Clicks10
tr.news

Viganò: Francis "Kurumuş Kalbi" Olan "Kör Bir Adam"

Başpiskopos Viganò, LifeSiteNews.com'a yaptığı açıklamada (14 Ekim), Francis'in Fratelli tutti genelgesinin "aşkın boyutu" ve "Katolik ahlakını" görmezden geldiğini söyledi.

Doğmamış çocukları öldürmenin önemsiz olduğu düşünülürse, genelgenin ana teması olan "kardeşliğin" ne olabileceğini soruyor.

Viganò Fratelli tutti'de ne Tanrı için ne de insan için "aşkın soluğunu" hissetmiyor, çünkü modern insanı "iyilik, ekolojizm, pasifizm, ekümenizm ve küreselleşmenin hipnotik büyüsünden" uyandırmak yerine, genelge tam olarak bunları doğruluyor.

Günahkâr ve isyankâr bir adama iyilik yapabilmek için, ona Tanrı'dan uzaklaşarak Şeytan'ın ve kendisinin kölesi olacağını açıklamak gerekir diyen Viganò sözlerini şöyle sonlandırıyor: "Diğer lanetlenmiş ruhlara yönelik hiçbir kardeşlik duygusu Tanrı'ya karşı düşmanlığa çare olamaz."

Viganò, Fratelli tutti'de bulunan ve Tanrı'nın Lütfuna "kapalı" olan "ütopik, fani rüya"yı sorguluyor.

Viganò'ya göre genelge, "kendisinin görmezden geldiği bir cevabı el yordamıyla verebileceğini düşünen, doğaüstü görüşten yoksun kör bir adamın kurumuş kalbinin boşluğunu" gösteriyor.

#newsZrqiscrgfi