o pár rokov už tam budú ludia, ktorí si to vlastne nebudú ani pamatat a bude ich s každým rokom viac. Potom to proste potichu stiahnu zo stránok, brožúry doma sa postrácajú, nahradia ich nové, upravené a ty jak 80 ročný kmet ked im budeš chciet ukázat že naozaj to tak bolo odrazu zistíš, že tento fakt nemáš jak doložit. A keby si si náhodou aj nejakú doma nechal jak dokaz kuknú na to a povedia - hm, to asi nejaký nepriatel tlačil. a dovi dopo.
Maria Dubovska
Felicita, Felicita! Ty si riadne pri zdroji a vieš si dat dve a dve dokopy. Poriadne sleduj situáciu z nových perspektív a nenechaj si svoje postrehy pre seba, ale sa pred nimi neprezrad, lebo sa neuvolnia pred tebou, budu hrat divadlo a neprídeš na nič.
Maria Dubovska
Nie neboli. Vlastne neviem, ked ten chcel robit lurdskú jaskynu, mohlo byt nejaké uzdravenie. A poviem ti, že toto Hrašno je pre mna vlastne zlomové. Vidíš jak je to chudobný kraj, pre nich to bola velká obeta postavit to svetište, navyše tá hrozba vojny, tiež tá túžba biskupa je taká dosť dojemná. Ja nedokážem uveriť to, že Panna Mária by mala takú povahu, že nechá tých ludí postavit komplex …More
Nie neboli. Vlastne neviem, ked ten chcel robit lurdskú jaskynu, mohlo byt nejaké uzdravenie. A poviem ti, že toto Hrašno je pre mna vlastne zlomové. Vidíš jak je to chudobný kraj, pre nich to bola velká obeta postavit to svetište, navyše tá hrozba vojny, tiež tá túžba biskupa je taká dosť dojemná. Ja nedokážem uveriť to, že Panna Mária by mala takú povahu, že nechá tých ludí postavit komplex Kraljice MIra v Hrašne a potom sa doslova provokatívne zjaví o pár km ďalej a svoju svätynu nechá prakticky v zabudnutí, nepomože jej nijak, ale buduje proste svoje miesto inde z cudzích zdrojov. A navyše s clovekom typu Vlasic. Čo to je nejaká zlomyslená náladová žena lebo čo? Vytrepú jej na vrch z úcty sochu a ona im čo - napluje do očí a vyleze na susedný vrch? Ved to by nebolo normálne správanie z jej strany podla mna, proste neexistuje. To satanský škleb do tváre biskupa v spolupráci s už vtedy rebelujúcimi františkánmi mi dáva daleko jasneší zmysel.
Peter(skala)
Myslel som, že v Hrašne boli zjavenia a preto sa tam začali pute
Peter(skala)
Niekedy sa to stava, ked skopiruješ link alebo text, ktorý ma v sebe už odkaz-link a to rovno do polička, kde má byť nazov
Maria Dubovska
je to tam napísané. vzniklo z túžby biskupa vyliečit svoju diecézu, čo sa na pozadí prichádzajúcej vojny ukázalo ako prorocké.
mimochodom jak to sprosto nahralo? prečo to posiela na youtube? nevieš? teraz nemožem sledovat či poslušne klikáte na hrašno ))) celé to je nejako inak nahraté, aj predtým som dávala share link.
Maria Dubovska
nevieme čo to bolo za posolstvo.kontext mohol byt trochu širší, nemyslím si, že knaz dostal trest za to, že neuveril niekoho slovám. zrejme to bude upravená komunistická verzia, kladúca dôraz na poníženie kňaza, ktorá sa úspešne drží doteraz.
Peter(skala)
...a ako to bolo v Hrašne? Akosi som nepochopil, prečo sa tam začalo putovať?
Peter(skala)
..to je zaujímave... ako oslepol farar, že nechcel uveriť. Podobne ako knaz Zachariaš, ked nechcel uveriť anjelovi.
Maria Dubovska
Peter(skala)
Kto nevie, nech si pozrie:

Zjavenia na Slovensku
zjavenia-svatych-vosvete.webnode.cz/news/zjavenia-na-slovensku/
Maria Dubovska
nevie nikto, lebo to tam oblepí tutková plagátmi a mozog je razom inde. haha, dobré. mirjana tušim žije v medžugorí. ja neviem o tom, že by ju ludia stretali v kostole na omšiach. len tolko. a samozrejme aj ostatní niekde žijú , ale nikdy sme tu nemali nikoho, kto by prinieol svedectvo, že sedí každú nedelu vedla vicky ja neviem v milane. z toho mne vyplýva, že vizionári nevedú riadny duchovný …More
nevie nikto, lebo to tam oblepí tutková plagátmi a mozog je razom inde. haha, dobré. mirjana tušim žije v medžugorí. ja neviem o tom, že by ju ludia stretali v kostole na omšiach. len tolko. a samozrejme aj ostatní niekde žijú , ale nikdy sme tu nemali nikoho, kto by prinieol svedectvo, že sedí každú nedelu vedla vicky ja neviem v milane. z toho mne vyplýva, že vizionári nevedú riadny duchovný život. toto som aj počula, ale nechcem sa len spoliehat na počuté. logika nepustí. ivan v usa je vždy len zachytený vo svojej kaplnke. nikto nevie akej farnosti je členom, nikto z ameriky sa nechváli že sedáva vedla ivana. veru tak je to.
Peter(skala)
Dakujem za vaše nazory a doplnky k tomu ako vidite putnicke miesta.
Mne osobne tam chýba poukazanie na to, prečo sa tam začalo putovať.
napr. do Levoče sa putuje každý rok, ale povedzme si otvorene, kto z nich vie, ako to všetko začalo: prečo tam začali ludia putovať?!
Alebo taká Marianka, atd...
Maria Dubovska
vidíš aj tam tú deformáciu , ktorá proste je na postupe. kedysi stačilo podpísat sa Selecký a bola to viacmenej garancia toho, že ide o korektný názor, alebo mimimálne o pokus o dobrú vec, dneska už si musí pripisovat k menu " v úcte k pravde".

Felicita to čo opisuješ uklazuje len to čo píšem, pnutie okolo náplne púte. Ani ty ani knaz to nezchránite ani keby ste tam rozoberali mechaniku krídel …More
vidíš aj tam tú deformáciu , ktorá proste je na postupe. kedysi stačilo podpísat sa Selecký a bola to viacmenej garancia toho, že ide o korektný názor, alebo mimimálne o pokus o dobrú vec, dneska už si musí pripisovat k menu " v úcte k pravde".

Felicita to čo opisuješ uklazuje len to čo píšem, pnutie okolo náplne púte. Ani ty ani knaz to nezchránite ani keby ste tam rozoberali mechaniku krídel archanejla gabriela. Tam musia príst ludia čo majú našliapnuté k svätosti, sadnut si,k modlit sa, spontánne sa rozospievat, rozhovorit medzi sebou, spovedat sa atd. a čakať na omšu. NIkto na svete tú púť neurobí za nich. Ale ked tam proste prídu už zdeformovaní ludia, ktorí namiesto týchto vecí olizujú lavičku, ňuchajú nosmi, či cítili ruže s medzi sebou sa dohadujú či príde iveta alebo nie, tak to bude vždy len a len výbuch.
Maria Dubovska
Otec arcibiskup Babjak aj ked si myslím že urobil hlúposť, proste sa správal len jak duchovný manažér a v snahe pozvať pútnikov vyberá taký program, ktorý predpokladá, že ludí osloví. Osvedčila sa už Myrna Nazzour, tak si povedal, prečo nie, podme spolupracovať ďalej. Ale je to naivita, bud putnici maju svoj vlastný potencial a ked nie, žiadny program na svete nezachráni úpadok.

Cúva sa pred …More
Otec arcibiskup Babjak aj ked si myslím že urobil hlúposť, proste sa správal len jak duchovný manažér a v snahe pozvať pútnikov vyberá taký program, ktorý predpokladá, že ludí osloví. Osvedčila sa už Myrna Nazzour, tak si povedal, prečo nie, podme spolupracovať ďalej. Ale je to naivita, bud putnici maju svoj vlastný potencial a ked nie, žiadny program na svete nezachráni úpadok.

Cúva sa pred požiadavkami laikov, ktorí si kladú podmienky. Snad v snahe nezbrzdit ich aktivny pristup, všetko sa im povoluje.
Celkovo sa bastardí atmosféra putnickych miest. Kedysi v šaštíne si proste len sadli do kruhu, spievali dobré pesničky a vydržalo to celú noc, ako aj Velehrad, každý si pamätá tú atmosféru. Dneska tam predvádzajú rôzne divadielka (nejaké deti čo nacvičia - tak pri všetkej úcte , to vždy zaujíma len ich rodičov), zocvičené súbory , ktoré nevedia chytit už nie pútnikov ale publikum za notu, rôzne premietanie, laici tam rozprávajú zo svojho života akési zážitky - raz si pamätám jednu, rozprávala o dcére Monike. No to sa nedalo počúvať. Jak tá Monika bola šikovná. Jak sa dobre učila, jak všetko dobre robila, jak potom išla na vysokú aj tam jak všetko perfektné...toto asi pol hodinu, neviem čo sa nakoniec z toho vyklulo, lebo som proste musela odist. Hovorim si toto sa nedá, ja musim volakde zaliezt pod smrek a proste len tak pozerat baziliku, dá mi to viac.

Pointa - vnútorný kompaktný svet človeka sa niekde stráca a nahrádza ho nejaká pochybná zážitková mozaika. Skrátka - milá pani nič proti vašej šikovnej Monike, ale ja som prišla za niekým iným sem do Šaštína, ako prepáčte.

Máš to teda v podstate jedno kto bol ten kto tam týchto dvoch nacpal. Ten istý kto nacpal Dragana z Medžugoria do Trnavy. Môžu ti prist na mysel tie suvislosti čo píšeš, ale oni nie su podstatné. Podstatné je, že pútnici nesmú byt vyprázdnení, potom pút naplnia svojou prítomnostou a žiadny šašo nemá šancu. Samozrejme že ked my uvolnujeme pole, ono sa hned naplní niekým iným a v dnešnom svete je tak jednoduchý pohyb a kontakt, že sa nesmieš vobec divit ked je z cudziny.
Peter(skala)
Felicitaa
To je moj nazor, moja skusenost. Po prve- vizionari maju "vzdy pravdu." Knaz, ktory ucinkuje v M. ma "vzdy pravdu". "Vzdy vedia" co je Bozia vola.
Nerespektuje sa dodnes prianie papeza, aby sa vizionari stiahli z verejnosti / som presvedcena, ze to bolo jeho prianie v prospech veci/

✍️
Bolo by dobre vedieť presne znenie, čo papež povedal, či napisal, aby si niekto nevysvetlil tvoje …More
Felicitaa
To je moj nazor, moja skusenost. Po prve- vizionari maju "vzdy pravdu." Knaz, ktory ucinkuje v M. ma "vzdy pravdu". "Vzdy vedia" co je Bozia vola.
Nerespektuje sa dodnes prianie papeza, aby sa vizionari stiahli z verejnosti / som presvedcena, ze to bolo jeho prianie v prospech veci/

✍️
Bolo by dobre vedieť presne znenie, čo papež povedal, či napisal, aby si niekto nevysvetlil tvoje slová nesprávne.
Napr. by si mohol tak, že papež chcel, aby vizionari na verejnosti nehovorili o zjaveniach a nepozývali ludi na zjavenie.
Neviem o tom, žeby niečo také papež si prial.
Ale to si niekto môže tak vysvetliť tvoje slová, pokial nepozná doslovne znenie papežových slov.